Az ügyész, azért mert a vádlott ellen van, személy szerint nem haragszik a vádlottra?
Amikor mentem előkészítő űlésre, vádlott voltam ami olyan cselekmény, hogy 8 év is járhatna érte és amikor jöttünk el, akkor az ügyész is köszönt mosolygósan nekem is, hogy viszont látásra. Én szintén visszaköszöntem, mert ha valaki vel3m emberséges, akkor én sem vagyok bunkó, hogy nem köszönök.
Magánéletébe szerintetek az ügyész nem haragszik a vádlottra, mert úgy van vele, hogy nem neki vétett, ott a sértett, haragudjon ő a vádlottra, csak a munkája szól róla, hogy muszáj a vádlott ellen lenni a munkaidejébe?
Vagy lehet, hogy az ügyész is haragszik minden vádlottra és gondolja magában, hogy micsoda bűnözők vannak?
Ez úgy van, hogy egy értelmi szint felett az embernek van véleménye rosszról és jóról. tisztességről és aljasságról. Lát hétpróbás gazembert és ártatlanul perbefogott szerencsétlent.
De hisz ezt teszi a diploma... tuudod, sok-sok tanulás, kitartás.
A másik oldalon viszont az a szakmája, hogy adott oldalt képviselje minden körülmények között.
Mellesleg Popper Péter mondta, hogy aki bűnös és vétkezett, az a szíve mélyén tudja, hogy bűnt követett el. Még akkor is tudja, ha még magának is tagadja. Nos, szerintem épp így van ez a bíróságon is. Azok az emberek pontosan látják rólad, mennyire vagy gazember, vagy ártatlan. De mindenkinek a saját oldalát kell képviselnie. A jók ezt emberséggel teszik.
Az ügyvéd az is nagyon kedves rendes és megértő volt, neki fizettem is, de neki is az a munka.
Viszont az ügyvéd négyszemközt mondta nekem, hogy ő ismeri az ügyészt nem csak a tárgyalóteremből, és majd beszél ő az ügyésszel, mert rendes.
Az ügyészeket jellemzően az mulattatja a munkájuk során a legjobban, ha egy életvitelszerűen bűnöző nagyon megszívja. Pl. egy tolvaj egyszer csak belecsúszik egy rablásba. Külön szórakoztatja őket, ha a vádlott saját kárára súlyos hibát követ el. Pl. rablás alapesetével vádolják, előkészítő ülésén ha a váddal egyezően elismerné bűnösségét, akkor azt viszonylag enyhén megúszná (kb. 3-4 évvel), azoknak az ügyeknek a felderítése le is álla ahol még csak bűncselekmény elkövetőjeként szóba jöhető személy, mert nem gazdaságos az államnak börtönből ki-be furikázni ilyen piti ügyek miatt elítéltet.
Ha meg előkészítő ülésen kiszúr magával, akkor majd akkor tárgyalják a rablási ügyét, mire már többi lopási ügyét is felderítik, köztük olyat is amit pl. felfüggesztett szabadságvesztés próbaideje alatt követett el, akkor ez együtt már bőven egy dekás (10 év) szabadságvesztést eredményezhet.
"tolvaj belecsúszik egy rablásba"
Ezt nem értem.
A tolvaj az azt jelenti hogy lopás
A rabló az rabló.
Most akkor valaki lop és lopás miatt vádolják vagy rabol és rablás miatt?
Ha tettenérik meg szólnak az ügyészségnek rögtön el tudják dönteni, hogy lopás vagy rablás a (gyanusítás, vád), nem pl. félévet várnak.
Nagyon okos emberek ők.
Pl. lopni akar "csak" egy edzőteremből, kifele megcsípik és a zsákmánya megtartása érdekében erőszakot alkalmaz.
365. § (2) Rablás az is, ha a tetten ért tolvaj a dolog megtartása végett erőszakot, illetve az élet vagy a testi épség elleni közvetlen fenyegetést alkalmaz.
Először még csak lopással és garázdasággal gyanúsítják, így ha akkor elismerte volna, akkor "futószalagos" bíróság elé állítás eljárás megúszta volna ezt 1-2 évvel. De makacs tagadása a rendőrségi gépezetet is beindítja, rablássá minősíti ügyész, elkezdik komolyan felderíteni a többi ügyét, olyat is, amit felfüggesztett szabadságvesztés próbaideje alatt követett el, így lesz ebből 1-2 év helyett a végén kb. 10 év.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!