Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » SOS! Rosszat csináltam....

SOS! Rosszat csináltam. Szerintetek így garantált az ítélet?

Figyelt kérdés

Még télen olyat tettem ami rossz, amelyet nem szabad lett volna. A rendőrség a múlthéten zárta le az ügyet, ma pedig a járási ügyészségtől levelet kaptam, hogy már hétfòn 16-án vádiratot nyujtott be ellenem a járásbíróságra.


Elhiszem, hogy nem szabad lett volna elkövetnem, tudom ugyanis nem vagyok már gyerek. Viszont nagyon megbántam. A kár visszafizetve. Így van esély még, hogy ne ítéljenek el vagy már garantált, hogy el fognak ítélni?


Ma felhívtam a rendőrséget azt mondta aki az üggyel foglalkozott, hogy ő nem tud már mit tenni, van kirendelt ügyvéd és vegyem fel vele a kapcsolatot, higyjem el megéri.



2019. szept. 18. 18:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%

Hát ez sok mindentől függ. Hány éves voltál, mit követtél el?

Mivel károkozásról írtál, amit vissza tudtál fizetni, nem lehet nagy összeg. Nem lettél előzetesbe rakva, tehát szerintem max felföggesztett, de lehet, hogy csak megrovás.

2019. szept. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
17%
El fognak ítélni és lecsuknak. Ott meg meg fognak toszni, vazelint vigyél magaddal.
2019. szept. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Kérdés milyen bűncselekményt követtél el. Pl. lopás, súlyos testi sértés esetén a sértett egy konkrét személy, ilyen esetben lehetőséged van tevékeny megbánásra, ha ehhez a sértett is partner. Dönthet úgy hogy nem kéri, hogy az állam megbüntessen, tipikusan ezt ügyvéd alkudja ki vele, sérelemdíjat fizet a terhelt a sértettnek.

De ha pl. nem egy személy volt a sértett, hanem pl. a köznyugalom (garázdaság), vagy a közlekedés biztonsága (pl. ittas vezetés) akkor erre nincs lehetőség...


Btk.

A tevékeny megbánás

29. § (1) Nem büntethető, aki az élet, testi épség és az egészség elleni, az emberi szabadság elleni, az emberi méltóság és egyes alapvető jogok elleni, a közlekedési, a vagyon elleni, illetve a szellemi tulajdonjog elleni vétség vagy háromévi szabadságvesztésnél nem súlyosabban büntetendő bűntett elkövetését a vádemelésig beismerte, és közvetítői eljárás keretében - vagy azt megelőzően, de a közvetítői eljárás keretében született megállapodásban jóváhagyva - a sértett által elfogadott módon és mértékben a bűncselekménnyel okozott sérelmet jóvátette. E rendelkezés akkor is irányadó, ha a bűnhalmazatban lévő bűncselekmények közül az élet, testi épség és az egészség elleni, az emberi szabadság elleni, az emberi méltóság és egyes alapvető jogok elleni, a közlekedési, a vagyon elleni vagy a szellemi tulajdonjog elleni bűncselekmény a meghatározó.

(2) A büntetés korlátlanul enyhíthető, ha az elkövető az (1) bekezdésben meghatározott bűncselekmények esetében az ötévi szabadságvesztésnél nem súlyosabban büntetendő bűntett elkövetését a vádemelésig beismerte, és közvetítői eljárás keretében - vagy azt megelőzően, de a közvetítői eljárás keretében született megállapodásban jóváhagyva - a sértett által elfogadott módon és mértékben a bűncselekménnyel okozott sérelmet jóvátette. E rendelkezés akkor is irányadó, ha a bűnhalmazatban lévő bűncselekmények közül az élet, testi épség és az egészség elleni, az emberi szabadság elleni, az emberi méltóság és egyes alapvető jogok elleni, a közlekedési, a vagyon elleni vagy a szellemi tulajdonjog elleni bűncselekmény a meghatározó.

(3) Az (1)-(2) bekezdés alkalmazásának nincs helye, ha az elkövető

a) többszörös vagy különös visszaeső,

b) a bűncselekményt bűnszervezetben követte el,

c) bűncselekménye halált okozott,

d) * a szándékos bűncselekményt a szabadságvesztés felfüggesztésének próbaideje alatt vagy a szándékos bűncselekmény elkövetése miatt végrehajtandó szabadságvesztésre ítélése után, a szabadságvesztés végrehajtásának befejezése előtt, illetve próbára bocsátás vagy feltételes ügyészi felfüggesztés tartama alatt követte el, vagy

e) * korábban szándékos bűncselekménye miatt közvetítői eljárásban vett részt, és ennek eredményeként vele szemben az (1) vagy (2) bekezdést alkalmazták, feltéve, hogy a határozat véglegessé válásától az újabb szándékos bűncselekmény elkövetéséig két év még nem telt el.

2019. szept. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Be.

A KÖZVETÍTŐI ELJÁRÁS


A közvetítői eljárás feltételei

412. § (1) A közvetítői eljárás a gyanúsított és a sértett megegyezését, a bűncselekmény következményeinek jóvátételét és a gyanúsított jövőbeni jogkövető magatartását elősegítő, a gyanúsított, illetve a sértett indítványára, vagy önkéntes hozzájárulásukkal alkalmazható eljárás.

(2) Az ügyészség közvetítői eljárás lefolytatása céljából felfüggeszti az eljárást, ha

a) a gyanúsított, illetve a sértett a közvetítői eljárás lefolytatását indítványozza, vagy ehhez hozzájárul,

b) a gyanúsított a vádemelésig beismerő vallomást tett, és

c) a bűncselekmény jellegére, az elkövetés módjára és a gyanúsított személyére tekintettel

ca) a bűncselekmény következményeinek jóvátétele várható és

cb) a büntetőeljárás lefolytatása mellőzhető, vagy a közvetítői eljárás a büntetés kiszabásának elveivel nem ellentétes.

(3) Az eljárás közvetítői eljárás céljából történő felfüggesztésnek nem akadálya, ha a gyanúsított a bűncselekménnyel okozott kárt, vagyoni hátrányt, vagy a bűncselekmény elkövetési értékét részben vagy egészben már önként megtérítette, illetve a sértett által elfogadott módon és mértékben a bűncselekménnyel okozott sérelmet jóvátette.

Eljárás a közvetítői eljárást megelőzően

413. § (1) Ha a gyanúsított vagy a sértett a közvetítői eljárás lefolytatását indítványozza, vagy ehhez hozzájárul, de a közvetítői eljárás e törvényben foglalt feltételei nem állnak fenn, az ügyészség az eljárás közvetítői eljárás céljából történő felfüggesztését határozat hozatalával megtagadja.

(2) Ha a gyanúsított vagy a sértett a közvetítői eljárás lefolytatását indítványozza, az ügyészség gondoskodik a gyanúsított vagy a sértett hozzájárulásával kapcsolatos nyilatkozat beszerzéséről. Az ügyészség a nyilatkozat beszerzését követően határoz az eljárás közvetítői eljárás céljából történő felfüggesztéséről vagy annak megtagadásáról.

(3) Ha a sértett a gyanúsított kihallgatását megelőzően indítványozza a közvetítői eljárás lefolytatását, az ügyészség a gyanúsítotti kihallgatást követően gondoskodik a hozzájárulással kapcsolatos nyilatkozat beszerzéséről és

a) a közvetítői eljárás céljából az eljárás felfüggesztéséről, vagy

b) a közvetítői eljárás megtagadásáról.

(4) Az ügyészség az eljárás közvetítői eljárás céljából történő felfüggesztéséről vagy annak megtagadásáról rendelkező határozatát a közvetítői eljárást indítványozó, vagy ahhoz hozzájáruló gyanúsítottal és sértettel közli.

414. § (1) Közvetítői eljárás lefolytatása céljából az ügyészség az eljárást egy alkalommal, hat hónapra függeszti fel.

(2) Az ügyészség az eljárást felfüggesztő határozatot a közvetítői eljárás lefolytatására hatáskörrel és illetékességgel rendelkező pártfogó felügyelői szolgálattal is közli.

(3) A gyanúsítottnak és a sértettnek a közvetítői eljárás során tett nyilatkozata az ügyben bizonyítékként nem használható fel. A közvetítői eljárás eredményét nem lehet a gyanúsított terhére értékelni.

(4) A közvetítői eljárás részletes szabályait törvény állapítja meg.

Eljárás a közvetítői eljárásban létrejött megállapodást követően

415. § (1) Ha a közvetítői eljárás során a sértett és a gyanúsított között a közvetítői eljárásról szóló törvény szerinti megállapodás létrejött, a közvetítő a megállapodást megküldi az ügyészségnek.

(2) Az ügyészség a megállapodást hatályon kívül helyezi, ha a megállapodás a közvetítői eljárásról szóló törvénybe ütközik. Az ügyészség a határozatot közli mindazokkal, akik a hatályon kívül helyezett megállapodást kötötték, valamint a közvetítővel.

(3) Ha az ügyészség a megállapodás érkezésétől számított öt munkanapon belül nem rendelkezik a hatályon kívül helyezésről, úgy kell tekinteni, hogy a megállapodást törvényességi szempontból nem kifogásolta.

(4) Ha a megállapodásban foglalt kötelezettség az eljárás felfüggesztésének tartama alatt nem teljesíthető, az ügyészség a felfüggesztés tartamát legfeljebb tizennyolc hónappal meghosszabbíthatja.

(5) Ha az ügyészség a felfüggesztés 414. § (1) bekezdésében meghatározott tartamának elteltét követően megállapítja, hogy a (4) bekezdésben meghatározott feltételek fennállnak, a közvetítői eljárásban kötött megállapodás teljesítése céljából az eljárást egy alkalommal, legfeljebb a felfüggesztés kezdő időpontjától számított két évig ismét felfüggesztheti.

(6) Ha az eljárás felfüggesztésének tartama alatt a közvetítői eljárás befejeződött, és az eljárás megszüntetésének vagy más okból történő felfüggesztésének nincs helye, az ügyészség elrendeli az eljárás folytatását.

2019. szept. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Dolog elleni erőszakkal elkövetett lopás.

A kár 1 millió 100 ezer forint. Vissza lett fizetve.

Még jó gyorsan döntött az ügyészség, hogy vádat emel.

Gyors volt.

Gondolom egy hét mulva pedig már a bíróság fogja az értesítőt küldeni, hogy menni kell tárgyalásra, gonfolom rá egy hét mulva.

Ha ilyen gyorsan megy a dolog október 5-re kimondják az ítéletet.

2019. szept. 18. 21:08
 6/14 anonim ***** válasza:
Így hogy nagyobb érték, dolog elleni erőszakkal 1-5 év. Ha kb. annyi az enyhítő körülmény, mint a súlyosító, akkor 3 év letöltendő szabadságvesztés lesz.
2019. szept. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
És azt lehet kérni, hogy azt a 3 év börtönt felfüggesztve adják?
2019. szept. 18. 21:53
 8/14 anonim ***** válasza:

Két év felettit nem lehet. 1-5 év középértékéke 3 év, 2 évnél kevesebb nem remélhető ha nincs rengeteg enyhítő körülmény.


85. § (1) A két évet meg nem haladó szabadságvesztés végrehajtása próbaidőre felfüggeszthető, ha - különösen az elkövető személyi körülményeire figyelemmel - alaposan feltehető, hogy a büntetés célja annak végrehajtása nélkül is elérhető.

2019. szept. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Lopás

370. § *  (1) Aki idegen dolgot mástól azért vesz el, hogy azt jogtalanul eltulajdonítsa, lopást követ el.

(2)...

bc) dolog elleni erőszakkal - ideértve azt is, ha a dolog eltulajdonításának megakadályozására szolgáló eszközt állagsérelem okozása nélkül eltávolítják, vagy a dolog eltulajdonításának megakadályozására alkalmatlanná teszik -,

...

(4) A büntetés egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha

...

b) a nagyobb értékre elkövetett lopást a (2) bekezdés ba)-be) pontjában meghatározott valamely módon vagy közveszély színhelyén

követik el.

2019. szept. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Akkor készülök.

Október 15-től terveztem képzésre menni, hagyom ,visszamondom, mert egy pár évig semmit nem tervezek.

2019. szept. 18. 22:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!