Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Törvénytelen ha én kölcsön...

Törvénytelen ha én kölcsön adok kamatra magánszemélyként?

Figyelt kérdés

Azaz konkrétan ha én pl 5 milliót csak egyetlen alkalommal, azaz nem üzletszerűen, kölcsön adok egy hónapra úgy, hogy 5,5 milliót fizet vissza az illető, az jogilag szabálytalan vagy netán bűncselekmény is (van valami jogosulatlan pénzügyi tevékenység megnevezésű bűncsleekmény -- erre vonatkozik?) Vagy lehet ilyet ?


Tényleg nemtom, segítsetek lécci! Köszi


2010. júl. 13. 20:01
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
2010. júl. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
na hát ne haragudjatok, d enem lettem okosabb :(
2010. júl. 13. 21:58
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
csak annyi kamatot kérhetsz, amennyi a jegybanki alapkamat. a többi törvénytelen. ha szerződést kötsz a bevételed után amúgy adóznod kell (legalábbis ha szeretnéd, hogy a bíróság melletted álljon, ha pereskedésre kerül a dolog)
2010. júl. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

értem hát köszi, akkor nem adok kölcsön, hát eleve ha én megmozdítok ennyi pénzt, az nekem kapásból jelenleg olyan 200 ezer veszteség, amire azt mondta az illető, hogy nem gond, megadja, szal lényeg h messze van a jegybanki alapkamattól, de azért ez durva, hogy én köteles vagyok veszteséggel kölcsönadni :(


nem értem ha két fél megállapodik valamiben, akkor miért baj az, ha a kettőjük által jónak látott összegben maradnak, ezt én fel nem foghatom ....

2010. júl. 14. 07:38
 15/21 anonim ***** válasza:

Önmagában az nem uzsora, ha valaki 5 milliót ad és 5,5 milliót kér vissza. Uzsora akkor, ha ezt azért teheti meg, mert a hitelt felvevő kiszolgáltatott helyzetben van.


Pl. ha ismersz valakit, aki feltalált egy találmányt, aminek megépítéséhez 5 millió forintja hiányzik, hogy megvalósuljon, és utána úgy meggazdagszik belőle, hogy röhögve fizeti vissza az 5,5 milliót, akkor ez nem uzsora. Vagy az illetőnek van egy olyan befektetési/vállalkozási ötlete, aminél megéri felvennie ezt a hitelt, az sem uzsora. Ha ellenben valakinek azért kell sürgősen pénz, hogy mondjuk ne haljon éhen addig, amíg eladja a házát, akkor ez uzsora.


Az uzsora nem egyszerűen a kamat mértékével kapcsolatos fogalom. Bár a valóságban az utóbbi típusú eset sűrűbben fordul elő, mint az első típus.

2010. júl. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

hát nagyon köszi ezt az utolsót, így már logikus a dolog, csak az a kérdés merül fel bennem, hogy akkor elég relatív és szubjektív dolog nekem eldöntenem, hogy ő most mennyire van kiszolgáltatott helyzetben :(


és pedig mindenképpen jogszerűen akarom, ez nyilvánvaló, gondolva a későbbiekre is, ha netán per lenne belőle


és a másik nagy kérdésem pedig, hogy na mindezt én hogyan bizonyítom ? mert ha per van az ügyből, akkor nyilván a másik fél arra fog hivatkozni, hogy uzsora mert kihasználtam az ő szorult helyzetét, holott szó nincs erről, csak itt a bizonyítási lehetőséget nem értem

2010. júl. 14. 09:21
 17/21 anonim ***** válasza:
Ilyen fontos ügyben már rég az ügyvédeddel kellene beszélni, nem itt kérdezgetni idegeneket.
2010. júl. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
jó hát tudod, bízom abban h esetleg jogász is olvassa ezt és válaszol is rá, mert most ha ebbe még ügyvédet is bevonunk, akkor én leszek a disznó uzsorás megint, mert akkor kénytelen eszek azt a 300 ezret is hozzá csapni az összeghez, amit majd kérek tőle a végén ...
2010. júl. 14. 15:30
 19/21 A kérdező kommentje:

na meg még egy fontos dolog:

ha az illető maga ajánlja fel ezt az összeget mert tisztában van azzal nekem mekkora veszteség ha a pénzemet kiveszem ? így is ??

2010. júl. 14. 22:37
 20/21 anonim válasza:

Sziasztok!


Szerintem ez nem uzsora...üzlet és kész.

Én még 25%kamatot is adnék kölcsön szerződéssel és garanciával ami egy 4éves hitel és tehermentes lakás.

Mindent el lehet úgy intézni hogy mindenki jól járjon.:)

2011. febr. 19. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!