Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mit jelent a "szembesítés",...

Mit jelent a "szembesítés", hogy zajlik?

Figyelt kérdés
Rendőrségi ügyről van szó. Kell mennem szembesítésre, érdekelne, hogy ez pontosan mi!

2018. okt. 24. 09:01
 1/10 A kérdező kommentje:
A sztori amúgy az, hogy kihívtam a rendőrséget valakire, aki megölte az állatomat. Láttam, amikor bántotta, és utána meghalt az állat. Elvittem a tetemet boncolásra, mely során megállapították, hogy külső traumás behatásra pusztult el. Az elkövető tagadja, vagyis legutóbbi álláspontja szerint még tagadta, azóta nem beszéltem vele. Most mire számíthatok, ott kell majd győzködnöm a bíróságot, miközben a másik fél ontja rám a sarat?
2018. okt. 24. 09:09
 2/10 anonim ***** válasza:
Szembesítés: A szemébe kell mondanod mi történt szerinted, amit a rendőrök majd jegyzőkönyveznek. Aztán ő is elmondja a szemedbe, szerinte mi történt. Semmi extra amúgy.
2018. okt. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ahogy leírták. Neked felhívják a figyelmedet arra, hogy a hamis tanúzás is bűncselekmény. Esetleg még azt is hangsúlyozzák, hogy bűncselekménnyel vádolni mást súlyosabb (1-5 év szabadságvesztés), mint gerinces állat pusztulását okozó állatkínzás (2 évig terjedő szabadságvesztés).
2018. okt. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az is lényeges, hogy hol bántalmazta az állatot. Ha pl. kutya közterületen gazda nélkül mászkált, vagy bement a kertjébe, akkor előadhatja a rátámadt indokot.


Pl. bringázás közben engem is rendszeresen megugatnak, megkergetnek házból kiszökött/kiengedett kutyák (amik gyalogossal szerintem nem kötözködnének), jellemzően pont kistestűek. Én ezt már fel sem veszem, mert tudom, hogy a kutyák ösztöne. Viszont ha gyerekkel bringáznék, akkor nem kockáztatnám, hogy elessen, tölem is kapna a kutya...

2018. okt. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát megvolt a szembesítés. Felhívták a figyelmünket, hogy mondjunk igazat, én igazat mondtam mindvégig, de a vádlott (vagy nem tudom, hogy hívjam) letagadott mindent. Felhívták a figyelmünket, hogy ne személyeskedjünk, és csak arra válaszoljunk, amit kérdeznek. Na most ez úgy nézett ki, hogy a műkörmös rendőrnő nyíltan szimpátiát vállalt az általam megvádolt személlyel, és "Mónika Show-t" rendeztek, nevetséges volt. Nő létemre azt mondom, hogy csak nagy óvatossággal kellene beültetni ilyen pozíciókba a nőket. Pártatlanul, és jogszerűen kellett volna vislekednie, azt is elmondta, hogy neki nem kell véleményt formálnia az ügyben, mégis személyeskedésre terelte az egészet, szánt szándékkal, aztán mindenben kifejtette a véleményét. Minimum értelmes stílusban kellett volna levezetnie a szembesítést, ehelyett hallgathattam, hogy ez milyen szar ügy, neki ebből mennyire elege van, legszívesebben bedobná az összes papírt az iratmegsemmisítőbe, ordított, aztán mint a Mónika Showban, a végén megpróbált kibékíteni minket. Szerencsére a véleménye nem számít semmit az ügy kivizsgálásában. A személyeskedést is engedte az állatgyilkos szemétládának, aztán amikor már felment bennem a pumpa, és kiálltam magamért, akkor vett vissza magából. A gond az volt, hogy ennek a szemétládának az összes hazugságát elhitte, és megsajnálta, most is az egész családomat szidta. Én mindvégig igyekeztem nem eltérni a tárgytól. Borzasztó, hogy milyen világban élünk! Most ennek komolyan így kellett volna lezajlania?
2018. okt. 25. 12:13
 6/10 anonim ***** válasza:
Milyen állatodat, milyen körülmények közt bántalmazták?
2018. okt. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Szerencsére a véleménye nem számít semmit az ügy kivizsgálásában"


Én is így tudom! A rendőrség átadja az ügyet az ügyészségnek, és ott döntik el vádat emelnek vagy sem.

Sajnálom, hogy így jártál.

2018. okt. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Újszülött állatomat verték agyon. A gond az, hogy az összes állatomat üldözte az illető, mindegyik félt tőle, és az összes figyelmeztetésem ellenére is agyonverte az egyik újszülöttet. Ekkor telt be a pohár nálam. Amikor mondtam, hogy hívom a rendőrséget, és az állatvédelmiseket, akkor azt üvöltötte az arcomba, hogy hívjam. Egy bottal verte agyon, és egy öregasszonyról van szó, de ez nem egyszerű öregasszony, ez maga az ördög.
2018. okt. 25. 19:25
 9/10 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom.


Amúgy hogy fért hozzá az állataidhoz? Betört hozzád?

2018. okt. 27. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Közös az udvar sajnos.
2018. okt. 27. 09:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!