Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Minden esetben nálunk kell...

Minden esetben nálunk kell lenni a személyi igazolványnak?

Figyelt kérdés

A történet a következő.Egy kisvárosban történt.

A nyugdíjas rokonom éppen a templomból megy hazafelé(vallásos ember).Gyalog tolva a biciklijét szépen sétál haza.Útközben egy fiatal rendőr megállítja,és elkérte a személyi igazolványát.A rokonom szerényen mondta,hogy otthon van,csak templomba volt,és alig pár 100 méterre lakik csak.Nem szokott ő ilyenkor személyit vinni,hiszen ha boltba megy akkor sincs nála...Erre a rendőr,hogy ez nagy baj,mert mindig nála kell,hogy legyen,és megszondáztatta az idős rokonomat!

Felírta a nevét,de nem adott semmi igazoló papírt,vagy bármi papírt,hogy ő eljárt ebben az ügyben.Csak magának írta fel a nevet,és most szegény rokonom nagyon ideges,hogy mi lesz ebből.Hisz nem volt ittas(nem szokott inni soha).Nem érti miért kellett megállítania,szondáztatnia,és miért írta fel a rendőr a bemondott adatait..Szegény most fél,hogy mivel fogják megbüntetni.

A kérdésem az,hogy tényleg van olyan törvény,hogy amikor kiteszem a lábam a lakásból mindig nálam kell,hogy legyen a személyi?Mennyire volt jogos a rendőr intézkedése,és nem kellett volna neki valami igazoló szelvényt adnia,hogy ő járt el az ügyben??


2010. márc. 1. 17:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
88%

Elviekben mindig nálad kell lennie,mert a rendőr bármikor igazoltathat. Viszont ebben az esetben szerintem abszolút csak szarrágás volt a rendőr részéről ..

Sajnos azt nemtudom hogy kellett e volna valamit adnia,vagy milyen következményei lesznek,de valószinünek tartom hogy semmi.

2010. márc. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Aggódni nem kell, mert ilyenkor csak szóban szoktak figyelmeztetni, büntetést ritkán kérnek. Meg ha megbüntetnek, azt alá is kell írni, szóval utólag már biztos nem történik semmi.

Elméletben a törvény szerint mindig kell, hogy legyen nálad személyi igazolvány, pláne ha járművel mész, hiszen pl. baleset esetén ez alapján tudnak azonosítani. Gyakorlatban persze kevesen tartják be.

2010. márc. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

A rokonod is hibázott, meg a rendőr is. Egyrészt a személyit mindig magadnál kell tartanod, akkor is, ha "csak a boltba ugrasz le". Ez a törvény, nézz utána.


A rendőrnek pedig mindenképpen adnia kellett volna a szondáztatás után valami igazolást, bár gyaníthatóan itt feleslegesnek tartotta, hiszen a rokonod józan volt (viszont ha nem autóval volt, hanem tolta a biciklit, akkor tényleg nem értem, mi szükség volt a szondára). Önmagában még az sem szabálysértés, ha ittasan megy haza, pláne úgy, hogy nem ül a biciklin, csak tolja.


Tanulság: a rokonod mindig tartsa magánál a személyijét, mert a rendőr akár meg is bírságolhatja, ha éppen a szemetebb fajtába tartozik. Egyébként meg tegye túl magát rajta, vegye úgy, hogy a rendőr csak a munkáját végezte, és ez ezzel jár.

2010. márc. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Így van, személyigazolványnak mindig nálad kell lennie, és ha nincs nálad nem éri meg játszani a fa*szagyereket, mert be is vihet emiatt.

Szondáztatás azért történt mert kerékpárral is el lehet követni az ittas vezetés szabálysértést.

Az intézkedésről meg csak kérésre kaphat igazolást,de fölösleges.

2010. márc. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
100%

Kell. Elméletben kell. Igazából az is elég, ha van nálad egy személyazonosításra alkalmas valami (pl. diákigazolvány). Az más kérdés, hogy azt elfogadják-e.


Egyébként én is így jártam egyszer. Alig hagytam el a házat, megállítottak. Mondtam 3 házzal lakok innen. Dettó ugyanez volt. Ennek lassan 1 éve, büntetést nem kaptam.

2010. márc. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

A biciklit tolta,nem ült rajta.Gyalog ment.

Oké,mondjuk nála kellett volna lenni a személyinek.De milyen jogon szondáztatta?Gyalogos embert??

Azért ez már több mint furcsa.Ti hogy reagálnátok ha GYALOG mész akárhová,és megállít a rendőr egy szondázásra..Miért akkor nem ihatok meg egy pohár bort?mert gyalog megyek???

Igazoló szelvényt szerintem adnia kellett volna,hisz akkor mi alapján büntetik meg?(ha megbüntetik?) hisz nem írt alá semmit,és így a rendőr akármit mondhat...

2010. márc. 1. 17:49
 7/21 anonim ***** válasza:
47%
Mi az ,hogy milyen jogon szondáztatta? Milyen jogon ne szondáztathatta volna?
2010. márc. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Idős ember,és a kisvárosban mindenki ismer mindenkit.A rendőr is tudja,hogy a rokonom a templom kántora..

De hogy jön ahhoz,hogy szondáztasson?

2010. márc. 1. 17:52
 9/21 A kérdező kommentje:

: ma 17:51

GYALOGOS EMBERT SZONDÁZTATUNK?? nem már!! Hisz ha gyalog vagyok akkor ihatok amennyit akarok,ehhez senkinek semmi köze!Nem ülök autóba,motorra csak gyalog...

2010. márc. 1. 17:53
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja nem lesz a rokonodnak,megnyugtathatod.Törvényileg tényleg kell,hogy legyen nála olyan okirat,amivel igazolni tudja magát(személyi,útlevél),még akkor is ,ha csak a sarokig megy.Ez nem csak azért jó,mert rendőri igazolásnál be tudja mutatni,hanem az ő érdeke is.Mivel az élet kiszámíthatatlan,akár mikor történhet olyan dolog,hogy -ne legyen így soha- esetleg rosszul lesz az utcán,csak az iratai alapján tudják a rokonokat értesíteni.büntetésre azonban nem kell számítania,mert ez nem bűncselekmény,max szabálysértés,és esetlegesen figyelmeztetést kap.Ehhez viszont a rendőrnek annyi papírmunkát kell végeznie,hogy arra nem fogja az idejét pazarolni.Ebből meg az következik,hogy semmilyen ügy nem lesz belőle.
2010. márc. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!