Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fiatalkorúaknak milyen kijárás...

Fiatalkorúaknak milyen kijárási szabályozás van?

Figyelt kérdés

Nem találtam sehol egyértelmű választ.A kérdés az, hogy egy 14 éves fiatalkorú személy meddig tartózkodhat az utcán egyedül.Akkor más a helyzet ha az illető szülői felügyelet alatt van? Vagy ha valamilyen üzletközpontban van az ember pl. kávézóban?

Milyen törvény van erre?


2010. aug. 1. 16:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
78%
Ha 14. éves, akkár már elég ügyes hozzá, hogy elkerülje a rendőröket, szóval bármeddig.
2010. aug. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%
Addig, ameddig akar.
2010. aug. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Ez biztos?

Mert hallottam olyat, hogy hazaviszik a fiatalkorúakat a rendőrök ha 10 után kint tartózkodnak.

Szóval most hogyis van ez?

2010. aug. 1. 17:03
 4/19 A kérdező kommentje:

Igen az igaz, hogy elég ügyes hozzá, de nincs ahhoz kedve, hogy a szülei otthon leordítsák mert késő estig kint volt.

Ugyanis a szülők aztmondják, hogy a törvények szerint 10 után még szülő felügyelettel sem tartózkodhat az utcán egy fiatalkorú.

Ezért is fordultam hozzátok, hogy mi is az igazság.

2010. aug. 1. 17:07
 5/19 anonim ***** válasza:
89%
Ehh, én ilyenről nem is hallottam, 14 éves korom előtt is biztos biciklizgettem nyáron a haverokkal annó, szerintem nincs ilyen törvény ami ezt tiltaná. Ha van akkor errefelé senki sem tartja/tartatja be.
2010. aug. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Bizony, nincs ilyen törvény. A szüleid csak azért mondták ezt neked, hogy kordában tartsanak.
2010. aug. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat :)

Tényleg hálás vagyok. Szép napot. :)

2010. aug. 1. 17:24
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem tudom,hogy van-e,de Németországban,(helyesen)van.
2010. aug. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Most mondja egy közeli barátom, hogy 10ig lehet kint tartózkodni és ez biztos, mert őt már vitték be emiatt a zsaruk.
2010. aug. 1. 17:45
 10/19 A kérdező kommentje:

Valaki ezt mondja, valaki meg azt...

Honnan kaphatok biztos választ?

2010. aug. 1. 17:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!