Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha nincs nálam személyi és...

Ha nincs nálam személyi és igazoltatt?

Figyelt kérdés

Akkor minden esetbe leelenőriz a központi nyilvántartásba és a körözési adatbázisba?

Mondjuk nem akar bevinni bediktálom az adataim akkor aki bent van a központban az minden adatot lát rólam?

ÉS ha gond van velem azt bent egyböl jelzi a rendszer vagy a központosnak kell utánna járni?

Vagy hogy megy ez? Mit lát aki a központban van? Mit elenőrizz? Tehet olyat hogy csak felületessen elenőriz le mondjuk nem nézi meg csak a körözést a többit pedig nem?


2010. dec. 11. 09:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
ha lekérik az adataidat akkor mindent látnak rolad, de ha nincs nálad a személyi azért pénzbüntetést kaphatsz kb.10000ft mert köteles vagy magadnál tartani. és ha lekérte az adataid és azt hallod h az egyik rendőr azt mondja a másiknak h 0 vagy 0-ás akkor "tiszta" vagy és mehetsz tovább, és igen minden esetben nézik a körözési adatbázist is
2010. dec. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

már csak a születési adatod alapján azonnal mindent kidob a gép, ha rádión lekérdezi ... ez országos online rendszer nekik, azonnal kidobja, nem kell utána járni úgymond semminek, 1 sec és kész


ja és nincs felületes ellenőrzés, hanem ha már egyszer beírja a szül. dátumodat, akkor különböző kódokat dob ki, és külön riaszt a gép, ha körözés alatt vagy! szóval ez már itt nem a 60-as évek :)

2010. dec. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
igen, a központ azt szokta mondani, hogy 00 vagy ha meg kőrözés alatt vagy, akkor "3-as", így gondolják, hogy az illető nem tudja, miről van szó, persze azért sokan tudják, mi az a "3-as"
2010. dec. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
65%

pénzbüntetést kaphatok, ha nincs nálam a személyim?


és ők azt honnan fogják tudni, hogy miért nincs nálam? mondhatom azt, hogy ellopták a tárcám és benne volt mindenem és éppen most megyek az okmányhivatalba újat csináltatni, nem fognak elkísérni, ha nem vagy Zsanett :)

de épp el is veszthettem, akkor is megbüntetnek?


elhiszem, nem azért kérdezem, csak furcsa, hogy ebben az országban mindig van "lejjebb"...

2010. dec. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Értem tehát ha nincs nálam személyi akkor is kiderül ki vagyok megnézik a lakcim nyilvántartóba és azalapján letud ellenőrizni pl ha egy külföldit ellenőriz de nem tudja hogy külföldi de van valamien tartózkodási engedélye azt is látja a központba vagy ha pl nincs? Vagy mondjuk át jön egy román vagy szerb vagy bárki és nincs nála a személyije és bediktálja az adatait a rendőrnek persze nem mondja hogy külföldi akkor a központos mit látvajon? valamejik hatóság eljárást folytat elened és keres akkor azt egyböl jelzi nekik?

Bocs a sok kérdésért utánna akarok járni erröl akarok irni

2010. dec. 11. 10:13
 6/18 A kérdező kommentje:
Próbáltam többhelyen információt gyüjteni erröl de nem tudtam ilyen részletessen . Ezért gondoltam hátha majd itt, Olvasgattam a kérdéseket és láttam hogy vannak itt rendőrök is , ők biztos tudják hogy megy ez. Mégsem mehetek oda egy rendőrhöz az utcán, hogy bocsi hogy megy ez :D
2010. dec. 11. 10:19
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
"A válasz megírásának időpontja: ma 10:08" igen kaphatsz mivel személyit nem disznek kötelező csináltatni hanem magadnál is kell tartani! az megint más ha kamuzol, h ilyen olyan indokbol nincs nálad, van amelyik rendőr elhiszi vmelyik nem, mert sokan probálkoznak ezzel
2010. dec. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
A rendőrök nap mint nap találkoznak ilyen emberekkel nem hinném hogy olyan könnyen átlehete őket verni . Az viszont ne mjelemző hoyg emiatt megbüntetnének valakit , általában elfogadják a bemondott adatokat ha még is gyanus lennél beviszenk és ott letud informálni.
2010. dec. 11. 11:09
 9/18 A kérdező kommentje:
Egyébként milyen adatokat lát a központi nyilvántartásba a rendőr vagy aki megnézi. Illetve milyen adatokat nézhet meg vagy nézz meg?
2010. dec. 11. 14:00
 10/18 A kérdező kommentje:

Na de akkor menjünk tovább . A rendőrségen mikor bediktálják az adatokat a rendszer az összes hatóság nyilvántartását figyeli vagy csak a személy és lakcim nyilvántartót?

Mert ugye külön van idegenrendészeti nyilvántartás

Menekült nyilvántartás

Személyi okmányok nyilvántartása stb .stb.

Ha mondjuk a többi hatóság közül valamejik keres valakit vagy eljárást akar fojtatni ellene de nem tudja hol van ilyenkor azt is kidobja a gép nekik?

Mondjuk nem körözik konkrétan de eljárás miatt keresik akkor mi van?

Vagy ezt már nagyon elbonyolitottam? :D

2010. dec. 11. 18:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!