Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Sértek azzal törvényt ha...

Sértek azzal törvényt ha webkamerát telepítek s ráirányítom a holdra? Elvileg az közterület s közterületre nem nézhet a telepített kamera. Nem poénkodom, tényleg érdekel hogy ilyenkor a jog hogy rendelkezik!

Figyelt kérdés
2019. szept. 9. 22:16
1 2
 1/15 sörpocak ***** válasza:
100%
A Hold, mint közterület? Elég érdekes felvetés, és mindjárt az első kérdés, amit felvet az az, hogy melyik ország jogfennhatósága alá tartozik?
2019. szept. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Úgy tudom az egész emberiséggé. De semmikép se az én magántulajdonom, mint a kertem részei, ahova viszont nézhet kamera.
2019. szept. 9. 22:20
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Rosszul tudod! A Hold az nem az emberiségé, hanem a teljes Univerzum része. Azt viszont nem tudjuk, hogy a teljes Univerzumban csak és kizárólag az emberiség él, mint értelmes lény, avagy léteznek mások is, akik úgy gondolják, hogy ők is jogot formálhatnak magára a Holdra.

2019. szept. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
A közterület az, ahol a közterület felügyeletesek járkálnak és bírságolnak. A Holdon még nem láttam egyetlen közterület felügyelőt sem, ezért az nem közterület.
2019. szept. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
#4 pedig lehet hogy vannak, csak a Földről nem látni őket :D
2019. szept. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Hallottál már arról, hogy valakit megbírságoltak a Holdon? Pedig mióta ott áll a három utolsó Apolló-programban odaszállított holdjáró! Ha azokat nem bírságolták még meg, akkor az nem lehet közterület. Na ugye! :)
2019. szept. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Az számít hogy van e rajta hatósági jelzés: Amennyiben a tulajdonos (üzembentartó), azt

követően, hogy leállította a személygépkocsiját egy ilyen helyre és 2 hónapig feléje sem néz, ez

nevezhető tárolásnak, mert nem várakozásra (parkolásra) kijelölt helyen tartja a személygépkocsit.

Díjfizetési kötelezettség hiányában még azzal sem vádolható, hogy jogszabályba ütköző magatartást

tanúsított volna, egyszerűen csak tárolja az egyébként esztétikailag és műszakilag sem kifogásolható

állapotú autóját hosszabb ideig, mert nincs rá szüksége. Hatósági jelzéssel ellátott – nem közúti

közlekedési szolgáltatáshoz használt(!) – járművet főútvonalon és mellékútvonalon egyaránt lehet tárolni,

ez utóbbin közterület-használati engedély hiányában is tárolási lehetőséget kapott még a hatósági

jelzéssel nem rendelkező jármű tulajdonosa is, igaz, csak legfeljebb 10 napig. A 11. naptól viszont már

csak ilyen engedély birtokában tárolhatja járművét, ami – szerintem – akár határozatlan ideig is szólhat.

2019. szept. 9. 23:42
 8/15 sörpocak ***** válasza:
100%

"Úgy tudom az egész emberiséggé. De semmikép se az én magántulajdonom, mint a kertem részei, ahova viszont nézhet kamera."


Akkor fogadjuk el, hogy közterület, de melyik ország joghatósága az uralkodó rajta? Mert az, hogy Mo.-on tilos közterületet kamerázni, az nem irányadó pl. amerikai földön. Érted már, hogy mire akarod kilyukadni? A Hold ilyen szempontból legjobban a nemzetközi vizekre hasonlít.

2019. szept. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld ki!

Vegyél webkamerát és irányítsd a Holdra.

Ha 3 hónapon belül nem kapsz bírságot miatta, akkor nem volt törvénysértés.

Ha viszont kis zöld lények kezdenek el kopogtatni nálad, akkor igen.

2019. szept. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
otthon is kipróbáltam s a kutya nem vette észre, Ellenben érdekes dolgokat filmeztem le. Nem nagy dolgok, de arra jó volt hogy megtudjam kik azok akik gátlástalanul a szemembe hazudnak.
2019. szept. 10. 12:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!