Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A NAV kilakoltathat minket,...

A NAV kilakoltathat minket, ha nem tudom visszafizetni a Hallgatói Szerződés miatt keletkezett tandíj összegét?

Figyelt kérdés
A szüleimmel élek és mivel tavasszal nem végeztem el időben a szakomat, így 1,5 millió körüli összeget kell majd visszafizetnem az államnak. Értesítés még nem jött róla, de már biztosan fizetnem kell függetlenül a diplomától. Viszont az államvizsgát se biztos, hogy le tudom tenni, mert nagyon nehezen megy a tanulás (szorongás) és rengeteg hiányosságom van. Gyűlölöm a szakot, de a végén már nem mertem otthagyni. Viszont 2020-tól érvénybe lép egy törvénymódosítás, hogy elvileg le is lehet dolgozni (amire 1 év türelmi idő van tehát ennél többet nem lehet munkanélküli) és ennek nem teljesítése után kell csak fizetni, tehát munkával megúszhatnám a törlesztést. Viszont piacképes tudás hiányában semmi garancia, hogy nem leszek 1,5-2 évig is akár munkanélküli, (főleg, hogy elég életképtelen vagyok amúgy). Rengeteg embert ismerek, akik régóta nem tudnak elhelyezkedni. Ha viszont az Oktatási Minisztériumtól a NAV-hoz kerül az ügy, akkor lehetséges, hogy ráterhelik az adósságomat a szüleim házára (nekem semmi vagyonom) és akár ki is lakoltathatnak minket?

2019. dec. 9. 14:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
A NAV senkit nem lakoltat ki, azok a végremaffiások. Ha nem a te neveden van a ház, nem terhelhetik rá.
2019. dec. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%
Eddig is le lehetett dolgozni. Annyi idő munkaviszonyt vagy vállalkozói jogviszonyt kell felmutatnod, amennyi időt államira jártál. Ha ez megvan, értesítés se jön, ha még nincs meg, az értesítés kézhezvételekor kérni kell, hogy ledolgozd.
2019. dec. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
11%

Pontosan,a végremaffiások lakoltathatnak ki, de azok még a tesóm is kilakoltatták pesig az én házamba lakott, jött oda egy olyen alak, mondta,hogy ki és, hogy takarodás van,gyerekeket egy ketreces autóba tetette tévét autót elvitt, mire odaértem már a házat is leromboltatta mert volt egy autóhitele a tesómnak. Ennyit erről,holott az én ingatlanom volt, pereskedni akartam amikor megállt előttem egy fekete autó és géppisztolyos alakok kíséretébe mondta a fickó,hogy ő a végrehajtó és akkor most csókoljam meg a cipőjét vagy fejbelő majd 3 töltény hüvelyt adott át és mondta, hogy ha merek róla beszélni kilakoltat a másik házamból. Pedig nekem nincs tartozásom,előtte 10 évig külföldön éltem most jöttem haza amikor mondta a tesóm,hogy kitették és a házat is lerombolták.

Azóta beléptem facebookon a banki adósok csoportba és ott írták, hogx többnek a gyerekét is pincébe tartották míg nem fizet. Tehát találjanak meg ha ez kiderűl, nem én voltam az egyetlen.

2019. dec. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%

Dolgozni eddig is le lehetett.

A 2020-as valtozas annyi, hogy most mar alapbol ezzel kezdenek es nem azzal hogy fizess, de le is dolgozhatod.

Mert nyilvanvaloan mindenki azt valasztotta hogy dolgozik mintsem fizet.

2019. dec. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
Azért szomorú, hogy egy felnőtt ember azt hiszi, hogy a saját tartozását behajthatják a szülein.
2019. dec. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 mindentudó99 ***** válasza:
72%
Az országban sokan vannak piacképes tudás nélkül mégis dolgoznak. Ez nem mentség. Rengeteg munka van manapság. El kell menni es törleszteni az adóságot. Ilyen helyzetben ne legyen az ember finnyás. Azt kell elvállalni ami van
2019. dec. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%

5/6

Leendő diplomásként. És még csodálkozunk hogy hogy bszták át az uzsoradevizával az egyszerű embert.

2019. dec. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
96%

"Azért szomorú, hogy egy felnőtt ember azt hiszi, hogy a saját tartozását behajthatják a szülein."


És ráadásul diplomacsíra. :D

2019. dec. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
#5: Jó, de akkor ha mondjuk 5 évig munkanélküli vagyok (simán lehetséges), a szüleimmel élek, akkor mi a jóistent csinál a NAV, hogy fizessem vissza a tartozást az államnak? Megvárja míg megöröklöm a családi házat? Ha igen, akkor meg röhögve eladom a 25 milkás házat, veszek egy osztrák határmenti kis falusi vityillót, onnan átjárok a sógorokhoz aljamunkát dolgozni és röhögve kifizetem a különbözetből meg az ottani fizetésből a 3-3,5 milliót (mert ugye a teljes összeget és nem az 50%-át kell visszafizetni, ha külföldre megyek dolgozni)
2019. dec. 9. 17:35
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

9/9

Végrehajtást indíthat ellened, annak nincs köze a munkahely létéhez. Ha lesz, majd vonják akkor onnan. Ha pedig megöröklöd a házat, akkor mielőtt az osztrák vityillókát megveszed, előtte kifizeted a tartozást. Ha csak felét öröklöd egyik szülő után például, az már foglalható.

2019. dec. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!