Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi az ügyintézés menete, ha...

Mi az ügyintézés menete, ha valaki egy elhagyott faluba vagy a senki földjére költözik Magyarországon?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=pNFh9bk64uc

Érdemes előbb belakni a helyet és utána valami bejelentés félét csinálni vagy előbb a bejelentés, van ennek valami hivatalos menete?

Ha egy elhagyott településre költözik az ember akkor a település régi nevét kell használni vagy adhatok neki új nevet is?


2020. júl. 16. 18:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

A saját tulajdonodba költözhetsz nem az erdőbe vagy a mezőre ami valaki másé.

Ha pedig a te tulajdonodban van, akkor nyilván ismered a címét, települést ahová tartozik, helyrajzi számát stb.

Elmész egy kormányablakhoz és bejelented hogy ezentúl ott van a lakcímed.

2020. júl. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Egy ilyen elvileg senkinek nem a tulajdona, esetleg állami tulajdonnak lehet nevezni. Ha nincs örökös vagy az örökösnek nem kell akkor az az állam tulajdonába kerül.
2020. júl. 16. 19:28
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nem költözhetsz oda. Ez ilyen egyszerű.

Ahhoz hogy hivatalosan lakcímed legyen valahol, ahhoz a tulajdonos engedélye szükséges. Az állam ezért ad csak település szintű lakcímet annak, akinek nincsen vagy hivatalos bérleménye az államtól, önkormányzattól, vagy nem egyezik bele a bérbeadó, tulajdonos abba, hogy oda legyen bejelentve.

tehát ha fogod magad és elmész egy már nem létező településre és ott egy romos házba akarsz beköltözni, akkor ezt hivatalosan nem lehet a lakcímeddé tenni. Az a romos ház valakinek a tulajdona és lakni csak az engedélyével lehet benne és csak ha lakható állapotban van. Mindenképpen valamelyik közeli településhez tartozik hivatalosan és akkor ott kell intézned mindent.

Éppen így nem költözhetsz legálisan egy erdőbe sem, mert az is valakinek a tulajdona és az engedélye szükséges hozzá.

2020. júl. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

A hármas hülyeségeket beszél.


Az elhagyott ingatlanokba saját kockázatodra beköltözhetsz, hiszen az ingatlanok elbirtoklását másképp nem is lehet megvalósítani, csak huzamosabb időn keresztül sajátként lakva, hasznosítva.

2020. júl. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

#4 És mond már meg nekem, hogy ki fogja neked ezt hivatalosan elismerni?

Az ügyintézést kérdezte és nem azt hogy bele lehet-e költözni ha odamegy.

Az elbirtoklásnak is megvannak a maga szabályai. Egy önkormányzati vagy állami tulajdont nem lehet elbirtoklással megszerezni, akkor már tucatjával lennének ingatlan tulajdonosok a közterületeken, erdőszéleken élő hajléktalanok.

"Bűncselekménnyel, erőszakos, alattomos úton nem lehet elbirtokolni. Ha valaki például betör egy házba és azt önkényesen elfoglalja, még ha 15 évig ott is marad, akkor sem lesz tulajdonos, mert bűncselekmény útján került birtokba és ez kizárja a tulajdonszerzését."

"Emellett gyakori, hogy presszók az előttük lévő járdarészt elkerítik és oda „kitelepülnek”, azt évekig használják, majd arra hivatkoznak, hogy azt elbirtokolták. Az ilyen terület azonban közterület, ami az állam tulajdonát képezi, forgalomképtelen, így nincs is lehetőség az elbirtoklására."

[link]

2020. júl. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

Fejezd már be. Nem vagy jogász, ráadásul hülye is vagy a joghoz, meg amiket citálsz itt máshonnan, azok is mind baromságok, a valóság önkényes kiterjesztései.


Ha lenne egy csöpp eszed, magadtól is rájöhetnél, hogy a "betörő" az elbirtoklást másképpen nem ejtheti meg, csak birtokbavétellel, aktív használattal. Az, amit a jog ír, hogy alattomosan, vagy bcs útján nem lehet elbirtokolni, éppen igaz, csak egészen más esetekre.


Itt közlöm:

Az állam, önkormányzat tulajdonát képező területet is el lehet birtokolni, adott esetben. Ez meg is történik elég gyakran. Ezért tolták ki az elbirtoklás idejét 10-ről 15 évre, mert rohamosan fogyott az állami ingatlan.

2020. júl. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
A videó végén van egy falu amibe valahogy sikerült nekik beköltözni.
2020. júl. 16. 21:09
 8/15 anonim ***** válasza:

#6 Vicces hogy meg sem nézted milyen portált is szólsz le csak nyomod a marhaságodat.

A linken ugyanis az Országos Bírósági Hivatal honlapját találnád meg, ami azért egy kicsinykét hitelesebb forrás a te elképzeléseidnél.

2020. júl. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

8: Itt te vagy a vicces, a hónaljszagú erőlködéseddel.

A hülyeség attól még nem válik igazzá, mert a birosagok.hu honlapon olvasható. Az egy kósza cikk, amelyben egy, a szakmáját éppen csak ugató nő beszél baromságokat. Ezt a cikket emelte be valaki a honlapra, feltételezem, sőt, biztos vagyok benne, hogy kellő, illő és indokolt szakmai kontroll nélkül. Meglehet, maga a birkaságokat nyilatkozó szakbarbár bírónő volt az.


Nevetséges, pipogya, vagy már idejétmúlt állítások tömkelege az egész cikk. Az állami (önkormányzati) ingatlanok elbirtoklására csak 1990-ig nem volt mód, de azóta az elbirtoklás lehetségessé vált, hiszen a jog deklarálta, az állam is csak olyan szereplő mint a többi. A tulajdonára éppen úgy gondot kell fordítania, adott esetben éppen úgy el is veszítheti, mint bárki más.

Az elbirtoklás jogintézménye a római jogból ered, a lényege, hogy a nyegle, nemtörődöm, lusta tulajdonos helyett a gondos, a tulajdonát megbecsülő, azt gondozni kívánó személyt részelteti előnyben.

2020. júl. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

#9 Mi lenne ha a te jogászi tudásodat megcsillogtatnád itt nekünk? Csak mert tudod az, hogy SZERINTED nem úgy van, az nem érv.

Mutasd meg hogy hol írják le az ellenkezőjét annak amit a bíróság honlapján megtalálhatsz!

2020. júl. 17. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!