Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Vonjam vissza vagy ne a...

Vonjam vissza vagy ne a feljelentést?

Figyelt kérdés

Szerintetek vonjam vissza a rendőrségi feljelentést, ha:

Pénzt loptak el az egyik boltunkból és én vagyok az eladó. Kamerán kivehető a két alak és keresik is őket. Azt mondták talán így meg lesznek. A többiek szerint vissza kellene vonom mert ennyi pénzért nem éri meg,hogy utána meg megverjenek,mert mertem megtenni a feljelentést ellenük. Én se akarném ennyiért, de a fönök kérte, hogy jelentsük be. Nem hiszem, hogy a rendőrségi kiadná a nevemet vagy bármit. Vagy hogyan mükődik ez? Szerintetek?


2016. ápr. 8. 12:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem adják ki a nevedet, miért tennék. Amúgy meg tökmindegy, nem fognak foglalkozni az üggyel, 1-2 hónap és küldik a levelet hogy a nyomozást lezárták.
2016. ápr. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyrészt kérheted az adataid zártan kezelését.


Másrészt, nem tudod visszavonni a feljelentést.

2016. ápr. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Na az előttem szólókra se biznám se a magam se a családom

biztonságát. Nulla élettapasztalat, nulla nulla nulla.

Olvasott,hallott valami jogszabályt s azt hiszi azt

be is tartja valaki.

2016. ápr. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát! :)
2016. ápr. 9. 06:18
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves 3-as!


Akkor miután leminősítettél minden előtted szólót, esetleg elmondod a te verziódat is? Vagy esetleg válaszolsz a kérdésre? Vagy az hiába várjuk?

2016. ápr. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

De akkor kifejteném a válaszaimat, hátha kiderül, milyen hülyeségeket írtam a nulla(?) élettapasztalatommal, meg a homályos jogszabály ismereteimmel.


Tehát...


Ha jól értem a kérdést, a kérdező tette a feljelentést ismeretlen tettes ellen lopás miatt. Ergó valószínűleg kihallgatták tanúként. A tanú pedig a Be. vagy valami ilyesmi törvény alapján kérheti adatainak zártan kezelését.


Az más kérdés természetesen, hogy mikor van vagy nincs értelme. Sokan és sokszor akkor is kérnék, ha egyébként tök nyilvánvaló, hogy ki a feljelentő és még ismerik is egymást a feljelentettel.


Jelen esetben lehet értelme a zárt adatkezelésnek, hiszen nem muszáj tudnia, hogy pl. hol laksz. De ettől függetlenül az azért nyilvánvaló lesz nekik is, ha elkapják őket, hogy valószínűleg valamelyik alkalmazott jelentette fel őket. Bár bolti lopásnák azért szerintem nem jellemző, hogy bosszút állnának.


A feljelentés


Ha büntetőeljárás indult, és közvádas bűncselekmény, akkor a feljelentést visszavonni nem lehet. Onnantól, hogy a kérdező megtette a feljelentést (jelen bolti lopásos ügyben), a gépezet beindult.


A fentiek elsősorban büntetőeljárásra vonatkoznak, mivel nem derült ki, hogy mekkora is volt a kárérték, így lehet, hogy szabálysértési eljárás indult. Azzal kapcsolatos ismereteim még homályosabbak, de szerintem abban is hasonló a helyzet.


Ezek után várom a tisztelt jólszituált polgártársam reakcióját. :)

2016. ápr. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hogy kifejtetted. Én sajnos, nem értek ehhez. Vagy inkább nem sajnos, mert még ilyen nem történt velem. De rájöttem, hogy nem én vagyok az egyetlen akit megloptak, így nem hinném, hogy tudnák a sok átvert bolt közül melyik volt, meg nem csak én voltam gondolom aki bejelentést tett. Szerinted jól gondolom? Bocsánat, ez kimaradt: 10.000 Ft-ot loptak.
2016. ápr. 10. 11:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!