Miért nem engedélyhez kötött az állattartás, miért nem kötelező az oktatásuk ill a gondozóik oktatása?
"ha a gyerekek 3 éves koruktól 16 éves korukig tankötelesek"
El kellene döntened mire vagy kíváncsi! Hogy miért nem kötelező az állatok gondozóinak az oktatása vagy hogy az állatoknak miért nem kell oktatásra járniuk. Mert amit írtál ez utóbbit jelentené.
A kutyáknak legyen kötelező kutyasuli, ez még OK, de mit kezdesz a leguánokkal, macskákkal vagy tyúkokkal?
Első! Az ill. (illetve = és/vagy) kifejezést éppen azért használtam, hogy mindkettőre vonatkozhasson a kérdés, amennyiben az megvalósítható.
Tehát azok az állatok akik közösségbe kerülhetnek, sétáltatva, utaztatva vannak, kikerülhetnek az ólból/kennelből/szobából, és alkalmasak arra, hogy alap viselkedési normákat elsajátítsanak, miért nem járnak ugyan úgy iskolába kötelező jelleggel szocializálódni, időközönként orvosi vizsgálaton részt venni, mint ahogy az embereknek is kell?
Abban az esetben ahol az állat nem tanítható, csak a tulajdonosának kellene egy alap tanfolyamot elvégezni, és rendszeresen ellenőrizni hogy ezeket megfelelően alkalmazza vagy sem. Utóbbit a gyerekvállalásnál is meg kell tenni, aláíratnak a szülővel egy papírt, hogy megkapta a tájékoztatásokat, majd folyamatosan ellenőrzik, hogy ezeket mennyire tudja alkalmazni.
Panelekben is lehet mindenféle pókokat, pitonokat tartani, és telepekre szánt kutyákat képeznek ki zártkertekben, ahol napokig magukra hagynak több állatot vagy szabadon álló szántóföldeket őriztetnek velük. Mitől nem minősül fegyvernek egy gondozatlan, elszabadult, eleve vad, vagy szándékosan elvadított állat, és ehhez képest miért kell a fegyverviseléshez engedély egy pisztolyhoz?
Nem lenne az sem normális, ha ilyen szinten beleszólnának az emberek érdekébe. Az sem jó, ahogy most van, az állatvédelmet komolyabban kellene venni, de ahogy a gyerekvállalásba sem életszerű beleszólni (pedig hát, na...), úgy ebbe sem életszerű.
Amúgy sem lenne pénz az ellenőrzési rendszerre.
No meg a kutyasulik 90%-a többet árt, mint használ.
#3 És hogyan gondoltad a kivitelezését? Nem állatoknál, hanem a gyerekeknél?
Ha nem megy át a vizsgán akkor nem tarthatja meg a saját gyerekét?
Amelyik terhes nő nem jár pszichológiai képzésre - szülőképző tanfolyamra, annak nem engeded hogy megszülessen a gyereke? És mi van akkor ha az apának sikerül a vizsga az anya meg el sem akar menni rá?
Vagy ki fogja eldönteni hogy MIT kell tanulni azon a szülőképzésen?
Mi van akkor ha valaki tökéletesen ellentétesen gondolja megfelelőnek a dolgokat mint ahogyan oktatni próbálják rá? Utána kimennél és ellenőriznéd hogy azt csinálja-e?
Azt tudod-e hogy nincsen 2 egyforma gyermek és még a tanároknak, bölcsödei nevelőknek, óvodapedagógusoknak is sok éves tapasztalat kell a hosszú tanulás után ahhoz hogy a gyerekekről legalább megközelítő tudásuk legyen? Hogy bármilyen jó szakember is valaki akkor is a saját anyja fogja legjobban ismerni a gyereket - maximum tojik rá és elhanyagolja? Azon meg nem segítene semmiféle tanfolyam.
Szép az elképzelés de belegondoltál abba hogy mennyire megvalósíthatatlan? Hogy aki komolyan gondolja az magától is nekiáll "tanulni" a gyermeknevelést, gondozást, aki meg elhanyagolja a gyerekét az pont azért teszi mert nem érdekli a dolog és hiába köteleznéd bármire, azt sem csinálná meg?
De hát beleszólnak a gyereknevelésbe, pont ezt írtam le. A terhesség első harmadától a tankötelezettségéig. Kötelező oltások, kötelező közoktatás, szűréseken való részvétel, ünnepek, együtt étkezés, közös mosdóhasználat (ami fertő), tanulmányi kirándulás.
Miért rosszak a kutyaiskolák?
Különben sem lenne rá pénz? Mentőhelikopterekre meddig lesz? Telepek fenntartására meddig lesz? Nem lenne célszerű mindezt inkább a megelőzésre fordítani? Sokba kerülne jogszabályt módosítani hozzá? Fizesse az állatok tulajdonosa, ahogy az állat oltásait, vizsgálatait, ételét, stb. Nem visszamenőleg, hanem a bevezetés időpontjától. 20 éven belül fele annyi menhelyet kellene eltartani. Tudom, hogy jó kis pénzmosoda helyek, de akkor is.
A gyerekvállalásba / nevelésbe sem szólnak bele annyira, ahogy te írod, hogy pl. kimenjenek szúrópróba szerűen ellenőrizni - persze, van 1-2 "családlátogatás", de kit érdekel? De nem kötik a gyerekvállalást sem korhoz, sem szellemi alapokhoz, sem anyagi körülményekhez, mert ez iszonyú necces lenne! Szerintem, bár messze nem vagyok "tökéletes" gazdi, azért úgy gondolom, a kutyámnak elég jó dolga van, de állati pipa lennék, ha valaki idejönne a nyakamra ellenőrizgetni! - Különben is, a legtöbben 5 percre képesek a jó gazdit eljátszani, ha arról van szó.
Mi jártunk kutyasuliba. Semmi értelme nem volt. Segíteni nem segítettek semmit (pl. felugrálás leszoktatásáról), viszont h*lyeségekért cseszegettek! Pl. küldjem fel a kutyám a 1,30-as pallóra, mert az majd mennyire segíti a hozzám való kötődését (kösz, kötődik hozzám a kutyám eléggé, de nem, nem küldtem fel, másik is leesett róla a szemem láttára, meg összef*ta magát a félelemtől). Különben megállt a nevelési tanácsadásuk a "ki kell heréltetni" szövegnél - értem én, hogy ez fontos, de azért a kutya nevelésének még sok más eszköze is van...
És ez még "jó" suli volt. Ismerősöm kutyáját egy másik suliban olyan keményen büntették, hogy abnormálisan félt sokáig az emberektől, néha ma is a legkisebb rezdülésre megijed. Pedig az első ilyen alkalom után eljöttek onnan.
Értem, ez esetben a kutyaiskolákat is újra kellene gondolni...
Elvehetik a gyereket ha nem jár iskolába (a kötelező tananyagot tanulni), ha nem engeded beoltatni, ha alultáplált, elhanyagolt, ha nincs megfelelő otthona, nincs elegendő jövedelmed, ha bántalmazod. Meg van erre a rendszer, de az is igaz, hogy nem működik mindenhol megfelelően, de ettől még működik, tehát létezik ilyen. Nem szúrópróbaszerűen.
Állatok esetében sem "ellenőrzésgetésre" gondoltam, hanem ha mondjuk kutyát akarsz regisztráltasd magad ahogy már kellene is, és ezután kimennek ellenőrizni, hogy van-e háza, van-e rendes kerítés (mert különben hajlamosak láncra verni), nincsenek veszélyes lomok, hangos berendezések körülötte, adnak egy papírt a kutyatartó kötelezettségeiről (oltás, féregtelenítés, etetés, stb) amit tudomásul veszel és aláírsz, aztán ha nem jelensz meg félévente egy állatorvosnál vele, akkor kiküldenek valakit (amiért többet fizetsz), és megnézik újra a körülményeket. És nem most, hogy már van kutyád, hanem mostantól aki kutyát akar, az ennek tudatában tehetné.
Az állat jogilag évezredek óta változatlanul csak egy ugyanolyan veszélyes dolog, mint pl. a konyhakés.
A tulajdonost terheli annak a felelőssége, hogy a dolga ne okozzon senkinek kárt.
A továbbiakban nem lényeges, hogy ez a "dolog" jól nevelt vagy egészséges-e.
Csak mostanság kezd teret nyerni egy olyan felfogás, hogy az állat azért még sem teljesen dolog, ennek az eredménye pl. az állatkínzás büntetése.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!