Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Gumilövedékes revolverrel...

Gumilövedékes revolverrel éles önvédelmi helyzetben mik a teendők?

Figyelt kérdés

Váratlan utcai támadáskor miután meglőttem a támadómat és harcképtelenné tettem mi a teendő?


Illetve mi a helyzet ha többen támadnak rám és azt is el tudom hárítani a fegyveremmel?


Úgy gondolom, hogy elrohan ezek után a védekező személy mindkét esetben. De hivatalosan szabadna ilyet?

Vagy mi van akkor ha egy kamera felvételei alapján láthatóan jogos önvédelemet gyakoroltam de miután meglőttem a támadóimat és harcképtelenné tettem őket elrohanok és ott hagyom őket szenvedni?


2019. máj. 3. 20:56
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Szorulsz, nem lehet nálad tudtommal, csak otthon tarthatod.
2019. máj. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pánikba estél és kész. Kicsit odébbról, ahol már nem érzed magad veszélyben telefonálsz.
2019. máj. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha sikerült elhárítanod a támadást (jogos önvédelem) akkor bármennyire is késztetést érzel, hogy fejbe rugdosd őket nem teszed meg mert az már önbíráskodás lenne. Ehelyett a lehető leghamarabb, a leggyorsabban, csendben letiplizel és senkinek nem beszélsz róla.
2019. máj. 4. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%
Miután harcképtelenné tetted őket, be kell szólni valami frappánsat mint a filmekben láthattad anélkül nem teljes a siker.
2019. máj. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Horváh Péter ***** válasza:

Csatlakozom a 3. válaszadóhoz. A legcélszerűbb ha nem vered nagy dobra az esetet.

Jogos védelmi helyzetben egy gumilövedékessel vagy gázpisztollyal egyaránt hatékonyan el lehet hárítani a támadást. A legjobb megoldás egy gumis revolver (igen, kiadják rá a viselésit és hordhatod is) illetve egy gáz spray a zsebben. Helyzet függvényében tudsz választani mit használj. Ha többen jönnek rád és az egyiket meglövöd a többi jó esetben nem kockáztat. A fegyver látványa, a torkolat dörely és a cimborájuk vinnyogása a fájdalomtól valószínűleg eltántorítja őket. Nagy forgalmú, szétkamerázott helyeken (pl metró aluljáró csúcsidőben) nem tanácsos lövöldözni, ha nem akarsz a híradóba kerülni. Ezeken a helyeken amúgy sem jellemző, hogy megtámadjanak. Túl sok a szemtanú és az említett kamerák. Ha este hazafelé egy kihalt reszen sétálsz sokkal valószínűbb egy esetleges attak. Itt párat ráduplázol az illetőre, aztán tünés a helyszínről. Felsőtestre célozz! Egy fejlövésből lehetnek gondok...

Rendőrt ne hívj! Hiába jogos a védelmi helyzet, senkinek nem hiányzik egy jogi procedúra. A fegyvert (jó esetben ideiglenesen) elvehetik fegyveres garázdaság miatt amíg tart az ügy.

2019. máj. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!