Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Milyen törvényeket kell...

Milyen törvényeket kell tudnia egy rendőrnek?

Figyelt kérdés
Jövõre jelentkezem rendõrnek es addigra meg szeretnek tanulni minnél több törvényt hogy ne ott keljen mert viszonylag nehezen tanulok.ha tudjatok honnan kellene megtanulnom akkor irjatok le pls.:)

2014. júl. 27. 18:31
 1/10 anonim ***** válasza:
19%

Ha valakit letartóztatsz, azt kell mondani, jogában áll hallgatni. De tudnia kell, amit mond, azt fölhasználom maga ellen.


Ez épp elég .)

2014. júl. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
2014. júl. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2%
"A törvény én vagyok!"
2014. júl. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%
Évente változnak a törvények, ne tanuld meg előre.
2014. júl. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
97%
Alaptörvény és BTK biztosan, de gyanítom a PTK-ból és máshonnan is jó sokmindent. Egyébként nem értem, miért kell ehhez rendőrnek lenni, elvileg minden magyar állampolgárnak illene tisztában lennie a jogaival és a kötelezettségeivel, vagy legalábbis nem ártana tudni, hogy hol találja meg ezeket (segítek: Google a barátod).
2014. júl. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A BTK. BE. az alap. + Az RTV + RSZSZ. Ezek a bcs-k és a rendőrségi közrendvédelmi szabályok alapjai. Ezen felül a millió meg 1 közlekedéssel kapcsolatos jogszabályt. A PTK stb nem kell ismernie, csak annyiban, hogy tudja nagyjából mi tartozik oda és ne a Bcs-be keverje
2014. júl. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"A BTK. BE. az alap. + Az RTV + RSZSZ"

KRESZ, idegenrendészeti törvény, 6/1990 köhém rendelet, 2012 évi II. tv, önkormányzati rendelet, vadászati törvény.


Ezt nem lehet előre megtanulni, mert folyamatosan, valamelyik évente ötször is változik. Nem szégyen, én intézkedés előtt utánanézek a pontos jogszabálynak, mert az élet örök tanulás.

Általános dolgok nem változnak, így azokat érdemes megtanulni pl. hogy milyen szabálysértések, bűncselekmények vannak, melyiket hogyan valósítod meg.

2014. júl. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Nyugi! Ha rendőrnek akarsz tanulni, akkor az iskolában (rendőrtiszti v. szakközép) meg fognak tanítani minden olyan jogszabályt, amit tudnod kell! Nem véletlenül mondtam jogszabályt és nem törtvényt! Rengeteg van és nem is kell az összeset megtanulni elejétől a végéig! Hidd el, a tanárok segítenek, hogy mit kell megtanulni szószerint, mit kell ismerned! Sőt abban is segítenek, hogy hogyan tanulj, hogyan tudd megjegyezni az anyagot.
2014. júl. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönom a válaszokat:)
2014. júl. 29. 11:39
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
sokat és főleg hogy kell kijátszani azokat
2014. júl. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!