Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Illegális, ha 2 ember fekete...

Illegális, ha 2 ember fekete ruhában éjjel a városban sétál?

Figyelt kérdés
Múltkor ismerősömmel kint sétáltunk mihelyst megjött a jobb idő. Hajnali 3 fele megálltak a rendőrök igazoltatni, és elég bunkón viselkedtek velünk, hogy miért mászkálunk ilyenkor kint. Nem akarták elhinni, hogy sétálunk csak, erre megfenyegettek, hogy az igazat mondjuk vagy bevisznek az őrsre. Több mint fél óráig faggattak lent az utcán, át is nézték a zsebeinket, de nem volt nálunk semmi tiltott dolog. Megjegyzem, hogy nem ittunk alkoholt, nem hangoskodtunk, nem bunkóztunk a rendőrökkel. Most tilos éjszaka kint sétálni 2 nagykorú embernek?
2010. júl. 28. 14:30
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
89%
Sajnos ez a stílus, a kulturális szint a rendőröknél, de úgy általában is az országban. Akinek egy kis hatalma van, visszaél vele. De a rendőrség különösen problémás. Csak itt a gyk-n volt az elmúlt hétben 3-4 ilyen eset. A rendőrség egész kultúráját alapjaiban meg kellene változtatni. Tudatosítani kellene, hogy ők nem azért vannak, hogy b'szogassák, zaklassák a polgárokat, hogy kötekedjenek, hanem hogy segítsenek. Na most ehhez képest, ha segítséget kérek, nem jönnek, ha feljelentést akarok tenni, kiröhögnek. Ha meg nem csinálok semmit, akkor viszont belémkötnek, és órákig foglalkoznak velem. Velem is megtörtént, hogy nem volt nálam a személyi, és bevittek a fogdába. Három óráig nem történt semmi, a kutya se szólt hozzám, aztán mikor elkezdtem cirkuszolni, tiltakozni, akkor 5 perc múlva kiengedtek. De miért kellett bevinni, miért kellett velem szórakozni? Nem lenne fontosabb feladat?
2010. júl. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

"A rendőrség egész kultúráját alapjaiban meg kellene változtatni. Tudatosítani kellene, hogy ők nem azért vannak, hogy b'szogassák, zaklassák a polgárokat, hogy kötekedjenek, hanem hogy segítsenek."


A törvények arra vannak, hogy megvédjék az embereket, nem arra, hogy megbüntessék őket. :)

Maximálisan egyet értek veled.

De sajna sok ember ilyen. Ha már egy nagyon kicsi hatalmat is kap, rögtön kihasználja. És általában nem a keményebb diókon kezdi.

2010. júl. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
9%
Mondjuk azért, mert betörőnek néztek benneteket. Ha nem akartok ekkora feltűnést, akkor ne full feketébe öltözzetek hajnali 3-kor..
2010. júl. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
És ez feljogosítja őket, hogy ilyen ellenségesek legyenek?
2010. júl. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Elmondom miért van ez.


snassz utálni a rendőröket = senki nem akar rendőr lenni = kiből lesz rendőr? akinek nincs más választása = milyen embernek nincs más választása? aki nem tud az eszével/képeségeivel elhelyezkedni = alkalmatlan rendőr


Egyébként meg ha:


roma vagy -> lopni mész-e

lengén vagy öltözve és nő vagy -> prosi-e vagy

raszta vagy -> drogot keresnek nálad

punk vagy -> alkohol és drogteszt, rongálsz-e fiam

goth vagy -> temetőben dugsz-e

fekete vagy -> drogdíler vagy-e vagy illegális bevándorló

militaryban és/vagy feketében vagy -> romákat akarol-e gyilkolászni


Mindenki b@sztatnak mindenkit más miatt. Engem is, de ilyenkor arra gondolok, hogy ettől csak javul a közbiztonság, legalább pl. nem lehet molotovval rohangászni esténként...

2010. júl. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
18.31: Jó szöveg, amit írsz, talán valós is, de én azért nem így képzeltem el 20 éve a szabad, demokratikus Magyarországot. És éltem két külföldi országban huzamos ideig, jártam még több mint 20-ban. De valahogy ehhez a rendőri zaklatáshoz máshol nem volt szerencsém.
2010. júl. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Rendszerváltás az volt, de agymosás és nyugati gondolkozásmód beültetése nem.

Egy-két generációnak fel kell nőnie úgy, hogy beszél angolul és találkozik is az európai gondolkozásmóddal ahhoz, hogy ez megváltozzon.

2010. júl. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

"rendőri zaklatáshoz máshol nem volt szerencsém."


Pedig van máshol is. Ez nem magyar sajátosság.

2010. júl. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
22.11: Sajnos én úgy látom. Minél több generáció nő fel, annál távolabb kerülünk a kulturált, civilizált normáktól, és egyre inkább Közép-Ázsiába jutunk. Igen, volt egy ideig egy ilyen illúzió is, hogy majd az idő megoldja, de szerintem nem oldja meg. Csak rosszabb lesz minden. A rendőrség is.
2010. júl. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
6%
22.12: Persze, mindenütt előfordul, csak máshol kivételként, nálunk meg ez a szabály.
2010. júl. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!