Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Súlyos testi sértés ezek után...

Súlyos testi sértés ezek után mennyi anyagi kártéritést követelhetek? Többi lent

Figyelt kérdés
Szórakozó helyen csak úgy rámtámadt egy fiatalkoru, eltört az orrom két helyen, a szám és az orrom szétrepedt varrni kellett. A nyomozók felvetették az anyagi kártérítés lehetőségét, de viszont nem vagyok tisztába a nagyságával. Mennyit kérjek, 100 ezreket? Vagy pár 10ezret? Nem voltam még ilyen helyzetben.
2014. jún. 14. 12:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Magánvádas eljárás keretében kell pert indítanod (ami a büntetőeljárással párhuzamosan fog folyni), és annyi pénzt "kérhetsz" az elkövetőtől, amennyire súlyos az okozott sérülés. Ha nem tudtál dolgozni aznap, akkor célszerű az aznapra kiszámolt munkabéred + persze az orvosi költségek.
2014. jún. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A korházba jártak nálam a rendőrök illetve a nyomozók is, kártérítés lehetőségét a nylmozók ajánlották fel azthiszem polgári peres úton. A feljelentés megtörtént, tanú hallgatás is volt, beismerő vallomást is tett az elkövető. De nem tudom mennyi pénzt követeljek, nem dolgoztam iskolába járok, ahol igaz fizetnek nekem, korházi költségek a tb miatt ingyenes volt.
2014. jún. 14. 12:38
 3/13 anonim ***** válasza:

Van maradandó elváltozás? Látszani fognak a varrásnyomok? Maradandó sérülésre is lehet polgáriperes úton kárigényt megállapítani, az ilyen 2-300 000 ft szokott lenni.


Feljelentést mindenképp tegyél, de csak akkor, ha az ürge olyan anyagi helyzetű, hogy ki tud fizetni. Ellenkező esetben csak a pénzed fog elveszni (kb. 50 ropi egy ilyen magánvádas eljárásindítás).

2014. jún. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A heg látszik inkább az orromon is meg a számon is. Ha jobban megnézzük. Az orromat látom még furcsának mintha egy kicsit görbe lenne , de csak ha nagyon megnézem .
2014. jún. 14. 16:49
 5/13 #Gábor# ***** válasza:
90%

Még csak feljelentést se nagyon kell tennie a kérdezőnek. Ez garázdaság és súlyos testi sértés, mindkettô közvádas bcs.

Hogy mennyi összeget érdemes kérni, arról egy ügyvéd talán jobb felvilágosítást tud adni.

2014. jún. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"mindkettô közvádas bcs"


Közvádra a kérdező egy fillért nem fog kapni "kártérítés" címen, helyette az elkövető az államnak fizet majd valamennyi bírságot, vagy ülős büntit kap, vagy a kettő együtt. A közvád mellett magánvádas eljárást is kell indítania a kérdezőnek, ha pénzt akar látni ebből.


Gabikám, hülyegyerek vagy, és nem értem, miért válaszolsz a kérdésekre, ha érdemben nem tudsz hozzájuk tenni.

2014. jún. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 #Gábor# ***** válasza:
Inább vagyok hülye, mint bunkó paraszt... ;) Gratulálok az értelmi színvonaladhoz! De tényleg, lenyűgöző! :D
2014. jún. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 #Gábor# ***** válasza:

De azt nem igazán értem, hogy közvádas bűncselekményekhez hogy jön a magánvád?! Olyan van, hogy magánfél, aki olyan sértett, aki a büntetőeljárás során polgári jogi igényét érvényesíti a bűncselekménnyel okozott kár vonatkozásában. Egyébként azt valóban nem tiltja Be., hogy külön eljárás során érvényesítse kártérítési igényét.


Szóval ha lennél olyan kedves, és nem túl nagy nehézség, és még kulturált formában is megy, leírhatnád, hogy hogyan is van ez, meg hol van leírva. Köszönöm! ;)

2014. jún. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Gábornak igaza van abban, hogy feljelentést nem kell tenni, súlyos testi sértés esetében ez alap, közvádas. De a kártérítési igényt magánvádas polgári perben kell elindítani (az nem feljelentés), érdemes jogerős elmarasztaló bírósági ítélet után, mert akkor annak tükrében nagyobb az esély a per megnyerésére. Hogy mennyit lehet kérni, ez valóban sokrétű, mindent be kell vasalni, vagyoni, nem vagyoni, érzelmi megrázkódtatás, maradandó sérülés...stb. Erre tényleg hozzáértő tudna választ adni. Egy ismerősömet elütötte egy autó, sokáig tartó kórházi kezelés, maradandó lábsérülés. Még azt is behajtották az autós biztosítóján, hogy soha nem tud többé a tanult szakmájában dolgozni, bár egyébként életében nem dolgozott benne, illetve a kórházi kezelés ideje alatt venni kellett dvd lejátszót, tv-t stb, hogy ne unatkozzon. A biztosító 2 milliót ajánlott, a vége 10 millió lett. Úgyhogy a lehetőségek tárháza végtelen.
2014. jún. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Gábornak igaza van abban, hogy feljelentést nem kell tenni, súlyos testi sértés esetében ez alap, közvádas. De a kártérítési igényt magánvádas polgári perben kell elindítani (az nem feljelentés),"


Én ezt pontosan így, szóról szóra írtam le, már a legelején. Akkor miben is van igaza gáborkának?

2014. jún. 16. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!