Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Akit 8. -ban felvettek rendész...

Akit 8. -ban felvettek rendészeti osztályba, attól még nem biztos, hogy fel is veszik a rendes rendészeti iskolába?

Figyelt kérdés
De a pszichológiai és fizikai alkalmasságin szinte biztos,hogy ez esetben megfelel,nem?

2016. dec. 20. 23:00
 1/9 A kérdező kommentje:
A félreértés elkerülése végett:aki 9.-12. osztályban rendészeti szakközépbe/szakgimnáziumba jár és ebből érettségizik
2016. dec. 20. 23:01
 2/9 anonim ***** válasza:

Rendészeti főiskolára gondolsz?

Nem, egyáltalán nem biztos, hogy felvesznek. Ahogy például egy közgazdasági szakközépből/szakgimnáziumból sem biztos, hogy felvesznek közgázra az egyetemen vagy mondjuk egy egészségügyi szakközépből/szakgimnáziumból sem biztos, hogy orvosira felvennének...

2016. dec. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A sima altisztire gondoltam.
2016. dec. 20. 23:37
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem biztos, mert külön felvételi van.

Egyébként nincs altiszti iskola.

Van a rendészeti meg a Közszolgálati, ami a Rendőrtiszti jogutódja.

Előbbi tiszthelyetteseket képez, utóbbi tiszteket.

Ami sima szakközépben van, az meg csak fakultáció, heti 4-6 órában, tehát nem egy nagy kaland. Max annyi, hogy talán a felvételi pontszámításnál adnak rá pontot.

2016. dec. 21. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De akit felvesznek ilyen szakgimibe,attól még benne van a pskoiban,hogy megbukik a pszichológiain,az egészségügyin vagy az erőnlétin?Vagy 8.-ban nem tartanak itt pszichológiai vizsgát meg egészségügyit?
2016. dec. 21. 14:04
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem kapsz automatikus felvételt.

Mindent meg kell csinálni, kivéve, ha belügyi rendészeti ismeretekből érettségizel, akkor az ott kapott jegy kiváltja a műveltségi tesztet, de a fizikaiit meg kell csinálni, utána pszichológia és orvosi is van.

Mondjuk ez nem tudom, hogy jelenleg is így van-e, de 10 éve így volt.

2016. dec. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem én ezt,csak akit már felvettek ilyen szakgimibe az már nem valószínű,hogy az orvosin vagy a pszichológiain kibukik?Mert gondolom ez már megvolt akkor 8.-ban is.Ha ezeken átmegy,akkor már szinte biztos,hogy fel is veszik.Vagy megvan az esély,hogy egészségin vagy pszichológián megbuktatják?Ez itt a kérdés
2016. dec. 21. 21:44
 8/9 A kérdező kommentje:
Tehát,ha 8.-ban áteresztették az orvosin meg a pszichológiain,attól még nem biztos,hogy itt is átfogják?
2016. dec. 21. 21:50
 9/9 anonim ***** válasza:

Mikor én felvételiztem, nyolcszoros túljelentkezés volt. Mindenféle indokkal a 32 fős belügyes osztályból, csak 6-an mentünk át a rostán.

Jelenleg úgy kaparják elő a felvételizőket, mert nincs aki jelentkezne. Ettől független nem mondom, hogy mindenkit, de nagyobb számban, lejjebb tett mércével felvételiztetnek.

Az a felmérés, ami a gimnázium előtt volt, össze sem hasonlítható az rszki felvételijével.

2016. dec. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!