Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rendőr mi jogon kutathatja át...

Rendőr mi jogon kutathatja át szúrópróba szerűen a kocsit sima közúti ellenőrzésnél?

Figyelt kérdés

Szoktak lenni időnként ilyen ellenőrzések is. Namost nem belemászás ez az emberek magánszférájába, hogy átkutatnak csomagtartót meg mindent?


Nem összetévesztendő azzal, mint lakásoknál a házkutatás, mert azt csak alapos gyanú esetén végzik, itt a szúrópróbaszerű közúti ellenőrzésekre gondolok.


Mire jó ez?


2018. ápr. 1. 11:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
52%
Naponta autózom több száz kilométert, soha a büdös életben nem akarták még átkutatni az autómat, pedig túlestem néhány rutinellenőrzésen. Ez max az embercsempészeknek okoz problémát, vélhetően nem is annyira "szúrópróba szerű". Netán megtalálták azt a pár "szegény menekült"-et, akik a csomagtartódban kucorogtak jó pénzért, vagy mi a gondod?
2018. ápr. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
14%

Na, egyesnek is agyára ment a migránsozás.

Pl. lehet hogy a nagypapától örökölt légpuskát transzportálta, csak nem tartotta be az erre vonatkozó szabályokat. Ez csak egy példa a millió lehetőségből.

2018. ápr. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%
azon a jogon, hogy rendőrség a neve nem pedig málnát szedő macik egyesülete a napsütötte erdőben!
2018. ápr. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
81%
Joguk van hozzá,mert a kocsi nem magánterület. Engem is már kétszer átkutattak,mondjuk semmit nem találtak. Drogokat fegyvereket, csempész cigit keresnek ilyenkor.
2018. ápr. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Rendőrnek van joga hozzá, bármikor!
2018. ápr. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%

Én támogatnám, hogy szabályosan közlekedő járművet ne állíthassanak meg csak különleges esetben, pl. szökött bűnöző menekül arrafelé, bankrablót keresnek azon a környéken, terrortámadás történ stb.


Ne legyen olyan, hogy sima közúti ellenőrzés, hátha találunk valamit, ha nem, akkor na jó izzókészlet, EÜ doboz (csak példa).


Ha hibáztam állítson meg, és közölje mit követtem el. Ha nem tettem semmit, hagyjon békén.

2018. ápr. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
86%

Szükség van a szúrópróbára! Hiszen hogy szűrnék ki a rengeteg ittas vezetőt,vagy aki jogsi nélkül vezet mert bevonták, vagy eleve nincs is jogsija?Ha tudnák az emberek hogy megszűnt a szúrópróba ,akkor pl holnap mi lenne? Mindenki delíriumban ülne volánhoz a locsolás után.


Sok sok körözött bűnözőt is lekapcsolnak ezekkel a szúrópróbás ellenőrzésekkel. Meg lopott buherált átalakított ,kocsikat De sokszor belső infó alapján keresnek . Teherkocsikban a sok lopott szajrét csempészcigiket is így fülelik le. Személykocsikban a fegyvereket drogokat. Szükséges és fontos dolog ez,amiből az egyszeri ember csak annyit lát hogy vegzálják. Pedig ha minden rendben akkor nem több mint 5 perc.

2018. ápr. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

6#

Érdekes, vezetek több mint 10 éve, 3 éve hivatásosan, sose volt olyan hogy nem találtak semmit akkor elkezdenek kötekedni......

Amikor autót vettem, akkor megnéztem mi kell bele, pótoltam a hiányt, pár ezer forint és ott van, és kötekedhet ott van......

Sose tartottak az ugazolások 5 percnél tovább. Mia titok?


Oda adod a papirokat és kussba vagy, nem leszel önkentes rendőr, nem leszel ügyvéd. De persze sokan nem tudják megállni, de ő meg akkor ne rinyáljon....

2018. ápr. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

"Na, egyesnek is agyára ment a migránsozás. "


Itt élek a nyugati határszélen, álltam már órákat a határon fokozott ellenőrzés miatt, felénk nem ukrán cigit vagy a nagypapi légpuskáját keresné a rendőr a közúton sem, biztosíthatlak. Nem kell beleragadni a saját sztereotípiáidba.

2018. ápr. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

8.


Jó, penge vagy, én 25 éve vezetek és 17 éve kamionos vagyok, de nem szeretem ha "kóstolgatnak". A lakásomba sem jön be a rendőr, hogy hát próba - szerencse hátha találunk valamit.

2018. ápr. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!