Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mi a véleményetek az erőszakos...

Mi a véleményetek az erőszakos kilakoltatásokról?

Figyelt kérdés

Ugyebár két nézőpont ütközik. Egyik szempontból ott marad sokszor a család fedél nélkül, ami ilyenkor, télen elég rossz. Másrészt viszont pedig mire eljutnak addig, hogy a rendőrség lakoltatja ki őket, milliós tartozásokat halmoznak fel, ami valakinek óriási veszteség.

Mi a véleményetek az erőszakos kilakoltatásokról?


2016. dec. 6. 18:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha menni kell, akkor menni kell...
2016. dec. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
Ha én adnék kölcsön a saját pénzemből pár millát amit nem tudnak visszafizetni és a ház lakás a fedezet én is elvenném a fedezetnek szánt ingatlant. Ha te vennél egy autót valakitől a pénzt elvennék tőled és meggondolnák mégse adják az autót mert anélkül nem boldogulnak. De a pénzt se adják vissza mert egyébként szegények . Te szónélkül hazaballagnál hogy jólvan hát legyen így elvégre tényleg szegények?
2016. dec. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
Az ember viselje döntéseinek következményeit.
2016. dec. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Miért erőszakos? Miért gondolja sok szegény család, neki alanyi jogon jár minden ingyen?
2016. dec. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem aki ide eljut az már jócskán hibás.

Nekem is vannak ilyen ismerőseim, kimentek külföldre, aztán pár év alatt meghúzták.

2016. dec. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Borzalmas dolog, biztos a rendőrök is utálják csinálni, főleg ahol kis gyerekek vannak, de nem lehet nem megérteni a másik oldalt. Van egy ismerősöm aki ebből él, lakásai vannak és kiadja őket. Ő sem engedheti meg magának hogy hónapokig ne fizessenek neki.
2016. dec. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%

Hát, maga a folyamat, hogy egy családot utcára tesznek, valóban szörnyű és kegyetlen, ámbár utcára úgysem kerülnének, nálunk FALUN is van átmeneti otthon családoknak, csak a csövik vannak utcán, mást még nem láttam kinn koldulni...

De a kilakoltatás jogos, aki lakást akar, annak ki kell tudnia fizetni, amihez dolgozni kell, bármily fájdalmas ez néhány embernek. Sajnos legtöbb esetben azok jutnak ilyen szomorú sorsra, akik csesznek tanulni, csesznek dolgozni, de pl. a gyerekeket évente termelik, aztán várják a jóvilágot a családitól.

2016. dec. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez okfüggő. Sokan vannak akik önhibájukon kívül jutottak ide, őket nagyon sajnálom. De sokan vannak olyanok is, akik felelőtlenek voltak, tisztában voltak a dolgokkal, de nekik nagyobb lakás, jobb kocsi kellett, és bebukták, vagy akik jogcím nélkül foglaltak el egy lakást. Őket nem sajnálom, azokat igenis lakoltassák ki.

Aztán azt is nézni kellene, hogy mit tettek meg, mit hajlandók megtenni a lehetőségeikhez képest, hogy ez ne következzen be. Mert ha csak sír, de dolgozni nem megy el, akkor rakják ki, de ha látszik, hogy próbálkozik, fizet amit még tud, akkor az olyanon segíteni kellene.

Csak sajnos a hatóság nem tesz különbséget ilyenek szerint.

2016. dec. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
67%
Bocsánat, de ha jól tudom akkor télen kilakoltatási moratórium van ma Magyarországon. Erőszakos kilakoltatást pedig csak azokkal a zombikkal szemben alkalmaznak, akik egyáltalán nem hajlandók semmilyen kompromisszumra. Ha valaki valóban nehéz helyzetben van, de hajlandóságot mutat fizetni, akkor szinte biztos nem fogják kilakoltatni.
2016. dec. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
53%
Azért ez egy hosszadalmas folyamat míg valaki eljut addig. Körülbelül már az elején tudja is az egyén, hogy mi lesz a sorsa és mire odaér a végrehajtó már csak a sajtónyilvánosság számít. Akárhány ilyen esetet láttam, még a legszomorúbbnak is maga a kilakoltatott volt a hibása, mert FELELŐTLEN volt.
2016. dec. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!