Magánszemélyek között kötött szerződésnél mely adatok megadása kötelező, hogy az érvényes legyen?
Egy díjmentes webtárhely szolgáltatással kapcsolatos szerződés lenne, de ez nem a szokásos értelemben vett ingyenes tárhely.
A szolgáltatásért én fizettem, de díjmentesen adnám tovább általam készített céges weboldalakhoz. A szerződést, mint magánszemély-magánszemély között szeretném megkötni.
A tartalma nagyon lerövidítve arról szól, hogy semmilyen a tárhely szolgáltató rendszerében keletkező hibáért nem vállalok felelősséget. Továbbá ha más veszi át a weboldal készítést, akkor a szolgáltatást felmondom. Kérhető díjmentes aldomain is, szintén a fenti feltételekkel (a domain név nem kerül a megrendelő tulajdonába, szerződés szegés esetén ezt is visszamondom).
Természetesen van a részemről rendszeres mentés, de érthető okokból nem szeretnék a szolgáltatásra garanciát vállalni.
Bele írtam az én nevem és e-mail címem. A másik féltől is csak nevet és e-mail címet kérek, továbbá a kapcsolódó weboldalt. Meg mindketten aláírnánk.
Ez a feltételek első sora: Jelen szerződés a kapcsolódó weboldal sorban megadott honlaphoz, illetve az ehhez kapcsolódó webtárhely, továbbá az aldomain szolgáltatásra vonatkozik.
Ez így érvényes, vagy más adatokat is el kell kérnem ehhez?
Esetleg megoldható úgy is, hogy ne kelljen papír szerződést kötni és aláírni, hanem teljesen online legyen a dolog?
Megtehetitek, hogy ennyit írtok bele, csak épp ezzel ott vagytok, ahol a part szakad. Minden olyan adatot el kell és szabad kérni, ami az esetleges nemteljesítés esetén egy fizetési meghagyásos/peres/végrehajtási eljárás során kellhet. Az ilyen adatok nélkül nem tudsz semmit tenni, ha nem fizet ki/egyéb módon nem teljesít.
Épp ezért a szükségesség elve alapján még a GDPR is megengedi, hogy elkérd: név, születési név, anyja neve, születési hely, születési idő és lakcím. Ezek azok a minimális adatok, amik minden hivatalos eljáráshoz kellenek.
Az e-mail címével semmire sem mész egy hatóság előtt.
Köszönöm a segítséget.
Itt a kérdés, hogy ha én ingyen adom (mert ingyen adom), akkor perelhetnek-e engem érte, ha a szolgáltatás hibájából kár keletkezik (pl. leállás miatti bevétel kiesés, adatvesztés).
Kártérítési felelősséget nem lehet kizárni; akármikor kárt okozol, azért felelősséggel tartozol. Függetlenül attól, hogy ingyen dolgoztál, vagy sem.
Viszont az olyan kárt, amiért nem te felelsz, azt végső soron továbbháríthatod.
Azzal, hogy nem adod meg az adataidat, nem oldasz meg semmit, csak egy rossz szerződést kötsz. Vagy csináld rendesen, vagy sehogy. Ingyen sem kellene olyan szolgáltatás, ahol már a szerződéskötéskor mindent megtesz a másik fél, hogy elbújjon...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!