Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A lovasrendőröknél ( tömegoszl...

A lovasrendőröknél ( tömegoszlatáskor ) tényleg van kard?

Figyelt kérdés

Képeken láttam, de lehet hogy csak gumibot volt.

És mit jelent az, hogy "kardlappal" oszlatnak?


2016. jún. 21. 22:11
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Igen, és dobócsillag is!
2016. jún. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az első kérdésre nem tudok válaszolni, de a másodikra igen: nem a kard élével "harcolnak", hanem a lapjával. Vagyis nem kaszabolnak, csak ütnek, mintha az említett gumibot lenne. (Nem tudom, hogy a kardlap a gumibothoz képest milyen sérülést okoz.)
2016. jún. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 gnoomage ***** válasza:
69%
Nem hiszem, hogy tényleges kard lenne, max dísz kard... De inkább a gumibot.
2016. jún. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Úgy látom, hogy néhányan hülyének néznek.

Kerestem képeket, hogy bizonyítsam amit mondok:

Ezen a képen kimondottan kard van náluk: [link]


Ez a kép 2006-os, jól látható a kard, illetve a kardhüvely: [link]


2006 után viszont át lett alakítva a rendőrség. Új gumibotot, új paprika sprayt és új páncélt rendszeresítettek, elavult, régi dolgokat tiltottak be, mint például a teleszkópos botot, stb.


Ez a kép pedig 2014-es, "valami" van náluk, vagy gumibot vagy kard hüvely: [link]


Tehát az én kérdésem: betiltották a kardot vagy még mindig az van náluk?


Amúgy 2# Köszönöm az egyetlen értelmes hozzászólást, ment a zöld, de ezt tudtam. A kardlap arra vonatkozik, hogy ha nincs náluk igazi kard, mit jelent.

2016. jún. 22. 00:04
 5/8 anonim ***** válasza:
(Azért nem semmi betonon vágtáztatni a lovat... Gondolom sürgősen A-ból B-be kellett jutni, de akkor is szúrja a szemem. Bocsi az offért.)
2016. jún. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Kb azért van náluk kard mint a járőröknél pisztoly. Jól néz ki, kicsit félelmetes, de nem használhatják
2016. jún. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Tudomásom szerint újabban hosszított gumibot van náluk, de mérget nem vennék rá.


Vágta meg valószínűleg azért volt betonon, mert épp tömegoszlatás zajlott. Ismerős kép, de meg nem mondom, mikor készült már.

2016. jún. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs.


Pár éve még volt, de ma már nem használják tömegrendezvényeken (foci meccs, tüntetés stb).

Semmi értelme. Már évekkel ezelött is kritizálták, hogy tömegoszlatási szempontból semmi haszna és balesetveszélyes.

Tisztelgésnél (nemzeti lovas díszegység, melynek nagy része rendőr) és kiképzésnél viselik. Egyébként nem.


Kardlappal oszlatás annyit jelentett, hogy a kard lapjával (nem az élével) verték a népet.

2016. jún. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!