Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi minősül zaklatásnak?

Mi minősül zaklatásnak?

Figyelt kérdés

Ha megismertem egy lányt, akivel nap mint nap beszéltünk, van amikor én írtam rá reggelente, van amikor ő, és rendesen beszéltünk, de mondtam, hogy ezt hagyjuk. Majd még 2x rámír, az zaklatás?

Egyáltalán mi minősül annak?


Tisztázzuk, nem akarok feljelentést tenni, meg semmi rosszat, csak maga a válasz érdekelne, hogy mi minősül már zaklatásnak (interneten) ?


2020. jan. 6. 13:21
 1/4 anonim ***** válasza:
2020. jan. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%
Gréczy Zsoltot például ennél kevesebbért zaklatónak bélyegezte a Fidesz média, neki a mihazánkos nő még csak nem is mondott olyasmit, hogy "hagyjuk".
2020. jan. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mint neve mutatja, tartósan, egy bizonyos időtartamon túl, egy bizonyos kellemetlenségi szintet meghaladó többszörös cselekményt hívunk annak.

Például két levél semmiképpen sem az. Húsz se. Ha nem érdekle, kitörlöd, letiltod, stb. Ha fél éve napontai írogat, tiltás feltör és ismét, ráadásul kellemetlen hangnemben, na az már megfontolandó. És ha tízszer egyás után megpofozott, amint kiléptél az ajtódon, na az is elképzelhető.

Ezen túl pontosítás nem nagyon lehetséges. Az emberek sokfélék. Van aki mindent zaklatásnak tekint, amit nem ő akart. Van akit ilyesmi nem érdekel, ha megunta, tesz ellene. Kitalálja, hogyan kell.

2020. jan. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Btk. 222. § Zaklatás

Zaklatás


222. § (1) Aki abból a célból, hogy mást megfélemlítsen, v. más magánéletébe, ill. mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon,őt rendszeresen/tartósan háborgatja,ha súlyosabb bcs. nem valósul meg,vétség:1 év


(2) Aki félelemkeltés céljából


a) mást vagy rá tekintettel hozzátartozóját személy elleni erőszakos vagy közveszélyt okozó büntetendő cselekmény elkövetésével megfenyeget, vagy


b) azt a látszatot kelti, hogy más életét, testi épségét vagy egészségét sértő vagy közvetlenül veszélyeztető esemény következik be, vétség: 2 év.


(3) Aki a zaklatást


a) házastársa, volt házastársa, élettársa vagy volt élettársa sérelmére,


b) nevelése, felügyelete, gondozása vagy gyógykezelése alatt álló személy sérelmére, illetve



c) hatalmi vagy befolyási helyzetével visszaélve követi el, az (1) esetben 2 év, a (2) esetben bűntett: 3 év.


Kitiltás

2020. jan. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!