Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Tanácsra van szükségem, egy...

Tanácsra van szükségem, egy elég komoly ügyben?!

Figyelt kérdés
11.-es vagyok, 11.-be iskolát váltottam, teljesen jó tanuló voltam (4,4), most meg egy másik iskolában teljesen libegek a bukás szélén, történelemből most szerintem meg is húztak tavaly pedig 5-ös voltam dicsérettel, ugyan annyit tanulok szorgalmasan, de csak nem kapom a jobbat, rendőrtisztit terveztem 9.-ben, jól is ment 10.-ig... most meg nyáron tanulhatok történelmet, gondoltam, hogy átmegyek levelezőre, de olyanokat mondanak, hogy az nem olyan mint egy gimnáziumba, sokkal gyengébb eredményt von maga után. Ha még nem is bukok meg, de jövőre teljesen belehúzok és nem 2-3 órát tanulok, hanem 5-öt akkor van még esélyem a budapesti NKE-RTR-re? Nagyon fáj ez nekem, mindig jó tanuló voltam, most meg szinte kettes mindenből, nagyon rosszul érzem magam és aki volt levelezőn anno, neki, hogy alakult az élete?

2016. jún. 13. 18:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Sajnos nem. Az NKE-RTR-hez több mint 370-400 pont szükséges*. A maximum elérhető pontszám 500.

Ha ketteseid vannak, szinte esélytelen bejutni. Persze a jegyek csak pár pontot számítanak ( 1-es=2 pont, 2-es=4 pont, és így tovább, 5-ös=10 pont ), szóval ha az érettségid jól sikerül, még bekerülhetsz, csak a jegyek többnyire azt tükrözik, amit megtanultál. Márpedig ha kettes vagy, akkor nem "éppen nem tanultál és becsúszott egy rossz jegy".


* [link]

Tessék a ponthatárok.

2016. jún. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Menj vissza a jó iskolába vagy kapcsolj rá
2016. jún. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az Ady ligeti főiskola szóba jöhet még egyáltalán?
2016. jún. 13. 19:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!