Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mennyire vesznek komolyan egy...

Mennyire vesznek komolyan egy olyan ügyet ahol egy férfit szexuálisan zaklat, vagy akár megerőszakol egy nő?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 10. 18:41
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Nem utolsó, hanem #8.
2019. ápr. 10. 23:20
 12/20 A kérdező kommentje:

#9. Szerintem mindképpen lehet merevedése, akár akkor is, hogyha nem tetszik neki...

Illetve lehet, hogy tetszik neki, de amúgy nem lenne vele, mert mondjuk kapcsolatban van, vagy akármi.


A másik meg, hogy pl. orálisan vagy análisan is lehet egy férfit akarata ellenére "kényeztetni"...


Engem amúgy már férfi létemre töbször zaklatott szexuálisan nő, egyszer az én definicióm szerint pedig el is kezdett megerőszakolni, ugyan a saját személyiségem és hiányosságaim miatt nem tudtam a helyzeteket a legmegfelelőbben kezelni, de annyira igen, hogy kilépjek a szituációból.


És engem nem traumatizáltak ezek az esetek, de simán el tudom képzelni, hogy valakit tudnak... Nagyon is.

Ha mondjuk egy szexuálisan tapasztalatlan fiatal férfiről van szó, egy ilyen tapasztalat nagyon elronthat benne dolgokat.

2019. ápr. 10. 23:30
 13/20 anonim ***** válasza:
55%

#12

"És engem nem traumatizáltak ezek az esetek,"

dehogynem. Azért is foglalkozol a kérdéssel itt, ezen a fórumon is. Vedd komolyan és kérj segítséget akkor is ha valóban nincsen semmi káros következménye az életedre. mert fontos számodra még mindig. A trauma nem csak akkor trauma, ha utána te magad érzed a káros hatásait és akkor is szükség lehet a szakemberrel, megfelelő hallgatóval való kibeszélésre, ha mindösszesen ennyire lesz szükséged. Nem cikizés, tényleg javaslom, hogy fordulj szakemberhez. Nem azért mert veled lenne bármi baj, hanem mert nekik ez a dolguk, ezért vannak, és ez egy nagyon fontos dolog.

2019. ápr. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
89%

"Utolsó! Szerintem meg egy fiúnak is, sőt egy felnőtt férfinak is ugyanúgy okozhat ugyanolyan traumát, ha úgy nyúlkálnak hozzá, vagy létesítenek vele orálisan vagy vaginálisan szexuális kapcsolatot, hogy Ő azt nem akarja, nem egyezett bele vagy esetleg tiltakozott is...


"


Egy olyan fajhoz tartozunk, ahol általában a hímek nagyobbak és erősebbek, mint a nőstények. Lehet a saját adottságaim miatt látom máshogy a dolgokat ( ilyen ez ha több mint kétszer akkora vagy, mint egy 45 kilós csaj ), de én el nem tudom képzelni hogy egy átlagos nő akaratom ellenére fogdosson,nyúlkáljon vagy előkapja és bevegye ( bocs a fogalmazásért ). Szerintem ez mondjuk az átlagos férfiak 98%-ára igaz.


Számomra tényleg elképzelhetetlen, hogy engem egy átlagos nő fizikailag rákényszerítsen a vaginális szexre ( nyilván kábítószer,drog,nyugtató stb hatása alatt más a történet, de eddig ilyenről nem volt szó ).


"Egy pasinak sem tetszik feltétlenül mindenki aki nő, de ha még tetszene is, akkor is ugyanúgy az Ő döntésének is kell lennie egy aktusnak, vagy bármilyen szexuális dolognak..."


De egy átlag 75-85 kilós férfi az fizikai fölényben van egy 45-50 kilós nővel szemben. Ha minden kötél szakad és végigjártuk a lehetséges elfogadható módokat akkor még mindig ott van nekünk az a kevésbé elfogadott opció, hogy "lebszok neki egyet és s3ggre ül".

Fordítva ez pont nem működik, mert ha egy átlagos fizikumú nőnek nincs semmilyen harcművészeti vagy küzdősport előképzettsége akkor fizikailag esélye sincs egy nála nagyobb és erősebb férfival szemben. Egyszerűen nem tud védekezni, mert a másik fél nagyobb és erősebb.


Ez itt egy nagyon jelentős különbség. Ha tényleg akkora a gáz akkor a férfiaknak -általában- mindig lesz egy nálunk társadalmilag nem túlzottan elfogadott kiút, a nőknek meg sajnos nincs. Ez is jelentős részben hozzájárul ahhoz, hogy sokkal sokkal több nőt erőszakolnak meg, mint férfit.


"Mindenesetre annak őrülök, hogyha a hatóságok és a jog ugyanúgy komolyan veszi, nem bagatellizálja el azzal, hogy "jajj, hát a férfi inkább örüljön az ingyen numerának", meg hogy "egy férfit nem lehet megerőszakolni" stb."


"hiszen a megerőszakolt nőknél is előfordul, hogy közben benedvesednek..."

Szerintem ez egy reflex a vegetatív idegrendszertől, semmi köze az izgalmi állapothoz.


"Sőt olyan is van, hogy hagyják magukat, mert annyira megijednek, hogy inkább túlesnek ezen, mintsem hogy kockáztassák az életüket."


Ezt írtam én is fentebb. De azt el tudod képzelni, hogy egy átlagos felnőtt férfi félti az életét egy átlagos felnőtt nőtől?


"Eléggé pszichopatának kell lenni ahhoz, hogy valaki ennek az ellenkezőjét állítsa"


Eléggé pszichopatának kell lenni ahhoz hogy azt állítsd hogy azt állítottam amit nem is :D


Ne szeretnék személyeskedni, de:


"Engem amúgy már férfi létemre töbször zaklatott szexuálisan nő, egyszer az én definicióm szerint pedig el is kezdett megerőszakolni, ugyan a saját személyiségem és hiányosságaim miatt nem tudtam a helyzeteket a legmegfelelőbben kezelni, de annyira igen, hogy kilépjek a szituációból."


Hát akkor ez itt a te bajod. Ezek szerint te nem vagy "átlagos, egészséges felnőtt férfi", mert vannak olyan személyiségi vagy pszichológiai problémáid, ami miatt nem vagy az.

Nyilván ez így hülyén hangzik és mivel mindenki a saját tapasztalataiból próbál extrapolálni valszeg nem is működik, de tedd fel a kérdést: a felnőtt férfiak hány százaléka lehet hasonló, mint te? Biztos, hogy a többiek is ilyenek?


Ilyenkor több dolog is felmerül pl: nem lehet hogy annyira nem megfelelően kezelted a helyzetet, hogy ő úgy értelmezte mehet tovább?


Amúgy engem érdekelne ez a történet, mi volt az amit csinált és ami nálad már megerőszakolás volt - csak hogy tisztán lássunk ha már így belementünk.

2019. ápr. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
15%
Ha az egyik fél nem egyezik bele akkor az megerőszakolás. Nem csak fizikailag lehet valakit kényszeríteni és az hogy férfi vagy nő az áldozat illetve hogy volt- e orgazmusa teljesen lényegtelen. Pl több kutatás is kimutatta hogy a nők 60%a (egyik kutatás szerint 75) él át orgszmust megerőszakolás közben. Tehát nagyobb arányban mint a beleegyezéssel történő nemi aktusok során. Szóval ha ezt is figyelembe vennék, nem sok ügyből lenne valami.
2019. ápr. 11. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
92%

#15

Ki kell ábrándítsalak, az a "kutatás" az nem igaz. A nők problémája időtlen idők óta, hogy a normál szexuális kapcsolatuk során, amikor izgalmi állapotban ők maguk akarják a szexet a partnerükkel, akkor nem sikerül ilyen százalékban elérniük az orgazmust. És akkor ebben nincsen benne a nem is igazán izgalmi állapotban történő szex, ami pl. hosszabb kapcsolatban gyakori, hogy szeretkeznek amikor a nő nem is akarja annyira, de szereti a partnerét. Szóval bekamuztak neked valami hatalmas butaságot. Ahogy olvastam, ha a normál szexuális aktusok során a nők 65%-ban orgazmust élhetnének át, nem lenne aki félrelép a férje mellett.

2019. ápr. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
50%
injekció a péniszbe és van merevedés akarata ellenére. Lekötözni le elehet stb. Lehetséges megerőszakolni egy férfit. Ugyan az az eset mint nőkkel. Csak sajnos a liberalizmus közepette a férfiaknak nincsenek jogai csak kötelességei míg a nőknek fordítva.
2019. ápr. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Senki Márk ***** válasza:

Magyarországon a nők sérelmére és kiskorúak vagy fiatalkorúak sérelmére elkövetett nemi erőszakot és szexuális zaklatást mindig is komolyan vették.

Az utóbbi egy-két évtizedben megszigorították a jogszabályi hátteret az azonos cselekmények férfiak sérelmére elkövetésének esetére, valamint a bírói gyakorlat is egyre komolyabban veszi az ilyen ügyeket.


Azért ritkák az ilyen ügyek, mert jellemzően a férfiak még a nőknél is jobban szégyellik az ilyen típusú cselekmény áldozatává válást. (Sok nők sérelmére elkövetett nemi erőszak a feljelentés elmaradása miatt nem indul el, csak pszichológiai segítséget kérnek legfeljebb, segítő csoportba kezdenek el járni, vagy abortusz kérelem, esetleg szülés után derül ki, hogy történt nemi erőszak.)


Ugyancsak egyre komolyabban veszi a joggyakorlat a családon belüli, házastársak közötti nemi erőszakot is, ugyanis ilyen jogi tétel is létezik ma már a gyakorlatban, bár csak az eset minősítésében jelenik egyelőre meg (azaz adott esetben súlyosabb a büntetés).


Ha férfiként egy nőt jelentesz fel szexuális zaklatás, vagy nemi erőszak miatt, a nyomozati, ügyészi és bírósági szakasz egyaránt komolyan veszi azt, a gyakorlatban inkább a saját környezetben történő megítélés lenne az, ahol fel kellene tenni ezt a kérdést.


Ugyanakkor a bizonyítás valóban kényes és nehézkes lehet egy ilyen ügyben. Erről nem tudok nyilatkozni érdemben.

2019. ápr. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Nekem ferfi meselte h talan 18 evesen leitatta es megeroszakolta egy pali.. onnantol nem volt kepes szexre nokkel impotens lett de ferfi neg aztan foleg nem kellet neki.. csak ennyire nent tonkre,a csavo..
2019. ápr. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Kis fantáziával rájöhetsz, hogy a férfi (fiú) megeröszakolásához nem kell annak az erekciója. Ha egy nö eröszaknak éli meg a tapizást, a nemi szervei fogdosását, érted, mire gondolok. Az erekciót akarattól függetlenül is ki lehet váltani, az olyanabb, mint a zaklatás, akár happy end-be is torkolhat.
2019. ápr. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!