Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Apám tragikusan fiatalon, 45...

Apám tragikusan fiatalon, 45 éves korában múlt héten meghalt. A második feleségével élt,aki 33 éves. Van egy apám különvagyonába számító 50 milliós ingatlan, abban éltek. Van-e az özvegynek haszonélvezeti joga, ha a bejelentett lakcíme nem itt volt?

Figyelt kérdés
Három örökös van: én, a testvérem, és az özvegy.

2020. jún. 23. 19:16
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%
Irtam privatot. Hasonlo volt nekunk is.
2020. jún. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

#11 Olvastam a leveled, de nem köszönöm meg, mert ezeknél hülyébb tanácsokat nem is adhattál volna. Nem csodálom, hogy nem merted ide kiírni, hogy ti hogy intéztétek el ugyanezt a helyzetet a ti családotokban...


Nálunk még ötlet szintjén sem merül fel, hogy ellopjuk az özvegy lakcímkártyáját (mellesleg sokra nem is mennénk vele, mert attól ő még a házból nem "jelentődik ki", hogy nincs meg a lakcímkártyája), nem cserélünk zárat, amikor nincs otthon, nem pakoljuk ki a holmiját az utcára, és nem hamisítunk végrendeletet sem.


Az ötleteid közül egyik sem törvényes, és nagyon nem is korrekt.

Ja, és nem az özvegy ölte meg az apánkat. Ha bűncselekmény történt volna, akkor az azonnal kiderült volna.

2020. jún. 25. 17:25
 13/13 xswerdy ***** válasza:
100%
a 2. bekezdéshez még annyit, hogy ha ki is jelentődik az özvegy (teljesen legálisan, mert visszaköltözik a saját ingatlanába), akkor sem szűnik meg a haszonélvezeti joga, azt akár az ingatlan kiadása útján is gyakorolhatja.
2020. jún. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!