Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gázpisztollyal kapcsolatos...

Gázpisztollyal kapcsolatos kérdések, bővebben lenn?

Figyelt kérdés

1, Ha jól értem MKH kártyával akár az utcán is magamnál hordhatom? (nem feltétlenül célom, de így értelmezem)

2, Ha használt fegyvert veszek, aminek nincsenek papírjai, akkor is kikérhetem az MKH kártyát az ismert módon?

3, Mik a tapasztalatok az ilyen fegyverrel végrehajtott önvédelmi helyzetekkel?


Sajnos, elég rossz környéken lakom, és a hétvégén rendőrt kellett hívni, mert ki akartak rabolni. Nagyon tehetetlennek éreztem magam. Ezt többet nem szeretném, ezért fontolgatom egy gázpisztoly beszerzését, hogy legalább elijeszteni tudjam a betörőket. Ha van bármilyen tapasztalatod, szívesen venném, ha megosztanám velem. Köszönöm.


2010. júl. 20. 16:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem egészen. Az MKH kártya a fegyver bevizsgálását igazolja. Ha újonnan veszed, jár vele, ha használtan, akkor csináltatni lehet hozzá. Ennek a kártyának a tulajdonában kérhetsz viselési engedélyt a fegyveredre, hogy közterületen is viselhesd. (2-3.000 Ft körül, nem emlékszem pontosan) Ha az engedély megvan, akkor cipelheted magaddal mindenhova, de persze csak rejtve. Az önvédelmi helyzet jogi oldalával nem vagyok tisztában -szerencsére nem volt rá szükség, hogy használjam is - de fegyverválasztáshoz mindenképpen fontos, hogy önvédelemre csak forgótárasat vegyél. A szekrénytáras - akár milyen jó minőségű maga a fegyver - egy rossz lőszer következtében elakadhat, ami igen csak kellemetlen tud lenni éles helyzetben. Huh, röviden így ennyi hirtelenjében.
2010. júl. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm, magam is forgó tárasban gondolkodom. Várom a többi hozzászólást is.
2010. júl. 20. 16:42
 3/3 anonim ***** válasza:
A forgótárasba viszont szemből belelátni, és látják, hogy nem éles (zöld, sárga tetejű lőszerek).
2010. júl. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!