Rendőrségi tanúkihallgatás során miért kérdezi a rendőr a foglalkozásomat, amikor a témát illetően teljesen lényegtelen?
mondjuk ha hivatali alkalmazott vagy aki törtènetesen ilyen papírokkal foglalkozik már könnyebb dolgod van egyel
esetleg ha ingatlanos vagy bumm megint
Mert nem teljesen lényegtelen mint látod.
Kórházban is betegfelvételkor megkérdik, hogy mit dolgozol. De még ha csak egy könyvtárba iratkozol be is megkérdik, és ez nem valami hülye kádári dolog, mint a második írja, hanem szükséges a statisztikák vezetéséhez.
Hát csak annyit kell mondani foglalkozásom ügyész :-)
vagy a büntetés-végrehajtási bíró is nyerő szokott lenni....más lesz a hozzá állás :-) + megemlítesz egy-két ember-t még az Igazságügyi Minisztériumból akikkel együtt jártatok jogra és egyből alapozott a jó hangulat.
Tapasztalat :-)
Hogy kórházban miért kérdezik meg, annak lehet, de nem biztos, hogy van alapja. Elvégre mondjuk könnyen lehet valami munkahelyi ártalom miatt valami jellemző betegség.
A könyvtárnál szempont lehet, hogy feltérképezzék az érdeklődési kört, bár ezt inkább kérdőívvel lenne célszerű megtenni.
A rendőrségi tanúkihallgatáson viszont nem értek egyet azzal, hogy ez segíti a rendőr munkáját, mert könnyebben szót ért egy ilyen ügyben egy ingatlanossal, vagy egy jogásszal. A kihallgatás során ki fog derülni amúgy is, hogy a kihallgatott személy érti-e a kérdést, és ha nem, akkor fel lehet neki tenni másképpen.
Az korrekt, hogy megtudakolják, hogy személyesen mennyire érintett a dologban, pl. ő-e a közös képviselő, hogy az esetnél maradjak, vagy számvizsgáló bizottsági tag-e, stb.
De hogy valaki ruhatáros, vagy vécés néni, netán agysebész, semmi köze.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!