Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hány évesen válhat valaki...

Hány évesen válhat valaki nyomozóvá?

Figyelt kérdés

Az egyetem után mindjárt nyomozóvá válik, szóval nyomoz stb vagy itt is mint az orvosoknál vannak "rezidens évek"?

Egyébként egy házi feladathoz kell majd -.- szeptemberre kell majd egy történetet leadni és kell, hogy legyen valóságalapja.

Megtudjátok még mondani, hogy milyen fegyvert használnak? És, hogy nyomozónak szólítják vagy hadnagynak, tisztnek? Ezek hogy mennek?

Még valami, úgy terveztem, hogy a nyomozóm a történetben 28 éves lesz...ez hihető? vagy idősebb kell, hogy legyen?


A válaszokat előre is köszönöm!!



#történet #kor #korhatár #nyomozó #hogy az írás ennyi kutatómunkával jár :O író már nem leszek :D
2017. júl. 19. 20:35
 1/7 Sulek Péter ***** válasza:
100%

Szia nem értek a témához de talán ez segít.

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..

2017. júl. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
32%
Általánosságban nincs fegyvere, ugyanis egy nyomozónak (milyen nyomozónak? pénzügyi nyomozónak?) semmi köze nincs az erőszakhoz, ez kizárólag mentális munka. A nyomozót pedig nyomozónak szólítják, ha az a munkaköri leírása, hogy nyomozó. De kinyomozhatnád ezt magadnak is, nem olyan nehéz. Miért ne lenne hihető, hogy egy nyomozó 28 éves? Mit csinál addig egy ember, ha 21 éves korára megkapja a nyomozó diplomáját?
2017. júl. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

De csak azért felelek az ezredik ilyen kérdésre, mert regényhez kell! :-)


Nyomozó lehet valaki rendészeti szakközép elvégzése után is, nem csak felsőfokú végzettséggel. Ez esetben legkorábban 20 évesen lehet valaki nyomozó. ( 18 év a szakközép elkezdésének alsó határa + 2 év a képzés.)

Egyetemet nem végez egy nyomozó. Megtévesztő hogy a Közszolgálati Egyetem Rendészeti kar a megnevezés, de az főiskolai képzés, főiskolai diplomát ad. Ebben az esetben 22 éves korában lehet leghamarabb nyomozó. ( 18+4)


Használnak P9RC, PA-63, és a nők többsége R-78 típusú pisztolyokat.


Ki szólítja minek?

A kollégák a nevén, mások mikor ennek - mikor annak. Általában a rendfokozat a megszólítás alapja.


28 éves kor teljesen hihető.

2017. júl. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Általánosságban nincs fegyvere, ugyanis egy nyomozónak (milyen nyomozónak? pénzügyi nyomozónak?) semmi köze nincs az erőszakhoz, ez kizárólag mentális munka."


Minek okoskodsz olyan témában, amihez lövésed sincs?!

Minden(!) nyomozónak van fegyvere, mivel nem csak irodában ücsörögnek, hanem pld. rendezvényeken operatív biztosítási feladatokat látnak el, házkutatásra, elfogásra mennek, forró nyomos szolgálatot adnak. Ráadásul ugyanolyan intézkedési kötelezettségük van mint az egyenruhásoknak, vagyis ha bűncselekményt észlelnek, intézkedniük kell - nem mondhatják azt, hogy pld. "azért nem tettem semmit egy késes dühöngővel szemben,mert én szellemi rendőr vagyok, nincs fegyverem". 24 éve vagyok rendőr, voltam nyomozó is.

De győzz meg, hogy te jobban tudod!

:-)

2017. júl. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.

Kerestem sokat a témában és láttam is, hogy van pár ilyen kérdés, de biztosra akartam menni! Egyébként köszönöm szépen még egyszer!

Még csak egy kérdés :D Ha egy gyereket mondjuk legyen 16 éves( mint én), bevisznek lopásért vagy droghasználatért, esetleg drog eladásért, akkor nem egy nyomozóhoz fog kerülni igaz?

Milyen esetet kellene kitalálnom ahhoz, hogy mondjuk egy nyomozó hívja fel a szülőket és hívja be őket az őrsre?

2017. júl. 19. 22:52
 6/7 anonim ***** válasza:

"# 5/5 Időpont tegnap 22:52"

De, egy nyomozóhoz fog kerülni. Ha valakit előállítanak, akkor "munkaidőben" ( a nyomozók alapvetően hivatali munkarendben dolgoznak, és azon túl mindig van egy páros készenléti szolgálatban)akkor nyomozó fogja kihallgatni, ha fiatalkorú értesíti a törvényes képviselőt, az ügyeletes tiszt pedig dönt az esetleges őrizetbe vételéről (max. 72 óra).

2017. júl. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
28 év tökéletes. Mivel NKE bűnügyi nyomozó szak elvégzése után például nyomozó leszel így akár 21 évesen is válhat valakiből nyomozó.
2017. júl. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!