Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Haláleset után mi a teendö?

Haláleset után mi a teendö?

Figyelt kérdés

A nagybátyám igen idös, beteges és elöreláthaóan nem sokáig él már, rajtam kívül nincs rokona, meg ismeröse sem, senkivel nincs kapcsolata.

Én külföldön élek, velem igen minimális szinten tart kapcsolatot (karácsony-húsvét-képeslap).

Amit szeretnék tudni, hogy ha meghalna, akkor hogyan és mit kell intézni a hallotti anyakönyhöz, temetéshez, hagyatéki tárgyaláshoz - illetve ezt helyettem megteheti-e valaki, ha igen, akkor ki és milyen módon lehet ezt megoldani.

Nekem nem biztos, hogy rövid idö alatt megoldható lenne az odautazás, illetve ha erre többször lenne szükség, akkor még problémásabb, anyagi, munkahelyi okok és a nagy távolság miatt.


Elöre is köszönöm az információkat.



2019. szept. 5. 12:26
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Halottvizsgálati bizonyítványt állít ki az arra jogosult orvos, majd az elhunyt okmányaival együtt ezt le kell adni az illetékes anyakönyvvezetőnél (kilukasztja, ezzel érvénytelen, ha kérik, visszaadják így). Ha nem rendkívüli halál történik, akkor a többit már a temetkezési cég végzi (engedély, sírhelyváltás, stb.), az anyakönyvvezető pedig maga vagy a települési jegyző útján intézkedik a hagyatéki eljárás lefolytatása céljából közjegyző kijelöléséről.

Ha külföldön vagy, szerintem érdemes egy megbízható barát részére meghatalmazást adni ezen ügyekben való eljárásra, a hagyatékin nem tudom hogy kötelező-e személyesen megjelenni.

2019. szept. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget.

Sajnos nincs semmilyen ismerös vagy rokon, akit meg lehetne bízni az ügyintézéssel, de már ezek az infók is segítenek.

2019. szept. 5. 17:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!