Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vadászok és sportlövők, ti...

Vadászok és sportlövők, ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Éjszaka van, észlelitek, hogy valaki be akar törni hozzátok.

Elővennétek-e, az engedélyes fegyvert + lőszert, és ha kell, használnátok-e, vagy inkább kockáztatnátok, hogy többen vannak és/vagy túlerőben, esetleg fegyverrel?


(Volt egy erre vonatkozó kérdés, amit a trollok töröltettek, és törölték is, mert szerintük, erről beszélni emberölés előkészülete!!! De mi, az önvédelem lehetősége?)



2020. máj. 29. 15:59
A kérdező szavazást indított:
Elő, és ha kell használom is.
Nem, inkább lekéseltetem magam, és végignézem a lányaim megerőszakolását.
Ki nem?
Nem, és erről beszélgetni is bűncselekmény, megyek és feladom magamat a TEK-nek.
33 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
12%
Ha megdobnak kővel, dobj vissza kenyérrel!
2020. máj. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Sportlövész vagyok, védekeznék igen, itthon mindig ott van az övtokomban a glock19x pisztolyom. Ha betörnek és nem adják meg magukat hanem rám/ családomra támadnak akkor használnám, ha megadják magukat akkor addig ott tartom őket amíg a rendörség nem ér oda.
2020. máj. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
16%
Ki pontozza le Jézus tanítását?
2020. máj. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

3.-nak.


Na ez az!

Ebbe kötöttek bele, hogy használnád, és a szerintük szakszerűtlen tárolásba. Ez alapján töröltették azt a normális kérdést.

2020. máj. 29. 17:16
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
#4 Én az alkotmány V. Cikkelyében hiszek, bocsánat
2020. máj. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

3 mas vagyok kedvez kérdező

2004. évi XXIV. törvény

a lőfegyverekről és lőszerekről *


42. § * (3) * A lőfegyver és a hozzá tartozó lőszer a tartásukra jogosult személy folyamatos jelenléte esetén elzárás, illetve elkülönítés nélkül is tárolható, aminek során a tartásra jogosult személy köteles megtenni az illetéktelen hozzáférés megelőzése, illetve megakadályozása érdekében az adott helyzetben szükséges intézkedéseket.


Szóval kedves kérdező, várom azoknak az embereknek a jelentkezését akik, minden féle hülyeséget magyaráznak úgy, hogy a törvényt nem olvasták el, lehet perelni, feljelenteni, de nincs értelme.

2020. máj. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

7.-re.


IGEN!


Ezt írtam én is nekik, de a moderátor mégis törölte a kérdést, miután jelentették, és mind a kérdezőt, mind a válaszolókat feljelentéssel fenyegették, EMBERÖLÉS ELŐKÉSZÜLETE miatt!

Nem is értem, hogy miközben a "Hogyan erősíjem föl a lékpuskámoth?" kérdések mehetnek, ez az önvédelmi kérdés miért lett törölve, főleg úgy, hogy az a kérdező, még nem is birtokolta a fegyvert!!!


Jut eszembe...van idehaza ásó, mész, meg balta... :)

2020. máj. 29. 17:35
 8/15 anonim ***** válasza:
85%
Sajnos a legtöbb ember lemaradt a 2000 res években, amikor még nem került bele az alkotmányba a jogos védelem. Valamint a média is elítéli az önvédelem jelenségét, és nem is foglalkoznak vele. Ez pedig, hogy gyilkosságra készülök nettó hülyeség, azért van itthon fegyver mert sportolok, de ha rám támadnak a házamban, akkor viszont használni fogom, de csak akkor.
2020. máj. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Törölve lett (legalább) egy válasz???
2020. máj. 29. 21:17
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Az aki mondta “sörétes nem

Jó pisztolyt vegyél “

2020. máj. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!