Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyenkor is él az orvosi...

Ilyenkor is él az orvosi titoktartás?

Figyelt kérdés

Na szóval, ha például, van egy 13 éves lány aki nemi problémával elmegy az orvoshoz, és elmeséli neki, hogy a például a múlthéten együtt voltak a 19 éves barátjával és ez okozhatja a problémát. Na ugyebár ez törvénybe ütköző, mivel a srác nagykorú a lány még kicsi.

Ilyenkor kötelez az orvosi titoktartás, vagy köteles jelenteni felsőbb hatóságnál, mivel tud egy bűnesetről, hogy a srác megrontotta a lányt. De ez lehet fordított esetbe is, hogy a srác megy orvoshoz és mesél el neki mindent.


Ilyenkor a orvos mit tehet? Szólni kell a rendőrségnek akkor oda a titoktartás, de ha nem szól, akkor pedig elhallgatott egy bűntényt.


Lehet, hogy nagyon nagy hülyeséget írtam le, de most így elgondolkoztam rajta..:D


Köszi, hogy elolvastad.További szép estét!


2010. aug. 1. 22:22
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Ha ilyen a tudomására jut, akkor hivataból feljelentést KELL tennie.
2010. aug. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze ettől fügetlenűl mej orvoshoz mer ha nemibeteg vagy vagy terhes az elöbb utobb úgy is kiderül és ha időben nem lépsz csak súlyosbítod a problémákat.
2010. aug. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
39%
Én úgy tudom, hogy azt se mondhatja el, ha történetesen azt meséled el neki, hogy megöltél valakit.
2010. aug. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
ééértem..köszi a válaszokat..amúgy nem én vagyok ilyen helyzetben..fiú vagyok és 15 éves,nem 13 éves kislány..:D csak elgondolkoztam..de szerintem így elég sz@r helyzet, mert akármit csinálsz semminem lesz jó...:\:P
2010. aug. 1. 22:46
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosi titoktartás a legkötetlenebb titoktartás, azaz a legkevésbé köti az orvost. Amennyiben bűnesetet tár fel az orvosi titok megszegésével, akkor MEG KELL SZEGNIE az orvosi titok és FEL KELL TÁRNIA, ellenkező esetben az orvost is előveszik. Szintén fel kell tárnia az orvosi titkot amennyiben járványügyi szempontból fontos információt közölne vele.

Az orvos meg "magánember" abban az esetben, ha azt mondják el neki, hogy megöltél egy embert. Ekkor állampolgári és nem orvosi kötelessége jelenteni az esetet, hiszen a gyógyítással nem összefüggésben került a tudomására az ez információ, tehát orvosi titkot nem képezhet.

Mint a titkok "boncolgatásánál" is említettem egyik kérdésben: lőtt sebet hivatalból jelentenek, pedig az eléggé szenzitív információ...


De még továbbmegyek: a 13 éves kezelt esetén az orvosi titoknak minősülő információt IS köteles az orvos megosztani a kezelt törvényes képviselőjével, tehát azon információkat is ÁT KELL adni a szülőknek, gondviselőnek stb. amely amúgy jogos orvosi titok kategóriába tartozik (tehát nem kellene amúgy az orvosi titkot felfedni.)

2010. aug. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
93%
Az orvosi titoktartás csak az egészségügyi dolgokra vonatkozik amúgy is.Ez pedig nem egészségügyi téma.
2010. aug. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!