Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rendőr mi jogon kutathatja át...

Rendőr mi jogon kutathatja át szúrópróba szerűen a kocsit sima közúti ellenőrzésnél?

Figyelt kérdés

Szoktak lenni időnként ilyen ellenőrzések is. Namost nem belemászás ez az emberek magánszférájába, hogy átkutatnak csomagtartót meg mindent?


Nem összetévesztendő azzal, mint lakásoknál a házkutatás, mert azt csak alapos gyanú esetén végzik, itt a szúrópróbaszerű közúti ellenőrzésekre gondolok.


Mire jó ez?


2018. ápr. 1. 11:48
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Tudjuk hogy kamionos vagy, meg is látszik az észjárásodból.

Lakasod es az autod között van különbség.

2018. ápr. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 árokpart ***** válasza:
Szerintem az esetek jó 90-95 százaléka az autóátkutatásoknak füles alapján történik. Nagyon ritka lehet, hogy csak spontán utcai járőrök átkutatnak egy autót. Országhatár közelében biztosan van rá több precedens, de pl. x falu meg y kisváros között akiket így átkutatnak és végül le is fülelik és az esetek 100 százalékában találnak is törvénytelen dolgot az szinte mind füles alapján történik.
2018. ápr. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

9#

" Nem kell beleragadni a saját sztereotípiáidba."


Mint írtam, egy példát írtam a millióból. Te ragadsz bele a tieidbe. Egyébként érdekes módon nekem a migráncsválság közepén annyiban megállt a határon a vizsgálat, hogy kiszúrtak megállítottak, mert a német cserkészkolléga szakadt furgonjával voltam otthon és ez gyanús volt. Bevilágítottak az ablakon és intettek is tovább. Nem volt több 10 perc késésnél.

2018. ápr. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

"Lakasod es az autod között van különbség"


Nagyon sok nincs, mindkettő személyes tér - most nem a kamionról beszélek, az más, ott sokkal TÖBBET vagyok mint a lakásomban - senkit nem engedek a személykocsimba csak úgy, kb. azok a "szabályok" vonatkoznak rá mint az otthonomra, a családomon kívül mindenki más csak vendég ott és az is úgy viselkedik benne, ahogy én megengedem.


Ezért nem tetszene, ha egy rendőr ott elkezdene csak úgy keresgélni.


Egyébként tisztességesebb rendőr, vámos a kamion esetében is tisztában van azzal, hogy az több mint egy jármű, pl. ha a fülkét ellenőrzi zacskót szoktak húzni a bakancsukra. Bár van olyan tirpák is aki betrappol sárosan oda, ahová a sofőr is csak papucsban száll be. A legtöbb kamionos nem lép be utcai cipőben a fülkébe, papucsban vagy zokniban vezetnek.

2018. ápr. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Igen, mind a kettő személyes tér, de amig az autóddal közlekedsz bizonyos szabályoknak eleget kell tegyél, kötelező felszerléseknek lenni kell, bizonyos okmányoknak lenni kell, Neked is és az autódnak is! Ugye tudod miről beszélek. Es most igen tényleg nincs sok különbség..... Na most gondold el, hogy igy is kacsáért, libáért átrugdosott autók vannak müszakin. Ezeket ellnőrizni kell, és ha már ezt ellenőrzik akkor a kerdező es 1-2 ember stilusából joggal fel lehet tételezni, hogy van mit keresni. De nyilván én csinálok valamit hülyén, hogy én az igazoltatásokat megúszom kb 5 perc alatt, es még 1x se kutatták át az autót. Max az volt amikor a vámos tükörrel végig nézte az alját......
2018. ápr. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

ahogy én észrevettem már leszoktak erről.

de 10 évvel ezelőttig 3-4 havonta igazoltattak spontán és átnézték a kocsit is.

kispolszkim meg fiat bravo-m volt,szóval semmi extra ok nem volt erre.

2018. ápr. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Lehet azt latni a viselkedesen az embernek, ha van vmi baj. Most igazabol hulye lenne a rendor, ha latja hogy ideges a pali es szepen tovabbkuldi. Oka van egy ilyennek.


Egyebkent mitol tart az, aki fel egy kocsi atvizsgalastol? Akinek nincs felnivaloja az nem aggodik ezen.


Tenyleg, csk a szabalytalanul kozlekedot allitsa meg a rendor, mert csak kozlekedesi dolog miatt lehet saros vki, nagy otlet. Aki nem vonul be a bortonbe leulni az eveit az nyugodtan vezessen tovabb, bamulatos lenne. De az is lehet, hogy ezek a szemelyek kocsiba nem is mernek ulni. :D Egy pl volt csak, hogy miert kell szuroproba.

2018. ápr. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Meg amúgy is, a migrációs helyzet végett az egész ország területére fokozott ellenőrzés van elrendelve Főkapitány által, aminek persze fix időpontja van, de mindig meghosszabitják. Fokozott ellenőrzéskor pedig a rendőr indok nélkül tarthat ruházat, jármű, csomag átvizsgálást, ha tetszik, ha nem, ez van.
2018. ápr. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!