Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Sok birságra számitsak?

Sok birságra számitsak?

Figyelt kérdés
Nappali egyetemistaként munkaügyön beregisztráltam magam úgy, hogy nem vagyok nappalis. Rá 1-2 napra keresett a NAV a családomat is zaklatta.Mire számitsak?
2019. ápr. 7. 18:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Csalás miatt is elővehetnek. Nem tudom mekkora lesz a bűntetés.

Miért csináltad?

2019. ápr. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez bizony jóléti juttatással visszaélés bűncselekmény, de a büntetés korlátlanul enyhíthető, ami azt jelenti, hogy büntetés (közédekű munka, tipikusan utcaseprés) helyett jellemzően büntetlennel szemben csak intézkedést szabnak ki, 150 óra jóvátételi munka a tipikus ilyenre. Az elkövető - választása szerint - állami vagy önkormányzati fenntartású intézménynél, közhasznú jogállású civil szervezetnél, egyházi jogi személynél vagy azok részére végezheti a jóvátételi munkát.

A nagy különbség, hogy ha közérdekű munkát (312 óra lehet maximum) szabnának ki, akkor 5 évig még büntetlen előéletű, de hátrányos jogkövetkezmények alatt álló lennél.



Btk.

Társadalombiztosítási, szociális vagy más jóléti juttatással visszaélés

395. § (1) Aki társadalombiztosítási ellátás, vagy az államháztartás alrendszereiből jogszabály alapján természetes személy részére nyújtható pénzbeli vagy természetbeni juttatás megszerzése vagy megtartása céljából mást tévedésbe ejt, tévedésben tart, vagy a valós tényt elhallgatja, és ezzel kárt okoz, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) Korlátlanul enyhíthető annak a büntetése, aki társadalombiztosítási, szociális vagy más jóléti juttatással visszaéléssel okozott kárt a vádemelés előtt megtéríti.

2019. ápr. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!