Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a nevemet szeretném megvált...

Ha a nevemet szeretném megváltoztatni, akkor elég csak bemennem az okmányirodába?

Figyelt kérdés

Nem szeretném, hogy az apai ághoz bármi kapcsoljon. Nem is ismerek senkit arról az ágrál. Ez nagy hülyeség lenne?

22f



2020. máj. 26. 21:41
A kérdező szavazást indított:
Nem éri meg, maradjon a régi
Megéri, változtasd meg
10 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy te érzed, ne mi döntsünk helyetted.
2020. máj. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
A névváltoztatást, a helyi anyakönyvezetőnél kell kérvényezned személyesen, egy erre a célra rendszeresített nyomtatványon. Az eljárás illetéke 10.000 forint, melyet a kérelmen, illetékbélyeg formájában kell leróni. Ezt, ha jól tudom 60 nap, míg elbírálják. Nem tudom, hogy jelenlegi helyzetben az anyakönyvezetők fogadnak e személyesen bárkit is. Lehet, hogy csak a veszélyhelyzet után. Ezt sajnos, már nem tudom megmondani.
2020. máj. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően igen, de ahogy írták az anyakönyvvezetőt kell keresni. Alapos indoklás szükséges a vezetéknév megváltoztatásához és sok szabály vonatkozik rá, de ha pl anyukád vezetéknevét vennéd fel, akkor szerintem problémamentes lenne a dolog.


[link]

2020. máj. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!