Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Törvény sértésnek számít ha...

Törvény sértésnek számít ha valakit elátkozunk akár nyilvánosan is? Olyan jó cigány módjára. Oké tudom furcsa kérdés de. ":D

Figyelt kérdés
a lényeg kíváncsi vagyok hogy ez minek számít mivel egy állam sem fogadja el a mágia/boszorkányság létezését és nem is zaklatás szinten hanem pl egy vita során most amiket lehetett hallani az utcákon ":D "a szemed ki fog folyni, az ördög eljön érted az este és meghalsz, a férgek fogják kirágni a beled, fájdalmasan és keservesen fogsz meghalni mert elátkozlak" :D hasonlok :D ugye bár ezek nem cselekvést kifejező szavak és nem is fenyegetés és ha csak egyszer történik meg akkor még zaklatásnak sem minősül... szóval aki jobban ért ehhez az legyen szíves elmagyarázni nekem köszönöm előre is és kellemes ünnepeket mindenkinek :"D

2019. dec. 26. 16:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem törvénysértő, mert nincs rá törvény - éppen amiatt amit le is írtál, hogy a törvény nem ismeri el a boszorkányság, vagyis az átok létét, valóságát.

Ami törvényt sérthet az a zaklatás, fenyegetés, ami ilyenkor esetleg megvalósulhat. Fenyegetés lehet egy átok is annak, aki hisz abban hogy igazi lehet - ilyenkor feljelentheti azt aki őt megátkozta. De nem maga a megátkozás ami miatt esetleg felelősségre vonják, hanem hogy megfenyegette valamely nem kívánt esemény bekövetkeztével - hiszen valami oka volt, pl. nem kapott meg tőle valamit az illető és rá akarta venni hogy mégis megkapja.

Az hogy valakiben félelmet keltenek, az már büntetendő. Hogy ezt úgy érik el hogy "átkot szórnak rá" vagy hogy email-ben küldenek neki egy fenyegető levelet vagy pl. gárdamellényben masíroznak a háza előtt, az már mindegy. Az illető ügyészen, rendőrön, bírón műlik hogy mennyire fogja majd a fenyegetést komolynak nyilvánítani.

Ez pont olyan, mint amikor vita hevében kiabálja valaki hogy "d*g*lj meg" vagy hogy "ki foglag nyírni". Elméletben senki nem veszi komolyan, de ettől még fenyegetés és ha feljelentést tesz az illető és bizonyítani tudja azt hogy elhangzott, akkor lesz következménye. Mert sajnos több száz ilyen üres fenyegetés között mindig van egy amit az illető komolyan gondol és be is vált.

2019. dec. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

és mi van akkor ha egy nem létező lénnyel mondja...

pl ördög? eljön érted este az ördög vagy a kaszás este és véged? :D oké tényleg vicces de egy részben nagyon érdekes mivel mindenki ismeri az átkokat sokan úgymond tartanak is tőle de állami szinten meg nem lehet tudni hogy hol van a határ vagy hogy mit hogyan

2019. dec. 27. 00:58
 3/3 anonim ***** válasza:

Nincs határ. Itt a lényeg hogy ezzel amit mond meg tudja-e félemlíteni az illetőt vagy sem, feljelentik-e miatta és hogy aki az ügyet tárgyalja az minek minősíti.

Engem nem tudnának vele megijeszteni, de ismerek embert aki teljes kétségbe esne. Na ő jogosan és remélem sikeresen jelentené fel aki megátkozta. Ha én próbálkoznék vele, akkor csak kinevetnének, mert tudnák hogy egy percre sem ijesztettek meg vele.

2019. dec. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!