Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Feljelenthet akkor is, ha...

Feljelenthet akkor is, ha évek múltak el?

Figyelt kérdés
Tehát fel akarok keresni valaki olyat,akivel enyhén impulzív voltam,elnézést kérni. Neki megvannak a bizonyítékai,vagyis szerintem. Így is feljelenthet ha évek múltak el,és nem beszéltünk azóta? Nagy baj lehet belőle?
2018. dec. 19. 18:57
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
A fenyegetés annak számít?
2018. dec. 19. 21:03
 12/16 anonim ***** válasza:

Nyugi, bár ez zaklatás súlyosabban minősülő esete, de csak magánindítványra büntethető. Ami azt jeleti, hogy hiába menne rendőrségre bizonyítékokkal, a rendőrség nem nyomoz ebben, az ügyészség sem emel vádat és azt nem képviseli bíróságon sem.

Helyette a sértett mehet bíróságra, ha magánindítványt ad be, akkor elöbb a bíróság mindkét velet behívja békülésre, ha az eredménytelen, akkor a sértett vagy ügyvédje képviseli majd tárgyaláson a vádat.

Ha nem valami nagyon durva dolgott tettél, akkor azért kevés embernek jut eszébe, hogy ennyi erőfeszítést tegyen az ügybe (ügyvédi költségét akkor sem fizetik ki neki), ha a vádlottat elítélik.


Btk.

Zaklatás

222. § (1) Aki abból a célból, hogy mást megfélemlítsen, vagy más magánéletébe, illetve mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon, őt rendszeresen vagy tartósan háborgatja, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) Aki félelemkeltés céljából

a) mást vagy rá tekintettel hozzátartozóját személy elleni erőszakos vagy közveszélyt okozó büntetendő cselekmény elkövetésével megfenyeget, vagy

b) azt a látszatot kelti, hogy más életét, testi épségét vagy egészségét sértő vagy közvetlenül veszélyeztető esemény következik be,

vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(3) * Aki a zaklatást

a) házastársa, volt házastársa, élettársa vagy volt élettársa sérelmére,

b) nevelése, felügyelete, gondozása vagy gyógykezelése alatt álló személy sérelmére,

c) hatalmi vagy befolyási helyzetével visszaélve, illetve

d) hivatalos személy sérelmére, hivatali tevékenységével össze nem egyeztethető helyen vagy időben

követi el, az (1) bekezdésben meghatározott esetben két évig, a (2) bekezdésben meghatározott esetben bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

...

Magánindítvány

231. § ...(2) A 221-228. §-ban meghatározott bűncselekmény csak magánindítványra büntethető, kivéve, ha a 227. §-ban meghatározott bűncselekményt rendvédelmi szerv tagjának sérelmére követik el.

2018. dec. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Tehát ha jól értem,akkor ha felkeresem,hiába megy el a rendőrséghez,nem tud feljelenteni?
2018. dec. 20. 08:20
 14/16 anonim ***** válasza:
Ne keresd! Ha úgy érzi hogy fenyegetted, akkor inkább maximálisan kerüld! Évekkel korábbi sérelmekre nem szokás magánindítványt beadni, az elég hiteltelen lenne.
2018. dec. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Kérdeztem már miért vagy ilyen beteg? Csináltál valamit, másik nem jelentett fel. Ő lezárta, valószinű el akarja feledni. Te mi a fenének akarod feltépni az egészet? Mire számitasz, nyakadba ugrik?? Vagy újra zaklatni akarod? Én nagyon nyugodt vagyok, de a lány helyében pár barátot küldenék a találkozóra.
2018. dec. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
És hallottatok már a magánindítvány határidejéről? Csak kérdezem :))
2018. dec. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!