Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Örököltünk egy házat unokahugo...

Anitaaa0324 kérdése:

Örököltünk egy házat unokahugommal.50%-50% részben a nagypapám házát. Azt a házat bútorozattan kapjuk meg vagy a szüleink a benne lévő tárgyakat elvihetik? Végrendelet nincs hogy ki mit kapjon csak a ház van örökölve.

Figyelt kérdés
2020. jan. 29. 22:50
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Milyen alapon örököltétek ti a házat a szülők helyett?

Ha volt végrendelet amiben rátok hagyták, akkor abban benne kell legyen hogy csak az ingatlant vagy az ingóságokat is rátok hagyták. Ha nem volt végrendelet, akkor nem tudom hogyan lehettek ti az örökösök és nem a nagyszüleitek gyerekei - vagyis a ti szüleitek.

2020. jan. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Törvényesen nem mozdítható semmi sem, mindent fel kell venni a hagyatéki jegyzékbe. Minden olyan tárgy ami a házban van a ház örökösei, ha azokról az örökhagyó külön nem rendelkezett.

Ha okod van a bizalmatlanságra, akkor:

- ha még nem vagy nagykorú, akkor kérd a lakóhelyed szerinti gyámhivatalt, hogy intézkedjen arra az örökölt ingatlan helye szerinti önkormányzat jegyzőjénél, hogy az ingatlan, azon belül is a helyiségek lepecsételésre kerüljenek.

- nagykorúként meg nézz utána...



“ Biztosítási intézkedések



Az örökös a hagyatékhoz tartozó vagyontárgyaknak vagy azok egy részének biztosítását kérheti, ha alaposan tartani lehet attól, hogy a vagyontárgyakat eltulajdonítják, elrejtik, eltékozolják, megrongálják vagy más módon veszélyeztetik. Biztosítási intézkedésnek akkor is helye van, ha attól lehet alaposan tartani, hogy a hagyatékhoz tartozó vagyontárgyak természetes romlás folytán értéküket vesztik, vagy ha a hagyatéki vagyontárgyak csak értékükkel arányban nem álló költséggel őrizhetők meg.


Az öröklésben egyéb érdekeltek, például a hagyatéki hitelező kérelmére biztosítási intézkedés akkor rendelhető el, ha az örökhagyó hagyatékához tartozó, gazdasági társaságban fennálló tagsági jogok és kötelezettségek gyakorlása - így különösen a társasági vagyon megóvása - ezt indokolja.


Biztosítási intézkedést a leltárelőadó és a hagyatéki eljárásra illetékes közjegyző tehet.


A leltárelőadó intézkedése



A leltárelőadó a haláleset napjától a hagyatéki leltár beterjesztéséig terjedő idő alatt


- a hagyatékhoz tartozó készpénzt, értékpapírt és más értéktárgyat bírói letétbe helyezi,


- azokat a szobákat, más helyiségeket vagy megőrzésre szolgáló szekrényeket, ládákat és más tartályokat, amelyekben a veszélyeztetett vagyontárgyak vannak, sürgős szükség esetében a vagyontárgyak zár alá vételének foganatosításáig ideiglenesen lepecsételtetheti,


- a hagyatékhoz tartozó ingókat zár alá veheti,


- a zár alá vételre nem alkalmas vagyontárgyakat értékük hozzávetőleges megállapítása után megbízható személy gondozására bízhatja,


- halaszthatatlan esetben elrendelheti azoknak a vagyontárgyaknak az értékesítését, amelyek természetüknél fogva romlás veszélyének vannak kitéve.”

forrás: [link]

2020. jan. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!