Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Törvénytelen ha én kölcsön...

Törvénytelen ha én kölcsön adok kamatra magánszemélyként?

Figyelt kérdés

Azaz konkrétan ha én pl 5 milliót csak egyetlen alkalommal, azaz nem üzletszerűen, kölcsön adok egy hónapra úgy, hogy 5,5 milliót fizet vissza az illető, az jogilag szabálytalan vagy netán bűncselekmény is (van valami jogosulatlan pénzügyi tevékenység megnevezésű bűncsleekmény -- erre vonatkozik?) Vagy lehet ilyet ?


Tényleg nemtom, segítsetek lécci! Köszi


2010. júl. 13. 20:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
65%
igen, ez uzsorakamat, ergo törvénytelen
2010. júl. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Ez érdekes. Elvileg nem törvénytelen, de ha beperel az adós, akkor lehet, hogy csak a kamat egy részét kapod meg, mert úgy ítél a bíróság.
2010. júl. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
67%

Gondolom azt vágod hogy ez uzsora. Annyiból nem gáz, hogy magánvádas, de Neked azért szívás mert nemigen tudod behajtani -bár ha van 5 millád akkor gondolom apparátusod is van erre. Én valahogy úgy írnám a szerződést hogy 5,5 millát adsz kölcsön és ebből 500 ezret magadnál tartasz biztosítéknak mondjuk. De nem vagyok jogász.


A Ptk. 202. és 237. szakasza vonatkozik ide.

2010. júl. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

oké, én nem akarok jogszabályelleneset tenni, csak tényleg nem tudtam, hogy így egyszeri alkalommal is ez már uzsorázásnak számít ?


na jó, de akkor mégis X imerős kér és ő mondja h ad rá kamatot nekem, akkor jogilag mennyit szabad kérnem ami nem uzsora ? ezt nem értem sajna :(

2010. júl. 13. 20:21
 5/21 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, rendes kölcsönszerződéssel nem törvénytelen, és ez esetben a bíróságok is neked segítenek, ha a másik fél nem fizet, de jogász én sem vagyok, így a részleteit nem ismerem.
2010. júl. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

köszi, de tényleg még soh anem adtam kölcsön, csak az ahelyzet, hogy nekem tőzsdére van bent a pénzem, ahol hát X %-ot keresek amit elvesztek ha kölcsönadok ennyi pénzt.

és ezért mondta az ismerős, hogy felajánlj X %-ot, de most ez miért törvényteélen ? jogilag csak akkor szabályos, ha én a kölcsönadással csakis veszítek ? hiszen veszítek azzal, hogy nekem 2 hónapig ál a pénzem, egyszerűen érthetetlen hogy is van ez

2010. júl. 13. 20:34
 7/21 anonim ***** válasza:
Rendes kölcsönszerződéssel is törvénytelen 120% -os uzsorakamatot alkalmazni.
2010. júl. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
értelek, de akkor van erre valami törvényes határ %-ban ??
2010. júl. 13. 20:44
 9/21 anonim ***** válasza:

Ha annyira törvénytelen, akkor a Provident hogx csinálja?


[link]

2010. júl. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

a providentnek nincs uzsorakamata, a thm azért magas, mert rövid a futamidő...nézd meg inkább, xösszegre mennyit kell visszafizetni


egy hónapra 10%-ot kérni uzsorakamat...kölcsönadni meg hülyeség...


az ismerősöd miért nem kér a banktól, ahol ennél jóval alacsonyabb kamatra is kapna? nyilván mert nem hitelképes, akkor miből gondolod, hogy valaha viszontlátod a pénzed?

2010. júl. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!