Ilyenkor mi történik?
Ha az öngyilkossági kísérletét úgy követte el, hogy másokban azzal megbotránkoztatot, akkor az garázdaság. Ha mondjuk egy hídron nem jön le, amikor erre a rendőrök felszólítják, azzal fenyegetőzik, hogy leugrik, akkor az hivatalos személy elleni erőszak is. Kényszergyógykezelésre ítélik.
Btk.
Garázdaság
339. § (1) Aki olyan kihívóan közösségellenes, erőszakos magatartást tanúsít, amely alkalmas arra, hogy másokban megbotránkozást vagy riadalmat keltsen, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
2) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha a garázdaságot
...
b) a köznyugalmat súlyosan megzavarva,
...
követik el.
310. § (1) Aki hivatalos vagy külföldi hivatalos személyt
a) jogszerű eljárásában erőszakkal vagy fenyegetéssel akadályoz,
b) jogszerű eljárásában erőszakkal vagy fenyegetéssel intézkedésre kényszerít, vagy
c) eljárása alatt, illetve emiatt bántalmaz,
bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
Ilyen esetben az történik, hogy a kiérkező szervek (rendőrség, tűzoltók, mentők, helyzettől függ) valamelyikéből egy személy megpróbál kapcsolatba lépni veled, igyekszik lebeszélni az öngyilkossági szándékodról. Az elsődleges feladatuk az élet védelme, ha ehhez az szükséges, hogy lefogjanak, megteszik. Ha a szituáció erre lehetőséget ad, persze...
Ha egy híd tetején vagy, marad a lelkifröccs. Amennyiben életben maradsz, a helyszínről egy pszichiátriára szállízanak és igen, bizonyos esetekben a felmerülő költségeket meg fogják fizettetni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!