Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ilyenkor lehet erkölcsim?

Ilyenkor lehet erkölcsim?

Figyelt kérdés

Volt egy ügyem ,felfüggesztettet kaptam.

A végzésen nincs rajta ,hogy ne kaphatnék erkölcsit. Nem lopás és nem is testisértés miatt itéltek el. Egy munkához kellene az erkölcsi.

Még van hátra pár hónap a felfüggesztettből.


Ha a postán igénylem az erkölcsi bizonyítványt megkaphatom vagy sem?


2019. márc. 6. 15:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kaphatsz, de nyoma lesz rajta a felfüggesztettnek.
2019. márc. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Koszi

Ha tegyük fel pénzzel dolgozokn,de az erkölcsin mondjuk az van ,hogy nemi erőszakért vagyok felfuggesztve akkor a munkaado felvehet ,nem?


(Csak peldakepp hoztam fel a nemi eroszakot mert az tavol all a penztol,nem emiatt vagyok felfuggesztve.)

2019. márc. 6. 15:55
 3/10 anonim ***** válasza:
Attól függ mit vár el a munkáltató. Ha csak erkölcsit, akkor felvehet. Ha tiszta erkölcsit, akkor nem fog. Pénzes munkához tiszta erkölcsit szoktak elvárni, így ez valószínűleg bukó.
2019. márc. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Btk.

X. FEJEZET

AZ ELÍTÉLÉSHEZ FŰZŐDŐ HÁTRÁNYOS JOGKÖVETKEZMÉNYEK ÉS A MENTESÍTÉS

...

A mentesítés hatálya

98. § (1) A mentesítés folytán - törvény eltérő rendelkezése hiányában - az elítélt mentesül a büntetett előélethez fűződő hátrányos jogkövetkezmények alól.

(2) A mentesített személy büntetlen előéletűnek tekintendő, és - törvény eltérő rendelkezése hiányában - nem tartozik számot adni olyan elítéltetésről, amelyre nézve mentesítésben részesült.

(3) Újabb bűncselekmény elkövetése esetén a mentesítés nem terjed ki azokra a büntetőjogi jogkövetkezményekre, amelyeket e törvény a korábbi elítéléshez fűz.

...

A törvényi mentesítés

100. § (1) E törvény erejénél fogva áll be a mentesítés

...

d) felfüggesztett szabadságvesztés esetén a próbaidő leteltének napján,

2019. márc. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Sima (Munka törvénykönyve szerinti munkavállaláshoz igényelt) erkölcsi bizonyítványod teljesen tiszta lesz (abban szószerint "büntetlen előéletű" leszel) a próbaidő letelte után.


De próbaidő után még 8 évig büntetlen előéletű, hátrányos jogkövetkezmények alatt álló maradsz (addig szerepelsz bűnügyi nyilvántartásban). Egyes külön törvények szerinti megfelelőségre igényelt erkölcsi bizonyítványokban eltérő ideig még lesz nyoma.

2019. márc. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De meg nem telt le a probaido...
2019. márc. 7. 11:48
 7/10 anonim ***** válasza:

Addig ennyi szerepel az erkölcsiben:


"A bűnügyi nyilvántartási rendszer adatai alapján

büntetett előéletű,

nem áll közügyektől eltiltás hatálya alatt,

nem áll foglalkozástól vagy tevekenységtől eltiltás hatálya alatt"


(Feltéve ha közügyektől, foglalkozástól, tevékenységtől eltiltás nem volt.)

Addig olyan munkakörben dolgozzál, ahol nem kér a munkáltató erkölcsi bizonyítványt.

2019. márc. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Koszi
2019. márc. 7. 13:35
 9/10 A kérdező kommentje:
Megkaptam az erkolcsit ,nincs benne ,hogy elvoltam itelve es a felfuggesztettet sem emliti. Annyi van benne ,hogy nem allok kozugyektol eltiltas/foglalkozas/tevekenyseg eltiltas alatt
2019. márc. 28. 10:03
 10/10 anonim ***** válasza:

Akinek tiszta, annak az első sor:

"BÜNTETLEN ELŐÉLETŰ"

2019. márc. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!