Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek ez megtörténhet,...

Szerintetek ez megtörténhet, megtörténik ma Magyarországon? Mennyire van realitása?

Figyelt kérdés

Nem kifejezetten politika, de jobb kategóriát nem találtam, jogba meg belefér.


Multinál dolgozom, ahonnan nemrégiben kirúgtak 2 embert.

Az a két ember ügyfelekkel foglalkozott, és valahogyan kiderült, hogy pénzért cserébe elintézték dolgokat egyes ügyfeleknek.

Tehát az ügyfelek megvesztegették őket, előnyökért cserébe.

A történet lényege, hogy a cégnél mindenkinek van céges mobilja. Készülék + előfizetés, korlátlan használattal.

Hogy hogyan derült ki az ügy, azt nem tudom, de rendőrségi ügy lett belőle, és az egyik bizonyíték ellenük egy beszélgetés volt, ami viszont NEM TELEFONON TÖRTÉNT, viszont a telefon mikrofonja rögzítette.

Azt már jó ideje tudjuk, hogy akár a beszélgetés közben hangzik el valami, akár egyszerűen csak úgy, hogy a telefonunk a közelünkben van, a mikrofon aktív, és például ezek alapján a mondott kulcsszavak alapján kapjuk a célzott reklámokat.

Tehát a privát beszélgetéseiket rögzítették, amik után már kétség nem fért a törvényszegéshez.

Lejátszották nekik a felvételeket, állítólag.

Nekem ez elsőre nagyon furcsa volt, semmit nem hittem el belőle.

Nem az a kérdés, hogy ez ma technikailag megvalósítható-e.

Hanem hogy egy cégnek tényleg van ehhez jogosultsága, és maga a cég meg tudja ezt tenni, hozzáfér az adatokhoz?

Nem mobilszolgáltató, mert akkor könnyű lenne a válasz.

Nem is állami cég, tehát nem nemzetbiztonsági dolgokra kell gondolni.

Egy közmű-szolgáltatóról van szó.

Ha ez megtörtént, hogyan került a cég birtokába a felvétel? Releváns-e, hogy a mobiltelefon a cég tulajdona?

HA meg is történt, egy bűnügy során ez felhasználható bizonyíték? Nem úgy van, hogy ha valaki nem tud a felvétel készítéséről, akkor az nem használható fel bizonyítékként?


Sok a kérdés, és hiába nem hittem eleinte, mára mégis befészkelte magát a gondolataimba. Ugyan nekem nincsenek törvénytelen ügyeim, de odafigyelek arra, hogy ha a főnökömről mondok terhelő dolgokat, vagy valami pikáns magánéleti dolgot, akkor a mobilom ne legyen testközelben.


Mit gondoltok, mennyire reális ez a történet? Az az illető mesélte, akivel megtörtént, tehát nem az unokatestvérem volt szobatársának a rokonának a szomszédjáról van szó.


2020. márc. 6. 17:34
 1/8 A kérdező kommentje:

Aki még kommentel, az próbáljon meg értelmes választ írni.

Bár nem először kapom meg, hogy Balázska vagyok, túl hosszan nem fogom megint kifejteni, hogy ezeknek az összeesküvés-elméleteket gyártó embereknek milyen sivár élete lehet.

A válasz nem csak hogy nem hasznos, de még értelmetlen is.

2020. márc. 6. 17:56
 2/8 anonim ***** válasza:
2020. márc. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok a balázskázással, nem ez volt a kérdés.

Több éve gyakorizok, ezerszer találkoztam már vele. Ezért írtam, hogy már máskor is megkaptam.

Szóval ennek se volt túl sok értelme. De még csak a téma sem egyezik.

2020. márc. 6. 18:09
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A mobilt elég bonyolult így meghackelni szerintem, valószínűbbnek tartom, hogy egy kis microfon volt elrejtve valahol a közelben ami rögzített.

Jog szerint valóban nem használható fel ilyen felvétel egy perben, viszont indok lehet arra, hogy a kirúgják az alkalmazottat.

2020. márc. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Jaj, itt kapod a paranoiás, skrizo, kamu válaszokat.


Elvileg lehetséges távolról működésbe hozni a telefon mikrofonját, meg a kameráját, de szerintem ilyet nem csinálnak.


Az ügyvédem szerint a leplezett eszközök használata bírói engedélyhez kötött. Beletartozik a telefon lehallgatás, emailek elolvasása stb., valamint a poloska is. Valószínűleg az iroda, munkahely volt bepoloskázva, ami logikus is, mivel ott történtek a szabályszegések. Én is erre szavazok!

2020. márc. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hasonlóan gondolom én is.

De akkor sem lehetett volna felhasználni, nem?

2020. márc. 7. 10:19
 7/8 anonim ***** válasza:
De igen, ha volt rá előzőleg bírói engedély, nem csak odatették, akkor felhasználhatják! Én így tudom, ha legális, akkor simán!
2020. márc. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


NEm volt ez akkora volumenű ügy, hogy előzetes bírói döntés legyen róla. Nem többszáz milliós téma, max pár millió.

És már akkor történt a feljelentés, mikor lebuktak.

2020. márc. 7. 14:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!