Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mekkora büntetés járhat...

Mekkora büntetés járhat azért, ha a rendőrnek nem tudom igazolni magam?

Figyelt kérdés

Ugye van ez az aktuális történet: [link]

"Börtönben volt több mint 2 hónapot egy értelmi sérült 20 éves fiú, pedig fogyatékkal élőt nem lehet szabálysértés miatt elzárni. Többször is azért büntették pénzbírságra, mert nem volt nála személyi igazolvány."


Ez nekem így nagyon homályos. Én egyszer jártam így, hogy nem volt nálam a személyi, de a rendőrök feljöttek velem a lakásomra és meg tudtam mutatni nekik. (Amúgy a szomszéd tömbház boltjába mentem le sörért és azalatt az 50 méteres távolság alatt jöttek oda hozzám, hasonlítottam valakire akit kerestek)



2020. jún. 7. 10:00
 1/2 anonim ***** válasza:

1 millió forint büntetése volt.

Szabálysértés miatt valami átlag 20-80 ezer forintra büntetnek max. Hogy lesz abból 1 milla?


Velem is történt már ilyen hogy igazoltatni akartak és pont nem volt nálam az igazolvány. Azért nem jár büntetés, az nem szabálysértés...

2020. jún. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez csak szabálysértés, együttműködő voltál a rendőrökkel, nem piszkáltak érte.

A fenti esetben ott a probléma, hogy amikor a szabálysértési bírságot átváltotják börtönbüntetésre, akkor nem kell vizsgálnia a bírónak, hogy értelmi sérült-e a személy. Ez csak jogalkotási hiányosság, amit elég egyszerűen orvosolni lehet.

2020. jún. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!