Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Egy magányos hobbit vagyok....

Egy magányos hobbit vagyok. Vagy csak megőrültem? Értelmes, komoly emberek segítségére lenne szükségem.

Figyelt kérdés

Értelmes emberek véleményére lennék kíváncsi, akik lehetőleg nem kritizálni fognak. A helyzet az, hogy úgy érzem, egy kiszolgáltatott, magányos hobbit vagyok.


Mikor elkezdtem olvasni Tolkien regényeit, megmosolyogtatott, ugyanis teljesen úgy éreztem, „Nahát, ezeket akár rólam is mintázhatták volna!”, teljes mértékben illenek rám a kis félszerzetek jellemzői (leszámítva az erősen szőrős lábfejet), egynek éreztem magamat velük. Mindent szeretek, amit ők, egyedül a pipázgatásról nem tudok nyilatkozni, még nem próbáltam ki. Viszolygok azoktól a dolgoktól, amiktől ők is, mindig is olyan helyen szerettem volna élni, mint a Megye, és olyan barátokat szerettem volna, mint a hobbitok. Ilyen egy összetartó népet... sehol nem találni. A helyzet tisztázása végett: az imént felsorolt állítások már akkor is igazak voltak rám, mikor még nem ismertem Tolkien munkásságát. Így hát hobbitnak érzem magam, és bár valóban az is lehetnék...

A másik dolog, hogy épp emiatt egyedül érzem magam. Mindig is egy saját világom volt, azaz inkább burám, amiben éltem, és nem érzem kiteljesedettnek magam a környezetemben lévők közt. Mindenki rendben van a jelenjével, és tényleg ide valónak tűnnek, igazán emberknek. Nincs más félszerzet körülöttem. Senkit sem ismerek, aki ugyanígy érezné magát, és ez borzalmas. Magányos maradok egész életemre.


Ezen problémámat hirtelenjében nemigen tudom máshogyan megfogalmazni. Remélem, van itt valaki, aki tudna segíteni, ha pedig vajmi részletek még fontosak lehetnének egy válasz érdekében, midenképp leírom majd azt is.

Kérem, akik csak pszichológushoz, vagy melegebb éghajatra küldenének, ne tegyék. Fontosnak tartom megemlíteni, hogy mindez nem rajongásból fakad. S már elég régóta tart ahhoz, hogy egyszer csak elmúljon.



2015. márc. 26. 19:48
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Jesszus, hát ennyire unatkozol? Barátkozz törpökkel és sünökkel! :P Ja igen. És szereted a tejet?
2015. márc. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez aztán most sokat segített... Nem viccből írtam.
2015. márc. 29. 14:37
 3/8 anonim ***** válasza:
Elnézést kérek, az első válaszoló vagyok. Van egy ismerősöm, akivel kölcsönösen ugratjuk egymást. Én azt hittem, mivel ő is egy magányos hobbit, hogy ő rakta fel a kérdést. Talán vele barátkozhatnál... ( a törpös és sünös válasz azért volt, mert én törp vagyok, és van egy sün barátunk)
2015. márc. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nyugi nem őrültél meg ,te egyszerűen ilyen vagy , valaki pl: emos valaki hippi , te pedig egy hobbit vagy.Biztosan találsz magadnak valakit vagy egy társaságot akivel/akikkel azonosulhatsz.

Semmi baj nincs veled!

2015. márc. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves negyedik!

Ha tudnád, menyire örülök, hogy végre valaki értelmesen válaszolt! Ment a zöld kéz, és remélem, igazad lesz...

2015. ápr. 1. 08:40
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ettől még nem vagy őrült! Nem hiszed azt magadról hogy Hobbit vagy, csak ahhoz hasonlítod magad. Kérdem én őrültnek nevezhető az aki nem szeret/tud úszni? (Bár ez nem minden Hobbitra jellemző)Őrült az aki szeret csendesen üldögélni egy tea és egy kis süti mellett? Aki a nyugodt, csendes helyeket kedveli? Aki elzárkózik az emberek elől? Aki a saját kis világában él? Nem ,szerintem nem. Te ilyen vagy. Ennyi! Kicsit meg kéne nyílnod az emberek felé, végtére is nem vagy igazából Hobbit!


Remélem tényleg komolyan gondoltad a kérdést, mert ha nem, akkor besülök :)

2015. ápr. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen, komolyan gondoltam a kérdést, nem égetted magad. ☺

Csak elkeserítő, hogy senki nincs a közelemben, aki hasonló lenne hozzám. Olyan barátaim, mint amilyenek a hobbitkáink, sosem lesznek...

Viszont a választ köszönöm.

2015. ápr. 7. 12:52
 8/8 anonim válasza:
Semmi sem lehetetlen, simán találhatsz hozzád illő barátokat. Pl az én társaságom is elég őrült, de többnyire jól megvagyunk :) Csak akarat kérdése ;)
2016. ápr. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!