Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hogyan működik a hazugságvizsg...

Hogyan működik a hazugságvizsgáló? (poligráf)

Figyelt kérdés

Mit figyel? hogyan kell kezelni?

(direkt nem akarok wikipédiát nézni,tőletek várom a választ. :) )



2018. okt. 2. 22:27
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
2018. okt. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szinte gondoltam,hogy lesz egy ilyen válasz :D :D
2018. okt. 2. 23:22
 3/8 anonim válasza:
0%

A vizsgálattal a válaszadások során fellépő szorongás mutatható ki. A kimutatott szorongás kiugró értékeiből arra következtetnek, hogy az adott válasz erős érzelmi reakciót váltott ki – ez pedig hazugság kísérőjelensége is lehet. Az elvi működése azon alapszik, hogy a test valamely élettani aktivitása miként változik pszichológiai nyomás alatt, melyből közvetlenül lehet következtetni arra, hogy a vizsgált alany állítása igaz-e vagy sem. Az első alkalmazása óta számos tanulmány támasztotta már alá megbízhatóságát, míg jó néhány éppen cáfolni igyekezett azt.


A poligráfiás vizsgálat legtöbb esetben először a vizsgáló személy és a vizsgált alany közti ún. teszt előtti beszélgetéssel kezdődik, melynél magáról az eljárásról, a procedúra lefolyásáról, a teszt esetleges kimeneteléről folytatnak diskurzust. A vizsgáló ekkor megfigyelést tesz a vizsgált személyről, annak viselkedéséről, valamint már előre eldöntheti milyen jellegű kérdéseket tesz föl. Az adott ügy komplexitásától függően a tesztet megelőző beszélgetés fél órától egészen 2 óráig is eltarthat (Krapohl, Sturm – 2001).

2018. okt. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
A legtöbb embernek, ha hazudik, kicsit megugrik a pulzusa és/vagy feljebb megy a vérnyomása. Ezt jelzi a gép. Csak az a baj, hogy pl. egyes pszichopatáknál, akikből gyárilag hiányzik az erkölcsi érzék, ez nem működik. Viszont egy ártatlan embernél is kilenghet a mutató akkor is, ha nem hazudik, de tudja, hogy épp egy kritikus kérdésre válaszol, és izgul, hogy jaj, csak most nehogy felgyorsuljon a pulzusom.
2018. okt. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
27%

Mondjuk pulzust vagy vérnyomást pont nem képes mérni a készülék, azt egész másképp hívják, a hülyébbek például vérnyomásmérőnek, de azért valóban majdnem így működik.

Illetve lehet, hogy majdnem sem.

2018. okt. 3. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Jó, de ha kardiovaszkuláris aktivitást írok, akkor meg nem eléggé közérthető. A kérdező idegenkedik a wiki cikkétől, de igenis szerepel benne a vérnyomás is:

"Ha a vérnyomás hirtelen változik, nyomás-érzékeny baroreceptorok észlelik annak infinitezimálisan kis változását."

2018. okt. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem működik annál aki nagyon izgulós...én pl egy sima vizsgán a terembe lépve majd elájulok és a szívem a fülembe dobog, kiszárad a szám és remegek...amíg nincs eredmény. Ha megbuktam, ha átmentem megnyugszok! Mert nem bírom a bizonytalanságot és a tudat, hogy tétje van szorongással tölt el...pedig a tét egy ismételt vizsga!



Na most rendőrség, börtön, életfogyt kanc-k között, ki akarnak csinálni, rám akarják húzni.....már a nevem kérdezésénél 600-as pulzusom lenne...pusztán a gondolattól, hogy ezek arra játszanak, hogy a gép azt mutassa ki hazudok és már eleve nem hisznek nekem ha ilyen vizsgálatra köteleztek!

2018. okt. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó: pont ezért van 20, de akár 120 perc beszélgetés is előtte, hogy felmérjék mennyire izgulsz alapból, különböző referenciatartományokat tudnak meghatározni. Lehet, hogy igazat mondasz, de az izgulás miatt magasabb egy érték, de amikor hazudsz ennek sokszorosa lesz. Tehát el tudják dönteni mikor hazudsz, mikor izgulsz. :) Ahogy jellemezted magad, poligráf nélkül is. :D Viszont, ahogy írták, mondjuk egy pszico-, szociopata esetében nem tudom mennyire működne.
2018. okt. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!