Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi jogon kényszeríthet egy...

Mi jogon kényszeríthet egy takarítónő, arra hogy a kamera előtt menjek el?

Figyelt kérdés

Tegnap este ellátogattam az egyik iskolába, mert most indult új kezdő kung fu csoport, ahol.az edzővel megbeszéltem, hogy jövőhéttől csatlakozom én is, mert most van új tagfelvétel. Két bejárat volt az iskola tornaterméhez, egy az udvaron keresztűl, a másik a főbejárat az épület kapuján keresztűl. Én bemenni az udvaron keredztűl mentem a kiskapun, mert egy szülő akinek a gyereke is oda jár kung fu ra mondta, hogy itt is belehet menni, itt közelebb. Amikor jöttem ki, a takarítónő, gondolom valami fő takarító vagy portás takarítónő lehetett aki az ajtókat is zárja, ez a nő kérdezte, hogy hová megyek a kapu felé, mondtam edzésre voltam jelentkezni, jövőhéttől járok és megyek ki. Azt mondta, hogy a főbejáraton menjek már ki, mert csak ott van kamera és aki ide jön, mindenkinek el kell mennie a kamera előtt, mert már volt lopás az öltözőböl. Ezt nemnértettem első hallársa, de mondom jó, rendben.

Ti értitek ezt, hogy az öltözőből volt lopás, de a főbejáratnál van csak kamera és ott kell elmenni mindenkinek, hogy ha ilyen történne, akkor száz emberből ki lehetne szürni, ki a lopós. Szerintem ez semmi.

Miért kényszerített és egyáltalán kényszeríthet rá egy iskolai dolgozó, hogy a kamera előtt kötrlező elmenni?


Jó, hogy nem már azt is megmondja valaki hogy csak olyan boltba mehetek vásárolni ahol van kamera.



2019. szept. 14. 13:33
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Nem kényszeríthet. Ha van több nyitott bejárat, azt használod, amelyiket akarod. A portások legtöbbször azt képzelik, hogy ők az intézmény urai.

Mondjuk a kényszerítés elég erős, te se lehetsz egyszerű eset.

2019. szept. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
Érthető, hogy idegenként nem mászkálhatsz összevissza egy iskolában amerre kedved tartja.
2019. szept. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Nem mászkált össze-vissza!

Az udvari bejárat egyenesen a torna terermhez visz.

2019. szept. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
61%
#3: Az, hogy ott is be lehet menni nem azt jelenti, hogy neki is be szabad. Nyilván ezt nem tudta.
2019. szept. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
45%
A tolvaj is biztos majd illedelmesen a kamera felől fog menni és nem a kiskapun, ha nyitva van...
2019. szept. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Biztos igaz, hogy volt lopás, mert ez szinte minden iskolában előfordul bármikor ahová sokan járnak be este pedig edzésekre, de elég naivan látják a dolgot, hogy a főbejáratnál van csak kamera és az vesz száz embert, az öltözőknél hátul nincs és, ha mégegyszer előfordul ilyen, akkor, hogy tudják kiszürni, hogy ki volt a 100 ember közzül.
2019. szept. 14. 14:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!