Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Két kérdés. Hogyan lehet...

Két kérdés. Hogyan lehet rohamrendőrnek "menni"? Hogyan van az, hogy teszemazt Fejér megyében lemeszel a trafi, és Somogy megyei Rendőségről jön a papír Zalába?

Figyelt kérdés
Az első kérdésem érdeklődés szintű, a másodikra meg rohadtul kíváncsi vagyok... :)
2010. jan. 5. 00:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Rohamrendőr elég könnyen. Az meg gondolom úgy van, hogy a fejér megyei kapitányság, átküldte a hozzá közel eső megyének, hogy továbbítsa a sz@rodat, a somogyiak meg a zalaiknak, vagy lövésem sincs, nekik így volt könnyebb, vagy elkavartak valamit.
2010. jan. 5. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 kalmangabor ***** válasza:
A "rohamrendőrnek" nevezett rendőrök -általában- ugyanolyan rendőrök, mint akiket az utcán látsz. Ergo ha elmész rendőrnek, nem tudsz "rohamrendőrnek" menni, max. beraknak abba az egységbe. A második kérdést passzolom.
2010. jan. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A rohamrendőr, az sün.

Csapaterőnek nevezik őket, és van néhány pont az országban ahol állomásoznak. Hétköznap járőröznek, amikor esemény van, megindulnak a helyszínre.

Ezekbe egy picit több gerinc van, mint a traffipaxos gerinctelen férgekbe, akik a bűnmegelőzés helyett, az államnak pénzt hajtanak be.

2010. jan. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Biztos hogy Fejér megyében meszeltek le?

Mert vagy az a hatóság jár el ahol elkaptak vagy az ami lakhely szerint illetékes.

Egyébként mit értesz "rohamrendőr" alatt? Azt aki pl a meccseken van kint biztosítani? Mert azok nem az ország néhány pontján állomásoznak, hanem a Készenléti Rendőrség tagjai, Budapesten. Normál esetben járőröznek ugyanúgy mint a többi közrendes, csak vannak speciális feladataik.

2010. jan. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


sün, nem sün... Legalább szúrkálódhat... XD XD XD


Igen, meccsbiztosítófélékre gondoltam. :)

2010. jan. 7. 20:27
 6/9 anonim ***** válasza:
a második kérdésre a válasz.:Valószínűleg amikor te fejér megyében jártál és bemértek épp a somogyiak voltak ott trafizni.
2010. jan. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nemcsak a készenlétieknél vannak "rohamrendőrök". A megyéknek is van csapatszolgálati százada, ami ellátja az illetékességi területén azokat a feladatokat, amihez csapaterő szükséges. Amennyiben ehhez a létszámuk kevés, jön a KR. Ezenfelül a BRFK-nak is van négy csapatszolgálati százada.
2010. jan. 8. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
11%

Hát, ha neked ezt jelenti az önmegvalósítás és személyiséged kiteljesedése... :-)

Hogy én mennyire imádom az embereket... ;-)

2010. jan. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

hasonló jókat! ;-)

Mondanék én is ilyesmiket, de őszintén szólva úgy gondolom egy nagyon-nagyon kicsit magasabb értelmi szinten vagyok. :)



Amúgy nem rendőr szeretnék lenni. Csak érdeklődtem.



Mindenkinek köszönöm a válaszokat!

2010. jan. 13. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!