Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Barátnőm hozzám szeretne...

Barátnőm hozzám szeretne költözni, ehhez befogadó nyilatkozatot kell írnunk, "jogcím"-nek mi a megfelelő kifejezés?

Figyelt kérdés

"A befogadott jogcímének megjelölése:

(rokon, unoka, egyéb...)"


ez szöveg a kérdés. Teljesen ugyan ez szerepel egy másik szükséges dokumentumon is ( Accomodation reporting form for third country nationals ).



2020. ápr. 9. 21:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésre nem tudok válaszolni, de kíváncsi vagyok, külföldről költözik hozzád, vagy mihez kell ez?
2020. ápr. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát ezt nem értem, mert:


1. nem írtad, milyen országban vagytok (feltételezem, nem itthon, mert akkor nem angolul lenne a nyomtatvány, meg itthon nincs is ilyen)

2. milyen jogcímen laksz te ott, ahol vagy

3. ha bérlő vagy, van-e jogod egyáltalán bárkit odafogadni?

2020. ápr. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Magyarországon élünk, a ház az én tulajdonom.

Barátnőm 1 éve él az országban, diákként (kollégium), tartózkodási engedélye van.


Utóbbi nyomtatvány angolul érhető el hazánkban, a jelenlegijén például dormitory a jogcím (szó szerint csak kollégium)


A külföldi állampolgárságnak VÉLEMÉNYEM szerint sok jelentősége nincs itt, mivel a normál, magyar befogadónyilatkozaton IS kérnek jogcímet, csak nem tudom mennyire hivatalos barát / barátnőt írni..

2020. ápr. 9. 22:09
 4/7 A kérdező kommentje:

#2 van ilyen itthon, google első sok találata kidobja ha átmásolod.


Csak szeretném hangsúlyozni, hogy a "jogcím" az egyedüli kérdés, egyelőre teljesen szabadon értelmezhetőnek tűnik ez a "kérdés".. Csak jó lenne ha el is fogadnák.

2020. ápr. 9. 22:13
 5/7 anonim ***** válasza:

Akkor meg minek jogcím?

A saját lakásodban azt költöztetsz, akit akarsz, sőt, még a lakcímét is bejelentheted.

2020. ápr. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Milyen állampolgár és milyen tartózkodásija van?
2020. ápr. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 kovpet ***** válasza:
Pl: "szívességi lakáshasználó"?
2020. ápr. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!