Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Amiért így kihívtam a rendőrök...

Amiért így kihívtam a rendőröket két srácra, mivel nem volt bűncselekmény, ezért engem fognak valótlan bejelentés tételért fogdába lökni?

Figyelt kérdés

Ma mentem a külvárosban és két 25-30 körüli fiatal betonfalakat graffitizett,felhívtam a segélyhívót és bejelentést tettem. Két rendőr kijött és miután odamentek a két gyerekhez én is odamentem és még azt kérdezték,hogy "maga meg mit akar?" Modtam a rendőrnek a nevem és,hogy én tettem bejelentést,mert egy fél órája figyelem ,hogy mit csinálnak a fiatalok.

Erre a rendőr elkezdi "Jó,magára nincs szükség,mindent tudunk,tudjuk a telefonszámát,mindent,önre nincs szükség ,viszlát.


Elmentem ,messziről egy fa mellől figyeltem az eseményt,kb. 20 percig még ott beszélgettek a srácokkal,igazoltatták aztán az egyik sráccal elmentek egy közelben lévő udvarba,majd kijöttek,visszamentek a helyszínre,kb három perc múlva a rendőrök elmentek és ugye nem vitték el a srácokat. Gondolom legális fal volt,amúgy az egyik srác mondta nekem,hogy meg van nekik engedve.


Az rendben van,hogy aztán nem történt bűncselekmény,mert tényleg engedélyel voltak ott,ha nem vitték el kihallgatni őket,de az a válasz a rendőröktől ahogy az előbb leírtam. Mi ez?


Nem,hogy megköszönték volna a bejelentést,hogy utánanézhettek,hogy engedélyel vagy feketén firkálnak,hanem én vagyok a hibás?


Azt hallottam hogy a rendőrök azt várják az emberektől,ha egy állampolgár bűncselekmény gyanúját észleli segítse a rendőrség munkáját és tegyen bejelentést. Akkor,hogy is van ez?


Megfogadtam,ha legközelebb látok egy "bankrablást" ,nem teszek bejelentést ,nem tanúskodok semmi,mert én leszek a hibás.


Ebből lehet bajom,hogy kijöttek,de megállapították,hogy nem történt bűncselekmény és feljelentést tesz a rendőr ellenem valótlan bejelentésért éy még engem csuknak be?



2018. aug. 24. 23:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem fognak lecsukni, ne parázz. Neked nem kell tudnod, hogy van-e speciális engedélyük.
2018. aug. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, most mire pörögtél rá ennyire, és mi ez a nagy sértődés, magyarázkodás, és rettegés a lecsukástól.


Az nyilvánvaló, hogy nincs szükség rád ahhoz, hogy a rendőrök intézkedjenek. Odamentél fontoskodni, és elküldtek, ennyi történt, de ebből nem lehet levonni semmit. (Az látszik a történetből, hogy nagyon ráérsz leskelődni a rendőri intézkedést.)


Nem vádoltál meg senkit hamisan, így te nem követtél el semmi rosszat, mindössze egy szabálysértésre/bűncselekményre gyanú miatt hívtad a rendőröket.


Tovább kell ezen lépni.

2018. aug. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
(Ja, és a vessző után pontot kell tenni, nem értem, miért terjed ez az írásmód mostanában, szerintem nagyon zavarja a szemet.)
2018. aug. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz semmi, jól jártál el.

Nem értem mi a gond?

2018. aug. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jajj a sértődött kisfiú... most mi lesz te úristen.

Mégis mit akarsz még? Mindenedet megadatad mikor betelefonáltál. Leadták a járőröknek, hogy mi a tényállás. Amit te tudtál azt már ők is tudták. Ennél fogva minek kellenél te oda tovább?

2018. aug. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ilyen alapon tele lenne a dutyi nyugdíjas öregasszonyokkal, akik bárkire kihívják a zsarukat, aki elmegy az ablakuk előtt, és nem látják az arcukat.

Megköszönni biztosan nem fogják. És én ha bejelentenék valakit, biztosan nem mennék oda, hogy én voltam. Főleg, ha nem is szabálysértés a dolog...

2018. szept. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!