Általános vélemény, hogy túlárazottak a budapesti albérletek. Szükséges lenne valamilyen állami, esetleg fővárosi beavatkozás a helyzet javítása érdekében, vagy megfelel a jelenlegi rendszer?
Van olyan ország az EU-ban, ahol államilag szabályozzák az albérletek árát, mert annyira elszállnának.
Én, támogatom.
Nehogy már luxus legyen egy garzont bérelni egy egyedülálló embernek.Főleg, ha nem 3 diplomás, 3 nyelven beszélő senior account manager.
Svédeknél van ilyen szabályozás, ennek hátulütője pedig a lakáshiány, mert nem éri meg bérlakásokat építeni, kiadással foglalkozni.
Önkormányzati bérlakások kellenének, itt most nem szociális alapúra gondolok, hanem piacira, s a bevételekből lehetne újabb lakásokat építeni, plusz emeleteket felhúzni, szociális dolgokat támogatni.
Az biztos, hogy Budapesten sose lesz már olcsó lakhatás. Koncentrálja az ország jól fizető munkáinak jelentős részét, sok a külföldi és a turizmus is hajtja felfelé az árakat.
A taxi vs. Uber szituációhoz képest kevésbé drasztikusan, de szerintem itt is belenyúlhatna az állam a piaci folyamatokba. A lakhatás segítése ugyanis elemi érdeke az országnak, növeli a létbiztonságot, a gyermekvállalási kedvet, csökkenti az elvándorlást. Az AirBnB jobban megadóztatva még vállalható befektetési forma maradhatna, de előnybe kell hozni vele szemben a hosszútávú lakáskiadást.
Mit gondoltok?
Igen és a zsemle se legyen már 50 forint, legyen maximum 30... jöjjön vissza a kommunizmus és a szabott ár?
Inkább európai fizetések kellenének (és hozzá európai oktatás és egészségügy (az európai demokráciáról nem is szólva)). Mondjuk ez most is megvan, csak el kell érte menni Európába, sajnos :(
#6
Egy szóval nem mondtam, hogy hatóságilag szabályozni kellene az árakat.
De ha már oktatás és egészségügy, miért ne lehetnének ezek is fizetősek, ha a te logikádból indulunk ki? Vagy az nem számít kommunizmusnak?
Azt is ellátják, aki egész életében semmit nem fizetett, és az is ingyen tanul, aki utána húz el külföldre (bár ezen már némileg változtattak az utóbbi időben), vagy feketézik. Miért ne menjen teljesen piaci alapon?
Ne érts félre, én nem akarom ezeket. De ha jobban belegondolsz, a lakhatás ugyanolyan stratégiailag fontos terület az állam számára, mint a fent említettek, így lenne értelme egy kicsit nagyobb kontrollnak.
Ellátják, csak aztán behajtják rajta.
Igen, annak ingyenes az oktatás, aki igénybe veszi, majd lelép, de a szülei számára nem az.
Amúgy én azt szeretném, ha mindenki fizetné, amit igénybe vesz (és ezt meg is tehetnék széles körben, mert futna rá a korrekt bérekből). Csak így igazságos, az, ami most van, nem. Most fizeti az ember a rengeteg adót járulékot és hálás lehet, ha ellátják (és még hálapénzt is kell adnia).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!