Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért torzítja a kormány a...

Miért torzítja a kormány a munkaerő piacot a rengeteg EU-n kívülinek kiadott munkavállalási engedéllyel?

Figyelt kérdés

Ha nem adnának ki ennyi munkavállalási engedélyt megindulna egy természetes bérfelzárkózási folyamat.

Ezzel a lépéssel a magyar kormány elveszi sok magyar család

esélyét a magasabb életszívonalhoz.

Miért ilyen családellenes a kormány ?

Nem segélyre és támogatásra van szüksége a magyar családoknak hanem tisztességesen megfizetett munkára amiből megélhetnek.


2019. szept. 22. 10:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Értelem szerűen nem akarnak bérfelzárkózást,mert minél jobban él valaki annál szabadabbnak erzi magat és még a vegén igénye lesz a demokráciáriára meg liberális gondolatai lesznek.
2019. szept. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%

Nem bonyolult megérteni, hogy ha NINCS munkavállaló akkor NEM LESZ termelés sem, adófizetés sem és olyanoknak sem lesz munkája akik ebből kapnának fizetést.

Vannak olyan munkahelyek ahol NEM TUDNAK többet fizetni és vannak ahol NEM AKARNAK. A kettőt ne kezeld egyformán.

A munkavállalási engedélyeknek pontos feltételek vannak szabva. Ha ezeket betartják akkor az állam köteles kiadni.

Ahol tud a cég a közelből megfelelő munkavállalót szerezni az nem fog ezer kilométerekről mást hozni, mert annak egyéb kiadásai, problémái is vannak.

Nem az állam szabja meg a fizetések nagyságát, csupán a minimálbér meghatározására van joga és lehetősége. Az állami alkalmazottak fizetése attól függ hogy a piaci munkahelyeken mennyit fizetnek és mennyi megy be adóba, járulékba a költségvetésbe.

Az hogy egy helyi cég - legyen kicsi vagy nagy - mennyi munkavállalót dolgoztat külföldről, az nem az államtól függ és nem is lehet rá jelentős hatással. A helyi vezetés már annál inkább, de még ők is inkább függenek cégektől, mint fordítva. Hiszen a cégek fizetnek adót és adnak munkát a helyieknek.

Nem olyan egyszerű a képlet ahogy hiszed, hogy jön a miniszter és közli, márpedig nem dolgozhatnak ukránok vagy törökök itt és kész.

2019. szept. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
erőltetik hogy az ország gazdasági szempontból a közepes fejlettségű államok szintjén maradjon. Igazából ez a állapot a legelőnyösebb nekik, egy szegény ország nem tud költekezni, a gazdagnak meg nem igazán vannak többlettbevételei amit eltudna herdálni
2019. szept. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Megvizsgálta valaki a tisztelt kormányoldalról, hogy mennyiért jönnének haza a magyar asztalosok, burkolók, villanyszerelők ?

Mi lenne az az összeg amikor már azt mondaná a magyar munkás, hogy lehet magasabb a fizetés kint, de itthon a saját ágyában alszik nem munkásszálláson és a CSALÁDJÁVAL él nem másik 4 hasonló szerencsétlennel egy szobában.

Ha ekkora über családbarát a kormányunk akkor igazán kideríthetné ezt az egyszerű kérdést.

2019. szept. 22. 11:23
 5/13 anonim ***** válasza:
60%
Kérdező. Még ide keletre is visszatérnek az emberek, ami nem arról nevezetés hogy versenygenének a munkaerőért.
2019. szept. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
25%

"Vannak olyan munkahelyek ahol NEM TUDNAK többet fizetni és vannak ahol NEM AKARNAK. A kettőt ne kezeld egyformán."


Erre mondja azt a DK,hogy multiadó.

Aki tud fizetni,fizessen többet,de fidesz ezt sem akarja.Mivel a multiknak akar kedvezni az olcsó munkaerővel,rabszolgatörvénnyel.

2019. szept. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
18%

#4 "Megvizsgálta valaki a tisztelt kormányoldalról, hogy mennyiért jönnének haza a magyar asztalosok, burkolók, villanyszerelők ?"

Igen, megvizsgálták. Most járunk ennek a bérszintnek a közelében.

Nekem van közeli rokonom aki már 2 éve pont emiatt jött haza, mert már nem éri meg neki kint dolgozni a családjától távol. De közben meg van olyan rokonom aki pont 2 éve ment ki, mert egyedülállóként neki jobban megéri kint dolgozni, ahogyan van olyan is aki még kint dolgozik, de már itthon vett házat a fizetéséből félretett pénzből, hogy amikor majd családot szeretnének, akkor már itthon élhessenek.

Mindig magasabbak lesznek a bérek nyugaton, mint nálunk, ahogy mindig más is lesz ott dolgozni mint itt. Akinek az jobban tetszik, jobban megéri az kint fog dolgozni, akinek meg nem, az hazajön. Ez egyéni döntés.

Pontosan azért léptünk be az EU-ba, hogy ezt a döntést mindenki maga hozhassa meg és ott dolgozhasson, élhessen ahol szeretne.

2019. szept. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
71%

Egy olyan gyárban dolgozok ahol rengeteg külföldi nem magyar anyanyelvű dolgozik. Ha ők nem lennének akkor a termelés megdöglött volna, és lehet kivonultak volna ha nem oldjuk meg a létszámhiányt, és nem csak mi szenvedünk ezzel, hanem az összes cég a közelben.


Tegyünk kétféle dolgot egymástól messze: valaki hiába akar több fizetést adni az emberének de nem tud: ennek 2 oka is lehet: nem ér annyit a munkája, rengeteg ilyen munkavállaló van ma is, még a magánszektorban is, sőt sokak munkája a minimálbért sem éri meg. Másrészt mint nálunk is a német külső vezetés szabályozza meg azt hogy mennyi mehet el bérkeretre, ebben az évben már 3x kértünk bérkeret növelésre engedélyt, egyszer kaptunk. Annyit adnak, amennyit akarnak, ebbe se mi magyar vezetők, munkások nem tudjuk befolyásolni, se a kormányzat kivéve azzal ha csökkenti az adóterhet ezzel növelve a nettó béreket.


Itt kellenek a külföldi munkavállalók: nem azért jöttek hogy elvegyék a szegény magyar munkáját hanem mert NEM VOLT más bizonyos munkakörökre. Éveken át próbáltak mindenhol belföldön munkaerőt összekukázni, nagyrészt kudarcokkal, jobb alternatíva révén maradt a külföldi magyar/ukrán/stb. Nem viccből vannak itt, ők érhetőek csak el nagyszámban mint munkaerő. Inkabb dolgozon 100 ukrán a termelésben mint kivonuljanak az országból így elvéve ennél sokkal több ember munkahelyét.


Nem vagyok közgazdász de a munkaerőhiány nem egyenesen arányos a bérnövekedéssel mindig, ellenben ha túlfűtött a gazdaság az olyan munkahelyek megszűnésével járhat amik nem tudnak hirtelen lépést tartani a fizetések gyors ütemű növekedéssel, ez van most a románoknál is, és volt velünk is 15-20 éve. Ha tartható reálbér növekedést akarsz, előbb a gazdaságot, a termelékenységet, és a GDP-t fejleszd, hogy legyen fedezet a bérekre. Ha ez megvan az adóbevételek is növekednek többek között. A sokezernyi vendégmunkás havi szinten százmilliókat fizetnek az állambácsinak, és beletesznek a GDP-be becsülettel. Sok ember munkáját nem veszik el, néhány peremterület kivételével EU átlag van a munkanélküliség, és magas a foglalkoztatási ráta.


És nem csak Magyarországon van ez. Lengyeleknél kb. 1 millió ukrán dolgozik, cseheknél szlovákoknál szintén nagy számban vannak, mivel csak ők voltak. Sőt ez volt 50-60 éve innen nyugatra is, ezekből indult ki a multikulti világ.


És az utolsó mondatodra hadd reagáljak: az emberek 90%-a a magánszektorban dolgozik, és a főnök szabja meg a fizetését. Csak úgy megsúgom. A kormány segíthet gazdaság élínkitéssel vagy passzív viselkéssel, most utóbbi van, a külföldi munkavállalók 1990 óta ugyanúgy dolgozhatnak, most nagyon kontraproduktív lehetne ha korlátoznak ezt a jogot.

Szerinted melyik lenne a jobb? Ha van 50 ukrán a gyárban 300 magyar mellett és minden happy, vagy nincs 50 fő a termelésben és emiatt leáll a termelés szinte, ezért a KÜLFÖLDI menedzsment úgy dönt máshova mennek ezért a 300 magyar elveszti a munkahelyét? Gondolkodj, de ne csak demagóg módon, ha nincsenek itt a külföldi cégek már becsődölt volna az ország, ezért kénytelen a kormány kiszolgálni őket vagy legalábbis békén hagyni őket.

2019. szept. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Ez a kivonulás egy fideszes propagandaszöveg. A románokhoz meg a bolgárokhoz nem akarnak menni union kívülre meg végképp nem, mert akkor kikerülnek az unios piaról.

Megfelelő tárgyalási stratégia és megfelelő sztrájktörvény kellene.

Ja bocs ha jól emlékszem pont a fidesz kormány csinálta a jelenlegi sztrájktörvényt, és ők tesznek keresztbe a szakszervezeteknek is ott ahol tudnak. 400 órás túlóratörvényekkel segítik a magyar munkavállalót, hogy ott rohadhasson meg a munkahelyén a törvény szellemében.

Tulajdonképpen a néhány száz oligarchán kivül senkit sem képvisel ez a kormány.


A GDP-ről meg annyit, hogy a multik ugyanazzal a hatékonysággal termelnek itt is csak negyed annyi költséggel. Akkor hol úszik el a magyar GDP ? Hát igen a magyar kis és középvállalkozók és a magyar oligarchák, NER lovagok másnéven nagyvállalkozók féktelen mohóságán amivel mindent fillért kiszivattyúznak a cégeikből luxus életet élve és a dolgozókat minimálbérrel meg zsebbe adott pénzzel kifizetve. Ez a szektor felelős a rossz magyar GDP eredményekért.

Vajon ebben van a kormánynak felelőssége ?

2019. szept. 22. 14:24
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

#9 Persze, kampány szöveg. Aha.

Nem gondolod hogy nyugaton is ugyanezzel etették a szakszervezetek a munkavállalókat mielőtt bezárták a cégüket és ide költöztették a mi régiónkba? Hogy ott is azt hitték senki nem hozná a termelését ide keletebbre? Vagy hogy tőlünk nem viszik tovább a törökökhöz, mint a nevek cukor gyártását nemrég?

Tényleg azt hiszed hogy nem fog megtörténni?

2019. szept. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!